pulsujące słoneczko
chłopiec z jabłkiem

przekierowanie logo przekierowanie logo

sp7@poczta.onet.eu

małpa

Każde dziecko otaczamy szczególną troską, wykazując dbałość o jego wszechstronny i harmonijny rozwój intelektualny,emocjonalny, moralny i fizyczny.

logo programu kapitał ludzki logo filharmonii statuetka logo konkursu

logo programu Akademia Bezpiecznego Puchatka logo logo logo logo logo uczeń obywatelowoce logo logo akcji

liść klonudrzewko motyl

Aktualności

Z ostatniej chwili

bębenek logo konkursu

Z radością informujemy, iż uczniowie klasy I a: Tosia Bargieła, Małgosia Podskoczy, Hania Pawłusiak, Kacper Koczapski, Adaś Kaczmarek, Piotr Krzeczkowski, Michał Śliz, Maks Kulikowski, Olek Brzeziński, Alan Reszko, Krzyś Łomnicki zdobyli wyróżnienie I i II stopnia w Konkursie „Rajcuś Krakowski”.

nagrodzona praca uroczystość uroczystość

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa w Sali Obrad im. S. Wyspiańskiego. Nagrody wręczali przewodniczący Rady Miasta p. Bogusław Kośmider, Plastyk Miasta Krakowa p. Agnieszka Łakoma i Dyrektor Muzeum Historycznego w Krakowie p.Michał Niezabitowski.

nagrodzona praca uroczystość uroczystość

Młodzi laureaci zasiedli w fotelach radnych, a następnie z wielkim przejęciem odbierali nagrody.

Serdecznie gratulujemy !

Na Jaworzynę Krynicką

logo szkolnego koła

W dniach 10 i 11 czerwca 2017 roku miała miejsce ostatnia wyprawa dla najbardziej wytrwałych członków Szkolnego koła PTTK "Podróżnik" na Jaworzynę Krynicką.

Tyniec Tyniec Tyniec

Po trzygodzinnej podróży autokarem ruszyliśmy z Krynicy i ciesząc się widokami gór i lasu wieczorem dotarliśmy do schroniska. Zasłużony posiłek i odpoczynek... Wieczorne przygotowania przerwał alarm przeciwpożarowy, byliśmy najbardziej zorganizowani w ewakuacji.

Tyniec Tyniec Tyniec

Nazajutrz pożegnaliśmy schronisko i zdobyliśmy szczyt Jaworzyny Krynickiej. W drodze powrotnej do Muszyny spotkaliśmy jeszcze jedną odpoczywającą grupę...

Dzień Pustej Klasy

9 czerwca 2017 roku w Dniu Pustej Klasy klasa II b wybrała się na wycieczkę do Tyńca na warsztaty "W średniowiecznym skryptorium".

Tyniec Tyniec Tyniec Tyniec

Były one poświęcone tajnikom pracy skryby i iluminatora.

Tyniec Tyniec Tyniec

Dzieci poznały rolę i charakter skryptoriów klasztornych oraz kolejne etapy powstawania książki rękopiśmiennej.

Tyniec Tyniec

Uczniowie zasiedli przy pulpitach pisarskich, mieli do dyspozycji kałamarze wypełnione tuszem i prawdziwe gęsie pióra do pisania.

Tyniec Tyniec

Na chwilę stali się...średniowiecznymi skrybami.

Uczymy się ratować z GOPR - em

logo szkolnego koła

8 czerwca 2017 członkowie Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik" uczestniczyli w szkoleniu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zaczęło się od mocnych wrażeń na GOPR-owskich quadach.

szkolenie w górach szkolenie w górach szkolenie w górach

Następnie próby wspinaczkowe, a po obejrzeniu sprzętu gotowego do akcji, wycieczka górska na Maciejową...

szkolenie w górach szkolenie w górach szkolenie w górach

Na koniec jeszcze jeden aranżowany incydent ratowniczy... ...I wszyscy cali i zdrowi z Tymi, którzy zapewniali nam bezpieczeństwo...

szkolenie w górach szkolenie w górach szkolenie w górach

Piłkarskie szaleństwo

7 czerwca klasa I a wybrała się na stadion Cracovii. Dzieci dowiedziały się o historii, symbolach i barwach klubu. Zagadką było odgadnięcie: co jest maskotką Cracovii? Okazał się nią...Lajkonik. Duże emocje towarzyszyły dzieciom podczas pobytu na trybunach.

na stadionie na stadionie

Siła głosu i wydawane okrzyki pokazały, że uczniowie są prawdziwymi kibicami. Interesującym miejscem był sky –box: pomieszczenie dla specjalnych kibiców. Tu można było odpocząć na wygodnych fotelach. Pobyt na stadionie pokazał, że uczniowie kl. I a to prawdziwi fani piłki nożnej.

