pulsujące słoneczko
chłopiec z jabłkiem

przekierowanie przekierowanie logo przekierowanie logo przekierowanie

sp7@poczta.onet.eu

małpa

Każde dziecko otaczamy szczególną troską, wykazując dbałość o jego wszechstronny i harmonijny rozwój intelektualny,emocjonalny, moralny i fizyczny.

logo programu kapitał ludzki logo pszczoła logo  filharmonii statuetka logo konkursu

logo programu Akademia Bezpiecznego Puchatka logo logo logo logo logo uczeń obywatelowoce logo logo akcji

liść klonudrzewko motyl

Aktualności

napis podział godzin

Gdzie mieszkają jeże?

logo uniwersytetu dzieci

19 października dzieci z klasy I a w ramach projektu "Uniwersytet Dzieci" realizowały scenariusz „Gdzie mieszkają jeże?” Ten sympatyczny ssak, który wcale nie lubi jabłek:) jest pomocnikiem człowieka w walce ze szkodnikami.

warsztaty warsztaty warsztaty

Na miarce centymetrowej dzieci zobaczyły jak duży jest jeż, zdziwiły się, że jego temperatura ciała w stanie hibernacji ma tylko 5°C, a jego serce bije kilka razy na minutę.

warsztaty warsztaty

Dowiedziały się też jak zbudować dla niego zimowe schronienie i zrobiły to. Dzieci przyniosły folie, gazety, liście, mech, karmę dla kotów i psów.

warsztaty warsztaty

Zaangażowanie było ogromne. Emocje związane z pracą w grupie także. Dzieci uczyły się współpracy i podziału ról – przekonały się, że działać wspólnie, nie znaczy robić to samo.

Jasne i ciemne strony internetu

19 października uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w przedstawieniu edukacyjnym pt."Jasne i ciemne strony internetu".

teatr teatr

Bezpośredni kontakt z publicznością, zabawa w skojarzenia, kalambury, scenki dramowe przekazywały ważne informacje dotyczące pożytku i niebezpieczeństw płynących z sieci.

teatr teatr

"Jak odróżnić prawdę od fałszu ?"

logo uniwersytetu dzieci

16 października klasa II a zrealizowała scenariusz "Jak odróżnić prawdę od fałszu" w ramach projektu "Mali detektywi". Wszyscy wspaniale "odrobili" zadanie domowe, czyli przygotowali odpowiedzi na 3 pytania.

warsztaty warsztaty

Po wysłuchaniu "Bajki o Prawdzie i Fałszu" uczniowie usłyszeli pytania i bardzo chętnie zabrali się do pracy, aby na nie odpowiedzieć. Jednakże zroumienie takich pojęć jak indukcja, dedukcja czy zasada wyłączonego środka wcale nie jest taka prosta. Wszystkie grupy bardzo dobrze opracowały karty pracy związane z wykorzystaniem zasad logiki i ułożeniem zdań.

warsztaty warsztaty warsztaty

Dzieci rozwiązały także zadanie, z którym musiał zmierzyć się sam Sherlock Holmes! Jednak zdecydowanie najwięcej problemów sprawiły zagadki logiczne, które pozornie proste i oczywiste wcale takie nie były...

Fizyka jest super!

W mijającym tygodniu klasy I a i II a uczestniczyły w zorganizowanym przez IFJ PAN popularno- naukowym pokazie Wiktora Niedzickiego pt."Fizyka jest super!"

IFJ PAN pokaz IFJ PAN

Prowadzący pokaz, niczym wielki Mag, pokazywał dzieciom niezwykłe, zabawne eksperymenty, do których została zaprzągnięta bardzo poważna dziedzina nauki - fizyka.

IFJ PAN pokaz pokaz

Uczniowie poznali tajemnice architektury, zobaczyli różnego rodzaju wahadła, suchy lód, ciekły azot, który w jednej chwili zamrażał jesienne kwiaty, gigantyczne mydlane bańki, poruszane za pomocą suszarki balonowe koło i wiele jeszcze innych fascynujących zjawisk.

