pulsujące słoneczko
chłopiec z jabłkiem

przekierowanie przekierowanie logo przekierowanie logo

sp7@poczta.onet.eu

małpa

Każde dziecko otaczamy szczególną troską, wykazując dbałość o jego wszechstronny i harmonijny rozwój intelektualny,emocjonalny, moralny i fizyczny.

logo programu kapitał ludzki logo pszczoła logo  filharmonii statuetka logo konkursu

logo programu Akademia Bezpiecznego Puchatka logo logo logo logo logo uczeń obywatelowoce logo logo akcji

liść klonudrzewko motyl

Aktualności

Mały Ratownik

19 października, a wcześniej 27 września uczniowie klas II a, III a, III b i IV a wzięli udział w trzygodzinnych warsztatach "Mały Ratownik" czyli jak udzielać pierwszej pomocy.

warsztaty warsztaty warsztaty

Każde dziecko mogło nauczyć się jak podczas ratowania zadbać o bezpieczeństwo, przypomnieć sobie numery alarmowe, przekonać się, że nie tylko dorosły może nieść innym pomoc.

warsztaty warsztaty

Uczniowie układali poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, a także wykonywali na manekinie masaż serca i sztuczne oddychanie.

warsztaty warsztaty warsztaty

Pracując w grupach przyszli ratownicy uczyli się nie tylko opatrywać rany, ale także zwijać i rozwijać bandaże, co okazało się nie lada wyzwaniem!

warsztaty warsztaty warsztaty

Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał drobny upominek - niespodziankę i certyfikat.

warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty

Projekt "Mały Ratownik" jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków, a realizatorem jest Fundacja Zdrowia Publicznego.

W pracowni dawnego artysty

logo projektu

17 października kl II a wzięła udział w zajęciach muzealnych w Pałacu Erazma Ciołka.

w muzeum w muzeum w muzeum

Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała pracownia dawnych artystów, jakich narzędzi używali malarze i rzeźbiarze, jak przygotowywano podobrazie oraz w czym rzeźbiono.

w muzeum w muzeum

Atmosfera była naprawdę muzealna: dzieła sztuki, specjalne oświetlenie i to co w muzeum jest zakazane – dotykanie eksponatów!

w muzeum w muzeum

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci wcieliły się w artystów wykonując swoje inicjały.

Pierwsza rowerowa

logo pptk Podróżnik logo akcji

14 października 2017 Szkolne Koło PTTK nr 10 "Podróżnik" uczciło Dzień Komisji Narodowej. Najodważniejsi pierwszy raz ruszyli na wyprawę rowerową.

wycieczka wycieczka

Towarzyszył nam Tato jednego z uczestników, a celem wyprawy był podkrakowski Tyniec.

wycieczka wycieczka wycieczka

Jechaliśmy w górę rzeki Wisły pod wiatr, dlatego powrót okazał się dużo łatwiejszy. Aż trudno nam było uwierzyć, że pokonaliśmy w sumie 30 km. Impreza odbyła się w ramach projektu STARS.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Już po raz trzeci Samorząd Szkolny wraz ze swoim Opiekunem Panią Beatą Stech zorganizował w tym dniu, dla nauczycieli i pracowników szkoły, Koncert Życzeń. Uczniowie zaprezentowali takie formy artystyczne jak: taniec, śpiew, skecz, recytacja, gra na instrumentach.

występ występ występ występNajwiększym aplauzem widowni cieszył się skecz z udziałem nauczycieli wywołanych na scenę, na krótką lekcję wychowania fizycznego. Każde dziecko, które prezentowało swoje talenty otrzymało od Pani Dyrektor dyplom.

mecz mecz mecz

Po koncercie odbył się mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Wygrali... uczniowie !!! Na wielkie uznanie zasługuje zawodnik uczniów Tymek Ombach, najlepszy siatkarz tego turnieju, ale pozostali zawodnicy byli także wspaniali. Nauczyciele już zapowiedzieli, że będą trenować i przygotowywać się do meczu w przyszłym roku.

mecz mecz

Samorząd Uczniowski rękami swojego Opiekuna:):) przygotował również dla nauczycieli i pracowników szkoły „słodkie co nieco”.

konkurs konkurs

Wydarzenia związane z Dniem Nauczyciela poprzedził konkurs "Detektyw". Nauczyciele i pracownicy szkoły przynieśli swoje zdjęcia z dzieciństwa, a zadaniem dzieci było odgadnąć kto jest kim.

konkurs nagrodzeni uczniowie

Konkurs cieszył się dużą popularnością. Niektórym uczniom udało się uzyskać maksymalną ilość punktów i zdobyć dyplomy.