Średniowieczny wehikuł czasu

7 czerwca uczniowie z klas II a i III b zdobywali średniowieczny zamek w "Lipowcu".To tu, jadąc, aby bronić Europy przed najazdem tureckim, zatrzymał się z całym wojskiem król Jan III Sobieski.

rycerskie warsztatyzamek Lipowiec rycerskie warsztaty

Dzieci miały okazję zapoznać się z uzbrojeniem rycerzy. Ubierały na siebie lub oglądały czeperon, kaptur kolczy, kreci pysk, sabaton, nabiodrek i napierśnik.Dzieci zobaczyły jak wyglądała męska bielizna i damska suknia. Dowiedziały się jaka jest różnica pomiędzy gąsiorem, a dybami. Próbowały podnieść miecz, którym posługiwali się rycerze. Okazał się za ciężki.

rycerskie warsztaty rycerskie warsztaty rycerskie warsztaty

Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogli postrzelać z łuku i powalczyć piankowymi mieczami. Uczniowie zdumieli się, że żyjąc w czasach średniowiecznych, w wieku ośmiu lat byliby paziami(paździochami), w wieku dwunastu, giermkami, dopiero kończąc lat osiemnaście mieliby szansę zostać rycerzami.

strzelanie z łuku strzelanie z łuku strzelanie z łuku

Dziewczynki otrzymały Glejt Dwórki, a chłopcy Glejt Rycerza. Wszyscy zjedli przepyszne pieczone kiełbaski i posmakowali wielu ruchowych zabaw.

walka na miecze ognisko

Wrocławskie zachwyty

5 czerwca klasa VI a wybrała się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia, stolicy województwa dolnośląskiego.

wrocław wrocław wrocław

Zwiedzanie Starówki, obejrzenie Panoramy Racławickiej, wizyta w zoo oraz podziwianie miasta z punktu widokowego znajdującego się na 49 piętrze Sky Tower to tylko niektóre atrakcje.

wrocław wrocław wrocław wrocław

Ponieważ Wrocław jest pełen krasnali, które kryją się w uliczkach i zaułkach, chowają przed wzrokiem przechodniów, my ruszyliśmy na ich poszukiwanie.

wrocław wrocław wrocław wrocław

Wszystkich nie udało się odnaleźć, bo jak wiadomo jest ich już 305 i wciąż przybywa.

wrocław wrocław

Wycieczka była niezwykle udana, turystom z klasy VI a Wrocław bardzo się spodobał. We serce Wrocław !

Z ostatniej chwili

bębenek logo projektu

4 czerwca, w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa, odbyło się uroczyste zakończenie projekt edukacyjnego Uczeń – Obywatel. Wyróżnienie w konkursie Wiedzy o Samorządzie Krakowskim otrzymał Olek Kałuża z klasy VI b.

olek olek

Serdecznie gratulujemy !

Kino Przygoda

logo projektu

W bieżącym roku szkolnym dzieci z klas II a i IV - VI uczestniczyły w programie Akademii Filmowej "Kino z Klasą" realizując cykl edukacyjny "Kino Przygoda" w kinie studyjnym "Agrafka".

świadectwo program świadectwo

Podczas pięciu seansów uczniowie wymieniali myśli i prezentowali swoje poglądy oraz zobaczyli wybrane, wartościowe filmy poświęcone różnym zagadnieniom życia: odwadze, przyjaźni, kulturze, dobrym manierom, walce z przeciwnościami. Każda z klas otrzymała Świadectwo uczestnctwa w tym ciekawym projekcie wspierającym szkolną edukację.

Tajemnice powietrza

2 czerwca uczniowie klas II a, III b, V a i V b wzięli udział w warsztatach naukowych prowadzonych przez przedstawicieli Akademii Nauki.

tajemnice powietrza tajemnice powietrza tajemnice powietrza

Tym razem dzieci zgłębiały tajemnice powietrza. Czy powietrze waży, co to jest ciśnienie i jak wpływa na nasze samopoczucie, co to jest próżnia i jaką ma moc? To tylko niektóre z pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi.

tajemnice powietrza tajemnice powietrza tajemnice powietrza

Młodzi naukowcy za pomocą suszarki do włosów starali się utrzymać piłeczkę pingpongową w powietrzu, zobaczyli i doświadczyli jak działa termometr miłości, usiłowali oderwać od siebie dwie przyssawki naśladujące półkule magdeburskie pomiędzy którymi wytworzona została próżnia.

tajemnice powietrza tajemnice powietrza tajemnice powietrza

Nie udało się! A wystarczyło tylko wpuścić troszeczkę powietrza... Naprawdę, świat jest pełen fascynujących zagadek!

tajemnice powietrza tajemnice powietrza

Koncerty dla dzieci

logo filharmonii

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klas I a, II b, III a i III c uczęszczali na cykl koncertów dla dzieci do Filharmonii Krakowskiej. Dziewczynki i chłopcy, z Babcią Melodią, Dziadkiem Rytmusem i Kuzynką Klawiaturką, przemierzyli wszystkie kontynenty poznając tamtejsze instrumenty, melodie i tańce.

przed Filharmonią bilet

Wzajemna aktywność prowadzących i publiczności sprawiła, że uczniowie mogli wiele się nauczyć. Ostatni koncert pt."Muzyka nie z tego świata" był rzeczywiście kosmiczny!!! Instrumenty elektroniczne np. syntezatory czy harfa laserowa przeniosły nas w nieziemskie klimaty. Będzie nam ich bardzo brakowało...