IFJ PAN pokaz pokaz

Na koniec pokazu dzieci otrzymały drobne upominki, a Pan Wiktor Niedzicki obdarzył przyszłych naukowców swoim autografem.

pokaz pokaz pokaz pokaz

Wiosenne kwiaty...jesienią

10 października dzieci z klasy I a zamieniły się w jesiennych ogrodników. W okolicy szkoły, za pomocą łopatek, motyk i grabek, wykopały tunele i posadziły wiele wiosennych kwiatów.

sadzenie cebulek sadzenie cebulek sadzenie cebulek

Praca ciężka i wymagająca cierpliwości nie udałaby się gdyby nie pomoc Pani Uli i Pani Ani. Czasami, niektóre cebulki panoszyły się na zewnątrz:), trzeba było posadzić je na nowo. Tunele zostały zasypane, a kwiaty podlane. Teraz przed dziećmi czas oczekiwania - jesień i zima. A za pół roku, będziemy odkrywać wiosenne kolory.

Pasowanie na Świetlczaka

8 października dzieci, zapisane w tym roku po raz pierwszy do Świetlicy szkolnej, uczestniczyły w uroczystości pasowania na Świetliczaka.

występ występ występ

Ważne to wydarzenie poprzedził występ Magika, który, jak na Magika przystało, zaprezentował niezwykłe umiejętności. Czyścił uszy, z których wyskoczyła piłeczka, połączył koła, których nie da się połączyć, sprawił, że dzieci potrafiły pokolorować na odległość i wymazać gumką (również na odległość) dziecięce kolorowanki.

występ występ występ

Na koniec... wyczarował prawdziwego, żywego, białego królika! Cieszyły sie nie tylko szkolne dzieci, ale i zaproszone na pokaz przedszkolaki. Uczniowie zostali pasowani na Świetliczaka czarodziejską różdżką, otrzymali też pamiątkowe dyplomy.

Zakończenie sezonu na Hali Krupowej

logo

7 października Szkolne Koło PTTK uczestniczyło w zakończeniu sezonu na Hali Krupowej w Beskidzie Żywieckim. Pożegnaliśmy Królową Beskidów (Babią Górę), a nasza drużyna wygrała nagrodę w konkursie wiedzy o górach zorganizowaną przez Komisję Turystyki Górskiej.

wycieczka wycieczka wycieczka

Zakończenie sezonu to chyba nie jest nasze ostatnie turystyczne zdanie w tym roku.

"Idą pierwszaki, dawne maluchy..."

5 października dawne maluchy, a od dziś już tylko same zuchy, uroczyście, w obecności Dyrekcji, nauczycieli i swoich bliskich, ślubowały, że będą kochać ojczyznę, uczyć się pilnie i pomagać innym.

ślubowanie ślubowanie

Pamiętającym dawne czasy, zabytkowym ołówkiem:) dzieci zostały pasowane na uczniów naszej szkoły, a później... pokazały ogrom swoich możliwości, pięknie recytując wiersze i śpiewając nie zawsze łatwe piosenki.

ślubowanie ślubowanie

Uczniowie klasy trzeciej obdarowali swoich młodszych kolegów pluszowymi kredkami, a rodzice zapewnili wszystkim pociechom słodki poczęstunek.:) Dzieci są już prawdziwymi pierwszakami, a to nie byle co!

"Eko-logiczni"- Ekospalarnia od środka

2 października Małgosia Królik, Olek Kałuża oraz Marysia Bogusz w ramach projektu "Eko-logiczni" mieli okazję poznać pracę Ekospalarni od środka. Wizyta w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie okazała się być bardzo pouczająca.

uczestnicy uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Odpady które nie nadają się do recyklingu można zutylizować i przekształcić w energię cieplną i elektryczną zmniejszając tym samym ilość odpadów zalegających na składowiskach. A dla mieszkańców Krakowa oznacza to dostęp do nowej, czystej energii.

uczestnicy uczestnicy

Biorąc pod uwagę fakt, że mieszkańcy Krakowa produkują ponad 300 tys. ton odpadów rocznie po zapoznaniu się z funkcjonowaniem Ekospalarni jesteśmy pewni, iż jest to świetny sposób aby poprawić jakość powietrza i środowiska w Krakowie i nie tylko. Podczas zajęć w ZTPO uswiadomilismy sobie jak ważne jest segregowane odpadów już na samym początku - czyli w naszych domach.