Pogodne doświadczenia

logo muzeum

Kiedy wiejskie dzieci mogły chodzić do szkoły? Jak pogoda wpływała na rytm życia i zajęcia ludzi? Dlaczego malowano wiejskie chaty na niebiesko? Na te i wiele innych pytań, dzieci z klasy III a poszukiwały odpowiedzi uczestnicząc w "w Pogodnych doświadczeniach" w Muzeum Etnograficznym 13 pażdziernika 2017 roku.

warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty

Siedząc w starych szkolnych ławkach uczniowie słuchali opowieści o mrozie, dalekiej drodze, którą ich rówieśnicy pokonywali piechotą, ciepłej czapce magierce, w której można było siedzieć w zimnej klasie, i o zjawiskach pogodowych, które dawały "instrukcje" jak postępować, aby zebrać dobre plony.

warsztaty warsztaty warsztaty

Dowiedziały się kto mieszkał w wiejskiej chacie i dlaczego w kołysce były dziury. Uczyły się rozumienia sensu pogodowych przysłów, poznały polskie powiedzenia z związane z codzienną aurą, wiedzą już co to znaczy mieć promienny uśmiech, czy spiorunować kogoś wzrokiem.

warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty

Dzięki "mokremu" doświadczeniu potrafią przewidzieć czy nadchodzący czas będzie suchy, czy deszczowy, dowiedziały się też dlaczego należy cieszyć się z przylotu bocianów i kiedy zbierać orzechy.

"Po polsku o historii"

10 pażdziernika dzieci z naszej szkoły wzięły udział w V Dyktandzie Niepodległoścowym "Po polsku o historii".

dyktando dyktando dyktando

Patronat honorowy nad tym projektem objęła Małopolska Kurator Oświaty. Czekamy na wyniki.

Ślubowanie klas pierwszych

6 października w auli szkolnej odbyła się wyjątkowa uroczystość - Ślubowanie uczniów klas pierwszych. W obecności Dyrekcji, Wychowawców oraz Rodziców i innych zaproszonych gości dzieci zostały pasowane na uczniów naszej szkoły.

ślubowanie ślubowanie ślubowanie

Po wręczeniu dyplomów oraz maskotek pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny. Wszyscy zgromadzeni nagrodzili występy uczniów oraz śpiewane przez nich piosenki gromkimi brawami.

ślubowanie ślubowanie ślubowanie

Druga część tego wyjątkowego dnia miała miejsce w Świetlicy szkolnej, gdzie podczas występu Magika oprócz dużej porcji śmiechu i zabawy pierwszaki zostały przyjęte w poczet braci świetlicowej.

Dom i ogród moich marzeń

5 października uczniowie z klas III - IV spotkali się z panią architekt, która opowiedziała o swojej pracy i zachęciła do wzięcia udziału w konkursie "Dom i ogród moich marzeń".

prelekcja prelekcja prelekcja prelekcja

Można w nim dać się ponieść wyobraźni i zaprojektować wymarzony, niezwykły dom i ogród.

W starym Podgórzu

4 października uczniowie klasy III b poznawali zakątki dawnego miasta Podgórze, a obecnie dzielnicy Krakowa.

na cmentarzu na cmentarzu na kopcu

Spacer zaczęliśmy od nowego Cmentarza Podgórskiego gdzie zapaliliśmy znicze na grobach legionistów i harcerzy. Potem zdobyliśmy najstarszy kopiec Krakowa „Kopiec Kraka”.

na kopcu na wzgórzu na cmentarzu

Przeszliśmy też przez stary Cmentarz Podgórski na Wzgórze Lasoty, gdzie obejrzeliśmy kościół św. Benedykta i tzw. basztę Maksymiliańską będącą częścią austriackiej Twierdzy Kraków.

na placu zabaw na placu zabaw

Spędziliśmy trochę czasu na zabawie w Parku Bednarskiego. Na koniec zwiedziliśmy kościół św. Józefa, dawny rynek miasta Podgórza i przez kładkę Bernatkę wróciliśmy do Krakowa.

rynek Podgórzakładka Bernatka

RMF FM!