W Pieninach

31 maja i 1 czerwca klasy III a i III c wybrały się na wycieczkę w Pieniny.

wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny

Zwiedzanie zamku w Czorsztynie, przejazd statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, spacer do Wąwozu Homole oraz na polanę Macierz to tylko niektóre atrakcje.

wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny

Odwiedziliśmy bacówkę w Pienińskim Parku Narodowym, gdzie górale robią oscypki z owczego mleka

wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny

Były też gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz imprezy urodzinowe Olka i Kornelki.

wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny

Pani Paulina, która nas oprowadzała opowiedziała mnóstwo ciekawych historii i legend oraz pokazała rośliny typowe dla tego regionu. Wspaniała pogoda i świetne humory dopełniły całości!

Co nas zachwyca, czego się wstydzimy, co chcemy zmienić ?

logo konkursu

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I a wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Rajcuś Krakowski”.

praca nad projektem praca nad projektem praca nad projektem

Pierwszym jego etapem było obejrzenie przedstawienia teatralnego „Rajcuś i my”. Dzieci usłyszały wiele ciekawych historii o Krakowie i poznały nowe słowa: Kim byli rajcy, co to jest magistrat, kto to był skryba i ludwisarz.

praca nad projektem praca nad projektem praca nad projektem

Dużym przeżyciem było wyjście na Wieżę Ratuszową. Jednak widok ze szczytu wieży zachwycił wszystkich! Końcowym etapem konkursu było wykonanie pracy plastycznej o Krakowie: co nas zachwyca, czego się wstydzimy, co chcemy zmienić ?

praca nad projektem praca nad projektem praca nad projektem praca nad projektem

Teraz czekamy na werdykt jury!

Z ostatniej chwili

bębenek

Właśnie zakończyła się III edycja konkursu historyczno-artystycznego "Zwycięski orle nasz, leć" zorganizowanego przez krakowskie Muzeum Armii Krajowej w 75 rocznicę przekształcenia ZWZ z AK. Brali w niej udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, rywalizując w kategoriach: plastycznej, literackiej i multimedialnej.

Z wielką radością informujemy, że w kategorii literackiej I miejsce zajęła uczennica klasy VI b Weronika Jaśkowiec, a Aleksander Kałuża z tej samej klasy otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy !

Wieści z Beskidów

logo szkolnego koła

Członkowie Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik" zdobyli kolejny szczyt! 28 maja 2017 roku byliśmy na Hali Kamińskiego w Beskidzie Żywieckim, a z niej napawaliśmy się pięknymi widokami na Babią Górę z resztkami śniegu.

hala Kamińskiego widok na Babią Górę hala Kamińskiego

Już przygotowujemy siły, humory i ekwipunek na dwudniowy rajd dla wytrwałych na Jaworzynę Krynicką za dwa tygodnie.

Z ostatniej chwili

bębenek

26 maja 2017 r. jury konkursu plastycznego "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem" wyłoniło najlepsze prace, przyznając nagrody i wyróżnienia. Z radością informujemy, że III miejsce zdobył Wojciech Faron z klasy III c.

nagrodzony uczeń nagrodzony uczeń dekoracja

Serdecznie gratulujemy !

Z ostatniej chwili

bębenek logo konkursu

Z radością informujemy, że w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przyroda w kolorach"- Świat wielkich i małych kotów - wyróżnienie za pracę przestrzenną otrzymała Weronika Jaśkowiec z klasy VI b.

Serdecznie gratulujemy !

To co ukryte w sercu

logo teatru

7 grudnia i 18 maja uczniowie z klas II a i III a oglądali barwny spektakl teatralny pt."Piękna i Bestia".

scena z przedstawienia

Ta dobrze wszystkim znana baśń przypomniała młodym widzom, że pod maską brzydoty i złości może kryć się dobre, kochające serce.

Z ostatniej chwili

bębenek logo konkursu

Z dumą informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik”

 • nagrody otrzymali: Wiktoria Kalisz z klasy II a , Piotr Olejarz, Marek Bryk z klasy III c , Zuzanna Iwan z klasy VI a ;
 • wyróżnienie zdobyli: Julia Nowogrodzka, Gabriela Sińczak, Alicja Ficzkowska
  z klasy II b , Tomasz Ludwig z klasy III b, Helena Krygiel, Daniel Piątkowski, Jakub Kuta, Aleksander Weber z klasy III c , Wiktoria Górska z klasy IV a i Maria Bogusz z klasy VI a.

Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z klas I - VI, ponieważ to w tym czasie rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. W konkursie przyznawane są trzy rodzaje nagród: nagroda główna, nagroda i wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Od segregacji nie ma wakacji

W dniach 9 i 16 maja uczniowie klas IV– VI wybrali się do MPO na warsztaty w ramach programu edukacyjnego „Od segregacji nie ma wakacji”. Podczas zajęć poznali zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie i dowiedzieli się jak funkcjonuje system ich przetwarzania.

w mpo w mpo w mpo

Zapoznali się również z problemami środowiska naturalnego, które są związane z codziennym funkcjonowaniem człowieka, dowiedzieli się jak ograniczyć ilości wytwarzanych odpadów w szkole i domu, poznali praktyczne znaczenie pojęć: odzysk, recykling, unieszkodliwianie odpadów, kompostowanie.

Z ostatniej chwili

bębenek logo konkursu

Z radością informujemy, że w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017”

 • wynik bardzo dobry uzyskali: Gabriela Sińczak z klasy II b oraz Wojciech Życzkowski
  z klasy V a.
 • wyróżnienie zdobyli: Franciszek Golonka z klasy III b, Eryk Dietrich z klasy V b
  i Sylwester Łotocki z klasy VI a .

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Organizatorzy przyznają: nagrody dla laureatów Konkursu, nagrody za bardzo dobry wynik w Konkursie i nagrody za wyróżnienie.

Serdecznie nagrodzonym uczniom gratulujemy!

Wieści z Turbacza...

logo szkolnego koła

Turbacz to kolejny sukces turystyczny Szkolnego Koła PTTK „Podróżnik”. 14 maja 2017 po trzech godzinach wędrówki zdobyliśmy najwyższy szczyt Gorców (1310m npm.).

turbacz krokusy turbacz

Piękna pogoda, widoki oraz jeszcze kwitnące krokusy w resztkach śniegu były nagrodą za poniesiony trud. Następna wyprawa już 28 maja - zapraszamy…

Uczeń - Obywatel

logo projektu

Jak co roku w maju, odbyliśmy spacer po Krakowie śladami dawnego samorządu. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji, m.in.: o przywileju lokacyjnym Krakowa na prawie magdeburskim, który został wydany 5 czerwca 1257 roku przez Bolesława Wstydliwego księcia krakowskiego i sandomierskiego z udziałem jego matki Grzymisławy i żony Kingi we wsi Kopernia.

wycieczka wycieczka wycieczka

Przypomnieliśmy sobie legendę o dwóch braciach, którzy budowali wieże Kościoła Mariackiego, oraz dowiedzieliśmy się, czym skończył się zatarg Andrzeja Tęczyńskiego z płatnerzem Klemensem 16 lipca 1461 roku.

Niedługo koniec Ucznia-Obywatela, już 22 maja odbędzie się Konkurs Wiedzy o Samorządzie krakowskim. Naszą szkołę będzie reprezentować trzech chłopców z klasy VI b. Trzymamy za Nich kciuki!

Przystanek Historia

8 maja klasa III a wzięła udział w warsztatach organizowanych przez IPN Przystanek Historia. Po obejrzeniu wystawy o pracach archeologicznych na warszawskich Powązkach, dzieci zapoznały się z wybranymi wydarzeniami z historii Polski. Dzięki kolorowej książce w 3D mogły poznać lub przypomnieć sobie ważne momenty w dziejach naszego kraju.

warsztaty nagrodzona absolwentka nagrodzona absolwentka

Korzystając z kolorowych puzzli uczniowie ułożyli tekst Hymnu narodowego, a po drugiej stronie godło Polski. Każda grupa zachowując odpowiednią postawę odśpiewała cztery zwrotki hymnu. Potem dzięki mapie konturowej uczniowie zaznaczyli państwa sąsiadujące z naszym krajem. Przypomniano ich nazwy oraz stolice. Ostatnim zadaniem było ułożenie z kolorowych kartek naszej pięknej flagi.

nagrodzona absolwentka nagrodzona absolwentka warsztaty

Na koniec dzieci miały okazję sprawdzić się w konkursie pytań. Wypadły bardzo dobrze! Każdy uczeń otrzymał dyplom, a klasa, zestaw puzzli i książek.

"Laur Olimpijski" dla naszych uczniów!

nagrodzona uczennica dyplom nagrodzona uczennica

Z satysfakcją informujemy, że 24 kwietnia 2017 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Rzeźniczej 4, uczennica kl. VI a Zuzanna Iwan oraz nasi absolwenci Julia Franaszek i Jan Tarnawski odebrali dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016.

nagrodzona absolwentka nagrodzony absolwent

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Wolność i Ojczyzna

226 obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowały w tym roku dzieci z klasy V b wraz z dziewczętami ze szkolnego chóru.

uroczystość uroczystość

28 kwietnia uczniowie stworzyli wyjątkowe historyczne przedstawienie, w którym ukazano pracę nad tym niezwykłym dokumentem, a przepiękne pieśni patriotyczne skłaniały do refleksji nad historią naszej ojczyzny.

uroczystość uroczystość

Podniosła atmosfera uroczystości stworzona przez wspaniały występ młodych artystów przypomniała wszystkim siłę barw bieli i czerwieni, sylwetki patriotów oraz znaczenie słów Wolność i Ojczyzna.