Kot Leonarda

2 października 2018 klasy drugie wybrały się do Muzeum Narodowego w Sukiennicach na warsztaty muzealne pt."Kot Leonarda. zwierzęta na obrazach". W czasie zwiedzania sal uczniowie szukali zwierząt namalowanych przez wybitnych malarzy.

warsztaty warsztaty warsztaty

Pani przewodnik dużo uwagi poświęciła koniom na obrazach batalistycznych z okresu napoleońskiego, a zadaniem dzieci było rozpoznanie i nazwanie maści czyli koloru poszczególnych koni. Uczniowie szukali i innych zwierząt znależli psy, koty, tygrysy i ptaki.

warsztaty warsztaty warsztaty

Plastycznym podsumowaniem warsztatów było wkomponowanie wybranego zwierzęcia (papugi, bociana lub psa) do swojej pracy malarskiej. To było bardzo ciekawe doświadczenie!

"Eko-logiczni" - wpływ zanieczyszczeń na gleby

29 września odbyły się ostatnie warsztaty w ramach projektu "Eko-logiczni". Tym razem Marysia, Zuzia, Gosia i Olek badali wpływ zanieczyszczeń na gleby oraz na występowanie porostów.

uczestnicy uczestnicy uczestnicy uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Samodzielnie przygotowywali odczynniki, preparaty mikroskopowe, oraz dokonali oceny zanieczyszczeń występujących w naszym mieście.

Chcemy wiedzieć więcej

logo uniwersytetu dzieci

W tym roku szkolnym dzieci z klas I - III biorą udział w projektach "Uniwersytetu Dzieci" - "Przyroda z klasą", "Matematyka z klasą" i "Mali detektywi".

uczestnicy uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Na pierwszych zajęciach uczniowie zastanawiali się: Czy emocje są potrzebne? O czym najczęściej myślą ludzie ? Jakie umiejętności potrzebne są do skoncentrowania uwagi wzrokowej, słuchowej i dotykowej?

uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Układały puzzle i naśladowały różne uczucia, rozegrały mecz skojarzeń, zamieniały zwykłe papierowe kubki w przedmioty, latające smoki, dla których przygotowywały lądowiska.

uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Wspólnie ustalili zasady, jakie są niezbędne do skoncentrowania się na wykonywanym zadaniu. A już niedługo, realizując następne scenariusze otworzy się przed dziećmi wspaniały świat nauki i przygody.

Na Śnieżnicę!

logo

23 września 2018 członkowie Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik" uczestniczyli w kolejnym rajdzie o zabarwieniu patriotycznym.

uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Tym razem odwiedziliśmy cmentarz wojenny z Pierwszej Wojny Światowej w Kasinie Małej, by następnie zdobyć szczyt Śnieżnica i napawać się jesiennymi widokami Beskidów. Za dwa tygodnie zakończenie sezonu Na Hali Krupowej- zaparszamy.

"Eko-logiczni" - co zanieczyszcza nasze środowisko?

22 września uczniowie klas VIII - Marysia Bogusz, Zuzia Iwan, Małgosia Królik oraz Aleksander Kałuża wzięli udział w kolejnych warsztatach organizowanych w ramach projektu "Eko-logiczni". Tym razem uczniowie przeprowadzali doświadczenia chemiczne, aby dowiedzieć się w jaki sposób tlenek siarki wpływa na organizmu żywe oraz na materiały codziennego użytku wytworzone m. in. z żelaza. Dodatkowe doświadczenia przedstawiały wpływ azotanów i fosforanów na wodę rzeczną.

uczestnicy uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Kolejny raz uczniowie dostrzegli, jak niekorzystny wpływ na nasze środowisko i nie tylko mają zanieczyszczenia, które codziennie wytwarzamy w nadmiernych ilościach.

uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Uczniowie podczas pracy zespołowej mieli okazję współpracować ze sobą w pełni wyposażonej pracowni chemicznej, używając nie tylko podstawowych pomocy chemika jak palniki, kolby czy zlewki ... Zapoznali się również ze wcześniej nie znanymi sobie pomocami tj. spektrofotometrem. To były naprawdę interesujące i inspirujące zajęcia!

Z ostatniej chwili

bębenek logo akcji

21 września 2018 r. na spotkaniu szkół biorących udział w projekcie Stars - Rowerem do Szkoły w Urzędzie Miasta Krakowa p. Tadeusz Trzmiel - I Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji Miejskich wręczył nam dyplom z brązową gwiazdką za działania podjęte w roku szkolnym 2017/2018.

uczestnicy

Teraz czeka nas nowe wyzwanie. Walczymy o srebrną gwiazdkę.