4 października dzieci z klasy III a odwiedziły stację radiową RMF przy Kopcu Kościuszki w Krakowie. Miały okazję poznać tu ludzi, którzy o radiu wiedzą wszystko:), zobaczyć ich pracę, doświadczyć wielkiej życzliwości i dobrego humoru.

w radiu w radiu w radiu

Uczniowie zwiedzili studio nagrań z bardzo skomplikowaną aparaturą, korytarz zwany aleją gwiazd, na ścianach którego znajdują się płyty znanych zespołów, sejf "szczęśliwa 13 RMF" - niestety pusty:(, stali się powiernikami pewnej radiowej tajemnicy i posiadaczami przemiłych upominków.

w radiu w radiu w radiu

Dzieci pomogły też w realizacji aktualnie nadawanego programu, a ich głosy pojawiły się bardzo szybko
na radiowej antenie! Ileż było radości!

w radiu w radiu w radiu

Wykorzystując słoneczną pogodę uczestniczyły także w plenerze kredkowym rysując naszą piękną jesień i używając do pracy nie tylko kredek, ale i naturalnych soków z traw i kwiatów.

drzewo Kopiec plener

Dodatkowo podziwiały piękne widoki, znalazły zrzucone przez wiatr ptasie gniazdo, dowiedziały się, że drzewa są domem wielu zwierząt i że mogą być pomnikami przyrody.

w radiu pomnik przyrody aleja starych drzew

Zebrały kilogramy:) kasztanów na jesienne, plastyczne zajęcia.

Hala Krupowa

logo pptk Podróżnik

1 października Szkolne Koło PTTK "Podróżnik" uczestniczyło w zakończeniu sezonu turystycznego na Hali Krupowej.Wędrowaliśmy ze Skawicy by na szczycie Okręglicy wziąć udział w uroczystej Mszy św. w plenerze.

wycieczka wycieczka wycieczka

A potem konkurs wiedzy turystycznej; mieliśmy swoich uczestników, oraz kolejny sukces.

wycieczka wycieczka wycieczka

W nagrodę za nasze górskie wyprawy otrzymaliśmy puchar zdobywając drugi raz trzecie miejsce wśród drużyn młodzieżowych. Góry czekają już na nowy sezon, a my mamy plany innych form turystyki.;)

Czas zabawy

dyskoteka dyskoteka dyskoteka dyskoteka

sprawozdanie z discoteki

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Dzieci przygotowywały się do tego święta długo. Ćwiczyły mnożenie i przygotowywały zadania dla swoich kolegów i koleżanek.

gry matematyczne gry matematyczne gry matematyczne

Chętni uczniowie rywalizowali ze sobą w tych umysłowych rozgrywkach, grali w matematyczne gry i rozwiązywali matematyczne krzyżówki.

gry matematyczne gry matematyczne gry matematyczne gry matematyczne

Najlepsi otrzymali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Evolution

29 września dzieci z klas I - III uczestniczyły w tanecznych, pokazowych zajęciach szkoły tańca.

zajęcia pokazowe zajęcia pokazowe zajęcia pokazowe zajęcia pokazowe

Były zajęcia rytmiczne, zabawy muzyczne i elementy tańca.

zajęcia pokazowe zajęcia pokazowe zajęcia pokazowe

Pomimo trudnych figur, dziewczynki i chłopcy bawili się świetnie!

Akademia Kropelki

logo programu

28 września 2017 roku uczniowie klasy III a uczestniczyli w warsztatach ekologicznych prowadzonych w Wodociągach Krakowskich.

warsztaty warsztaty warsztaty

Głównym bohaterem była tym razem... woda. Dzieci dowiedziały się, że na świecie jest bardzo mało wody słodkiej nadającej się do picia, bo tylko 1 %.

warsztaty warsztaty warsztaty

Dzięki pracy w grupach uświadomiły sobie, że wodę wykorzystuje się praktycznie w każdej dziedzinie życia. Miały okazję zobaczyć w jaki sposób się ją oczyszcza i jak ważne jest jej oszczędzanie.

warsztaty warsztaty warsztaty

Poznały też Stefana, dzięki któremu zobaczyły, że ludzkie ciało składa się w 80% z wody i dlatego, aby być zdrowym codzienną jej utratę trzeba koniecznie uzupełniać.Najlepiej wodą z bidonu, które otrzymały:)

warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty

Ze zdumieniem dowiedziały się, że od tysięcy lat wody na Ziemi nie przybywa, tylko ta sama nieustannie krąży w przyrodzie. Być może pijemy dziś tę, którą kiedyś piły dinozaury?!