Znamy już wyniki "Głosowania przez zakładkę"

zakładka

Przez kilka miesięcy uczniowie klas II i III wybierali najciekawsze książki. Głosowanie miało nietypową formę, bowiem dzieci, by wskazać swój ulubiony utwór, musiały wykonać do niego zakładkę i przynieść ją do biblioteki. Jeśli chcesz poznać wyniki projektu zapraszamy na stronę migająca strzałka Biblioteki

Z ostatniej chwili

bębenek

Z wielką radością informujemy, że Olga Pabisek uczenica klasy VI a została laureatką Małopolskiego Konkursu „Drzewo Recenzji – warto czy nie warto przeczytać”. W kategorii szkół podstawowych przyznano 5 równorzędnych nagród, a na konkurs napłynęło ponad 100 prac z całego województwa. Olga, która jest najbardziej zagorzałą miłośniczką naszej biblioteki, swoją recenzją zachęcała do przeczytania książki Agnieszki Tyszki pt. „Nawijka na skajpie”. Gratulujemy Oldze, i życzymy laureatce wielu wspaniałych książek do czytania!

olga

Swoją recenzją Olga zainicjowała w naszej szkole akcję "Książka dla Ciebie". Jeśli chcesz poznać szczegóły zapraszamy na stronę migająca strzałka Biblioteki

XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie "Krakusek"

logo konkursu

Z ostatniej chwili

bębenek

zwycięzcy etapu klasowego

27 kwietnia na Wawelu odbyła sie Gala Finałowa uczestników konkursu "Krakusek". Wyróżnienie I stopnia otrzymał uczeń klasy III c Piotr Olejarz. Pozostali finaliści to Hania Bergier z klasy III b i Michał Rygiel z III a.

finaliści finaliści finaliści finaliści

Galę prowadziły Panie: Anna Chachulska (Wawel), Anna Burzyńska (Szkoła Społeczna nr 4) oraz Aleksandra Rzońca (Akademia Żakowska). Występ uświetnił występ chóru szkolnego ze Szkoły Społecznej. Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali piękne dyplomy i nagrody.

Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, by przypomnieć ludziom o konieczności dbania o naszą planetę. Z tej okazji w naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej.

pokaz mody pokaz mody

Biorący w nim udział uczniowie wykonali fantastyczne stroje z materiałów recyklingowych i prezentowali je wcielając się w role profesjonalnych modeli na scenie przed szkolną publicznością.

pokaz mody pokaz mody

Dzięki ich inwencji twórczej i poczuciu humoru wszyscy świetnie się bawili.

Z ostatniej chwili

bębenek logo konkursu

Z wielką radością informujemy, że Piotr Olejarz uczeń klasy III c otrzymał wyróżnienie I stopnia w XII Międzyszkolnym Konkursie "Krakusek - rok szkolny 2016/2017". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z ostatniej chwili

bębenek

Z radością i dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Zuzanna Iwan znalazła się w gronie 76 uczniów, którzy w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego swoją ogromna wiedzą wywalczyli tytuł finalisty.

finalistka

Ogromne gratulacje dla Zuzi!:)

"Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem"

"Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem" - to hasło konkursu plastycznego, do którego przystąpili uczniowie z klas I-III pod kierunkiem p. Elżbiety Kaczmarczyk.

praca na konkurs praca na konkurs

Dbanie o czyste powietrze to rola dorosłych, ale najmłodsi uczniowie również mają coś do powiedzenia. Postanowili wyrazić to w swoich pracach.

praca na konkurs praca na konkurs praca na konkurs

Konkurs został objęty honorowym patronatem m. in. Marszałka województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa.

Niedługo Wielkanoc

12 kwietnia, klasy trzecie wystawiły z wielkim rozmachem przedstawienie, w którym splotły się ze sobą wiosenno - świąteczne klimaty.

występ występ występ

Wraz z zaproszonymi gośćmi z okolicznych przedszkoli, z wielką uwagą śledziliśmy pojedynek zimy z wiosną, poznawaliśmy stare zwyczaje związane z nadejściem jej pierwszego dnia i coraz bardziej przybliżaliśmy się do niewykłej tajemnicy Wielkiej Nocy.

występ występ występ

Oglądaliśmy rozśpiewane i roztańczone dzieci w kolorowych strojach oraz chłonęliśmy wielkanocne symbole.