Pożytecznie –Patriotycznie- Rekreacyjnie

21 września przedstawiciele naszej Siódemki (z klas – VIa, VIb, Vc) wybrali się do Lasu Wolskiego, by uczestniczyć w akcji „Sprzątania świata”. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali, znajdując na trasie nie tylko śmieci, ale też jadalne grzyby!

uczestnicy uczestnicy

Następnie wszyscy wspięli się na najwyższy Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego, by tam uczcić minutą ciszy pamięć poległych patriotów. Miało to szczególny wymiar w roku, kiedy obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości.

akcja akcja akcja

W końcu przyszedł czas na rekreację na placu zabaw i podczas zwiedzania zoo, które było nagrodą za efektywnie przeprowadzoną ekologiczną akcję. Dziękujemy dyrekcji krakowskiego ogrodu zoologicznego!

Dwie wieże i Stańczyk

19 września klasa II a udała się do Domu Jana Matejki na warsztaty muzealne pt."Dwie wieże i Stańczyk. Legendy."

warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty

Uczniowie mogli poznać życie i twórczość najwybitniejszego polskiego malarza historycznego, przypomnieć znane i usłyszeć mniej znane legendy związane z naszym miastem. Na koniec sami zostali twórczymi artystami i na bazie szkieletu dinozaura narysowali wymyślonego przez siebie... smoka!

"Eko-logiczni" - alternatywne źródła energii

15 września czworo uczniów klas VIII rozpoczęło warsztaty w ramach projektu edukacji ekologicznej " Eko-logiczni" . Projekt współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Głównym celam projektu jest budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Projekt " Eko-logiczni" to : wykłady, warsztat i laboratoria.

uczestnicy

Dziś odbyły się pierwsze zajęcia. Marysia Bogusz , Zuzia Iwan, Aleksander Kałuża i Małgosia Królik pod kierunkiem p. Katarzyny Świerad rozwiązywali zadania dotyczacę alternatywnych źródeł energii.

uczestnicy uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Zadania były wymagające, jednak nasi uczniowie poradzili sobie z nimi wyśmienicie.

Więcej informacji o projekcje tutaj przekierowanie

Międzynarodowy Dzień Kropki

14 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Opowieść o małej Vasthi, namalowanej przez nią kropce i mądrej nauczycielce, dzięki której dziewczynka uwierzyła w siebie zaciekawiła dzieci.

dzień kropki dzień kropki dzień kropki dzień kropki

Kropki pojawiły się na ubraniach, w dziecięcych rysunkach, wycinankach, w matematycznych grach.

Akuku !

18 września klasa 2 a wybrała się do Centrum zabaw dziecięcych "Akuku" w ramach nagrody otrzymanej w projekcie Stars w roku szkolnym 2018/2019.

zabawy ruchowe zabawy ruchowe

Wspinanie, skakanie, zjeżdżanie, rzucanie i wiele innych wyskokowych czynności dało radość wszystkim uczniom. Zabawa była wspaniała!

Spotkanie z robotami

12 września dzieci z klasy I a uczestniczyły w zajęciach, podczas których budowały roboty. Zajęcia wymagały uwagi, spostrzegawczości i samodyscypliny.

dzieci na zajęciach dzieci na zajęciach dzieci na zajęciach

Z pojemników pełnych różnych drobnych klocków potrafiły wyciągnąć ten właściwy i umieścić w odpowiednim miejscu.

dzieci na zajęciach dzieci na zajęciach dzieci na zajęciach

Powstały roboty - ptaszki, które nie tylko poruszały się, ale i ćwierkały!

dzieci na zajęciach dzieci na zajęciach dzieci na zajęciach

Ileż było dumy, że to co zaplanowane zostało wykonane!

Witaj szkoło !

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego miało 3 września szczególną oprawę. Z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę gościliśmy w naszej szkole naszego byłego ucznia Pana dr hab. Filipa Musiała, dyrektora Oddziału IPN w Krakowie.

powitanie powitanie powitanie

Każdy uczeń klas I - III otrzymał pakiet edukacyjny, który zawierał okolicznościowe zeszyty i ołówki z motywami patriotycznymi.

powitanie powitanie powitanie

Pani Dyrektor życzyła dzieciom i rodzicom wielu radosnych przeżyć w nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019.

Więcej informacji i zdjęć tutaj


Szkoła Podstawowa nr 7 im.Wojska Polskiego 31-139 Kraków ul.Spasowskiego 8 tel/fax 12 633 74 42