Jestem eko

25 września dzieci z klas I - III uczestniczyły w warsztatach ekologicznych poświęconych krakowskiemu smogowi.

plakaty plakaty plakaty

Uczniowie dowiedzieli się jakie czynniki wpływają na zanieczyszczenie powietrza, którym oddychamy i w jaki sposób ludzie mogą dbać o poprawę jego czystości.

plakaty plakaty plakaty

Odkryły, że zieleń jest ich sprzymierzeńcem, że trzeba się nią otaczać i o nią dbać

Na Lubogoszcz

logo pptk Podróżnik

17 września 2017 roku turyści z naszej szkoły zdobyli szczyt Lubogoszcz w Beskidzie Wyspowym.Trafiliśmy
w tzw. okno pogodowe i mimo niepokoju Rodziców obeszło się bez deszczu.

Lubogoszcz Lubogoszcz Lubogoszcz

Za dwa tygodnie zakończenie sezonu turystycznego.

Sprzątanie świata

15 września klasy czwarte i piąte brały udział w akcji "Sprzątanie świata". Wyruszyliśmy z samego rana, aby oczyścić okolice Lasku Wolskiego i kopca Piłsudskiego. Niestety te piękne, zielone tereny Krakowa są nadal zanieczyszczone, bo każdemu z nas udało się uzbierać sporo śmieci do swojego worka.

w zoo w zoo

W nagrodę za porządki w lesie mogliśmy zwiedzić zoo. Zachwyciły nas żyrafy i pingwinki.

w zoo w zoo

Lwy mają więcej miejsca w nowych obszernych wybiegach. Wyprawa była pożyteczna i bardzo udana.

W Krainie Robotów

14 września dzieci z klas I a i I b uczyły się budować roboty. Dzięki swojej spostrzegawczości znajdowały potrzebne elementy różniące się od siebie drobnymi szczegółami i dopasowywały je do siebie.

warsztaty

Wszystkie bez wyjątku dzieci zostały zajęciami zauroczone, a skupienia i precyzji mógłby im pozazdrościć niejeden dorosły:). Ależ było ciekawie!

W Majsterkowie

13 września 2017 r. uczniowie klasy II a wybrali się na zajęcia warsztatowe "Majsterkowo" do Castoramy. Czekało na nich niezwykłe zadanie. Każdy otrzymał zestaw drewnianych części, młotek i gwoździe.

majsterkowo majsterkowo

Bardzo miłe panie pokazały nam gotowe modele. Dziewczynom zaproponowały do wykonania drewnianą kołyskę, a chłopcom lokomotywę z wagonikiem. Potem pokazały jak łączyć elementy.

majsterkowo majsterkowo majsterkowo

Przystąpiliśmy do pracy. Wokół rozlegało się głośne stukanie. Gdy prace były gotowe, otrzymaliśmy farby. Drewniane zabawki zyskały piękne kolory. Z dumą zabraliśmy modele do domu, aby pochwalić się rodzicom. Warsztaty okazały się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

Na Klimczok

logo pptk Podróżnik

10 września 2017 roku Szkolne Koło Turystyczne PTTK nr 10 "Podróżnik" wybrało się na wycieczkę w Beskid Śląski.

na Klimczoku na Klimczoku na Klimczoku

Zdobyliśmy szczyt Klimczok i jeszcze poczuliśmy wakacyjne ciepło. Już za tydzień następna wyprawa...

Nowy rok, nowe wyzwania

4 września 2017 roku nasza cicha przez wakacje szkoła zaroiła się od dzieci z klas I - VII, od Rodziców, Opiekunów i Nauczycieli.

powitanie

Wszystkich przywitała Pani Dyrektor zachęcając do pogłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, życząc cierpliwości, wytrwałości i zrozumienia oraz wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym 2017/2018.


Szkoła Podstawowa nr 7 im.Wojska Polskiego 31-139 Kraków ul.Spasowskiego 8 tel/fax 12 633 74 42