A w klasach dzieliliśmy się jajkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Radosnego Alleluja!

występ występ występ

Romeo i Julia

10 kwietnia uczniowie klasy VI a wystawili w auli naszej szkoły przedstawienie na podstawienie jednej z najbardziej znanych sztuk Wiliama Szekspira „ Romeo i Julia”.

występ występ występ

Zadanie nie było łatwe.

występ występ występ

Młodzi aktorzy musieli poradzić sobie z polsko-angielskim tekstem, jednak długie i gorące oklaski publiczności pokazały, że wywiązali się z niego doskonale.

występ występ występ

Zielona szkoła klasy VI b

W dniach 3 – 7 kwietnia klasa VI b przebywała w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie.

zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

Dzieci podziwiały niezrównane beskidzkie pejzaże podczas spacerów po okolicznych górach, zwiedzały pobliskie skanseny.

zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

Brały udział w ciekawych warsztatach np. pieczenia chleba z własnoręcznie zmielonej na żarnach mąki (a wcześniej musiały wymłócić zboże!), poznawały tajniki de coupage’u i wyrobu biżuterii.

zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

Uczniowie świetnie się bawili na balu przebierańców, dyskotece i przy ognisku.

zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

Ogromnie spodobała im się wycieczka w Pieniny, podczas której zwiedzili kościół w Dębnie i zamek w Nidzicy oraz poznali Szczawnicę.

zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

Edukacja regionalna

7 kwietnia klasa II b uczestniczyła w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Centrum Młodzieży
im. dr Henryka Jordana z zakresu tradycyjnej kultury ludowej różnych krajów świata.

warsztaty warsztaty

Dzieci zapoznały się z kulturą ludową naszego regionu: życiem codziennym, strojem, obrzędami rodzinnymi, sposobem obchodzenia Świąt Wielkanocnych oraz zwyczajami krakowskimi. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali kartki świąteczne, kurczaki i zające.

To są palmy przewspaniałe!

3, 4, 5, 6 i 7 kwietnia, kontynuując staropolskie tradycje, dzieci z klas I-III robiły wielkanocne palmy.
Z przyniesionych materiałów tworzyły wiosenną kompozycję, jeden z symboli nadchodzących świąt.

konkurs konkurs

Bukszpan, bazie, kolorowe pisanki, żółciótkie kurczątka, bibułkowe kwiaty i wstążeczki były pracowicie układane, zawieszane i wiązane. A potem dumnie...pokazywane.:)

konkurs konkurs konkurs

Wielka przygoda małego żółwika

avatar

6 kwietnia 2017 roku dzieci z klas II a i II b udały się do do Multikina, aby uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym Edumagica pt."Wielka przygoda małego żółwika! Tomek poznaje Polskę!" Mały żółwik, stworzony w unikalnej technologii Avatar Live, podróżując po świecie trafia do Polski i tu płynąc z biegiem Wisły zwiedza różne miejsca i napotyka na różne problemy.

mapa Polski na projekcie Warszawa

Podczas spotkania dzieci mogły, między innymi, wykazać się znajomością czterech stron świata, poznać krajobrazy i historię mijanych miast, opowiedzieć legendę "O Wawelskim Smoku", zagrać w memory, poszukać źródeł i dopływów rzeki, dowiedzieć się jak krąży woda w przyrodzie i dlaczego o przyrodę należy dbać.

numer alarmowy zanieczyszczenia Mikołaj Kopernik

Obok olbrzymiej dawki wiedzy, najbardziej niezwykłym wydarzeniem było to, że dzieci mogły zadawać pytania filmowemu, animowanemu bohaterowi Tomkowi, a on z ekranu rzeczywiście na nie odpowiadał!!!

Edukacja przez szachy

5 kwietnia 2017 grupa uczniów z klasy III a i II b - Anastazja Harężlak, Mikołaj Jędras, Tristan Osica, Nikodem Ziemski, Julia Ogińska, Mira Faron, Witek Tętnowski oraz Jakub Dzurik udali się do Tauron Areny na Turniej Szachowy województwa małopolskiego podsumowujący dwuletni projekt MEN "Edukacja przez szachy w szkole". Wszystkich uczniów było ok. 450!

na turnieju na turnieju na turnieju

Po uroczystej inauguracji nadszedł czas na rozgrywki. Komputer wylosował pary szachowe i rozpoczęła się pierwsza runda. Kolejne "dwójki" w grze, dobierane były na podstawie wyniku meczu. Emocji nie brakowało! Raz wygrana, raz przegrana....Każdy rozegrał 7 partii szachowych.

na turnieju na turnieju

Najlepsza w naszej drużynie okazała się Mira Faron z II b, która wygrała 4 razy!!! Razem zebraliśmy 21,5 pkt. Pucharu nie zdobyliśmy, ale wróciliśmy bardzo zadowoleni.

na turnieju na turnieju

To był nasz pierwszy turniej i na pewno nie ostatni!!!

Pierwsze wiosenne wieści z beskidzkich szlaków

logo szkolnego koła

1 kwietnia 2017 roku Szkolne Koło PTTK nr 10 "Podróżnik" zainaugurowało sezon turystyczny na Gołuszkowej Górze w Beskidzie Makowskim. Dojechaliśmy do Zembrzyc pociągiem i stamtąd przez góry zeszliśmy do Suchej Beskidzkiej.

na wycieczce na wycieczce na wycieczce

Czerwony szlak beskidzki pokazał nam oblicza górskiej wiosny, choć na Babiej Górze jeszcze wiele śniegu.

na wycieczce na wycieczce na wycieczce

Teraz czekamy na oficjalne rozpoczęcie sezonu na Turbaczu 23 kwietnia.

Jak pies z kotem

17 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski, dla klas I - III, pod znamiennym tytułem "Jak pies z kotem". Obok poznawania różnych historii i charakterów psiego i kociego rodu, dzieci z klas trzecich pokusiły się o interpretację tego powiedzenia - były więc wiersze o ludzkich kłótniach i sporach, uporze i próbach szukania porozumienia.

uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu

Wiele dzieci występowało na konkursie po raz pierwszy, emocji więc nie brakowało.Uff.Teraz można odetchnąć z ulgą. Pierwsze koty za płoty!

Z ostatniej chwili

bębenek

Z przyjemnością informujemy, że w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w etapie wojewódzkim wyróżnienie w kategorii klas I - II otrzymał uczeń klasy II a Marcin Małota.

W każdej kategorii wiekowej przyznawany jest tytuł mistrza, wicemistrza i 4 wyróżnienia. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, której przedstawiciele zasiadają w jury. Umiejętność pięknego czytania to prawdziwa sztuka aktorska! Gratulacje dla Marcina!

wyróżniony uczeń dyplom

Powietrze i woda

13 marca 2017 r. klasa III a wybrała się na Wydział Fizyki AGH, gdzie wzięła udział w warsztatach pt."Powietrze i woda" prowadzonych w bardzo prosty i przejrzysty sposób przez studentów tego wydziału.

na warsztatach na warsztatach na warsztatach

Uczniowie zobaczyli, że ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego, że przybiera kształt zbiornika w jakim się znajduje oraz zdziwili się z jaką siłą powietrze może "zdmuchiwać" przedmioty.

Wybieramy Radnego Miasta Krakowa

logo projektu

7 marca wzięliśmy udział w konkursie na najlepszą prezentację wyborczą. Naszym kandydatem na Radnego Miasta Krakowa był Olek Kałuża z klasy VI b. Pomimo tego, że konkurs ten, jest przede wszystkim zabawą, Olek swoją prezentację opracował bardzo starannie, zgodnie z radami, jakie padły na warsztatach autokreacji wizerunku.

w urzędzie miasta w urzędzie miasta

Przygotował ulotki, prezentację multimedialną oraz profesjonalną przemowę wyborczą. Pomagał Mu w tym Sztab Wyborczy w osobach: Mateusz Grochal, Kamil Molicki i Piotrek Włoskowicz W maju, dowiemy się czy zdobycie 5 punktów pozwoli na uzyskanie wyróżnienia w tym konkursie.

w urzędzie miasta w urzędzie miasta

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości prosimy, niech spojrzy na ulotkę wyborczą Olka, która zapowiada: jeszcze o mnie usłyszycie !!!

Dzień Otwarty Szkoły

4 marca 2017 roku otworzyliśmy szeroko nasze podwoje dla Dzieci, Rodziców i Opiekunów, którzy przyszli zapoznać się ze szkołą.

w komnacie tajemnic komnata tajemnic w komnacie tajemnic

Mali goście wkroczyli do Komnaty 7 Tajemnic i wykonali wiele zadań wymagających od nich zaangażowania i uwagi.

w komnacie tajemnic robot w komnacie tajemnic

Mieli też okazję zagrać w ping ponga, rozwiązać zagadki i zagrać w biblioteczną planszówkę, złożyć kostkę origami i ułożyć kolorową mozaikę, namalować wiosnę, pisanki, serduszka dla bliskich, samochody i różne, powstałe w wyobraźni stworki.

dzień otwaty dzień otwaty dzień otwaty

Zapoznali się też z pracownią językową, komputerową i przyrodniczą, w której mogli dostać na własność...żywego patyczaka!

dzień otwaty dzień otwaty

Rodzice i Opiekunowie mogli zasięgnąć informacji i rozwiać swoje wątpliwości.Zapraszamy znowu!

Gwiazdka dla zwierzaków - gala

Kim jest Cukierek?

3 marca uczniowie z klas I - III spotkali się z Panem Waldemarem Cichoniem, autorem zabawnych historii o przygodach kota Cukierka opowiedzianych z punktu widzenia kota.

spotkanie z pisarzem spotkanie z pisarzem

Pisarz opowiedział co skłoniło go do napisania pierwszej książki i wtedy dzieci dowiedziały się, że kot Cukierek istnieje naprawdę i ma 11 lat!

spotkanie z pisarzem spotkanie z pisarzem spotkanie z pisarzem

Autor przeczytał fragment książki, w której główny bohater bierze udział w przedstawieniu teatralnym, odpowiadał na pytania młodych czytelników, rozdawał autografy i wpisywał do książek dedykacje. Od przyszłego roku "Cukierku, ty łobuzie" stanie się lekturą do III klasy.

"Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach"

2 marca zaproszone dzieci z Przedszkola Nr 44, z Przedszkola Nr 61, z Niepublicznego Przedszkola Św. Wirginii, oraz dzieci z klas pierwszych i drugich naszej szkoły uczestniczyły w interaktywnym przedstawieniu edukacyjnym przygotowanym przez krakowskich Strażników Miejskich pt."Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach".

przedstawienie przedstawienie przedstawienie

Czarodziej w towarzystwie Smoka Barbacusa, Strażników Światła, Bezpieczeństwa i Zwierząt uczyli dzieci, jak należy przechodzić przez ulicę, jak z siebie zrobić żółwika, aby agresywny pies nie zrobił im krzywdy oraz ostrzegali przed nieznajomymi, którzy mogą je zaczepić.

przedstawienie przedstawienie przedstawienie

Wszystko okraszone rytmicznymi, wpadającymi w ucho piosenkami niosącymi wiele ważnych treści.

Nasze nowe boisko

Pod koniec października zakończył się remont naszego szkolnego boiska.

nowe boisko szkolne nowe boisko szkolne nowe boisko szkolne

Teraz to wspaniały obiekt z miękką, kolorową nawierzchnią, polami do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, z nowymi ławeczkami i wysoką siatką.

nowe boisko szkolne nowe boisko szkolne nowe boisko szkolne

Wiosna tuż, tuż. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie już wkrótce będą z niego korzystać.

Lokomotywa Pana Tuwima

24 lutego 2017 roku w Kinie Kijów pierwszoklasiści obejrzeli spektakl teatralny pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Wykonawcami byli aktorzy z Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Radosne teksy wierszy oraz wesołe i rytmiczne piosenki w wykonaniu aktorów, spodobały się widowni. Dzieci żywiołowo reagowały na to co działo się na scenie.

plakat plakat

Przedstawienie okazało się również ciekawym ćwiczeniem czytania. Abecadło, które z pieca spadło układało się w wyrazy, a dziecięca publiczność odczytywała je z wielkim zaangażowaniem. To była dobra lekcja dziecięcej literatury.

Z ostatniej chwili

bębenek

Z przyjemnością informujemy, że laureatami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego „Leon” dla klas I - III zostało aż 15 uczniów! Są to:

 • Krzyś Łomnicki i Tosia Bargieła z klasy pierwszej,
 • Wiktoria Kalisz (92%), Julia Ogińska, Gabrysia Sińczak z klas drugich,
 • Jakub Kuta, Tomasz Bryan, Michał Rygiel, Tomasz Ludwig, Iga Kupiec, Wiktoria Braś, Piotr Olejarz, Hania Bergier, Nikodem Ziemski i Maja Kisielewicz z klas trzecich.

Po raz pierwszy, uczniowie klas I- III, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „Leon”. Konkurs, który odbył się 13 stycznia miał formę testu składającego się z pytań otwartych i/lub zamkniętych. Do każdego pytania mogła być jedna, dwie lub kilka odpowiedzi poprawnych. Nie był więc to łatwy konkurs, ale nasi uczniowie doskonale sobie z nim poradzili! Serdecznie gratulujemy!

Z ostatniej chwili

bębenek

Do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowała się
Zuzanna Iwan uzyskując 52 punkty na 60 możliwych! Gratulujemy i życzymy sukcesów!

zuzia

Zagadkowe miasto Kraków

15 lutego klasa II a uczestniczyła w warsztatach "Zagadkowe miasto Kraków" odbywających się w dziale informatycznym Biblioteki Wojewódzkiej przy ulicy Rajskiej.

warsztaty warsztaty warsztaty

Dzieci rozwiązywały zagadki, oglądały stare fotografie, poznawały i same opowiadały krakowskie legendy. Poznały elementy krakowskiego stroju i rodzące się na ich oczach nowe zwyczaje królewskiego grodu.

Z ostatniej chwili

bębenek logo konkursu

Do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III "Kaktus"
zakwalifikował się Piotr Olejarz !

Gratulujemy!

Z ostatniej chwili

bębenek

Z radością informujemy, że w Małopolskim Konkursie Literackim „Magiczny Świat Harry’ego Pottera”

 • II miejsce zdobyła Weronika Jaśkowiec z klasy IV b

Gratulujemy!

Z ostatniej chwili

bębenek

Z przyjemnością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony
MEDITEST
wyróżnienie otrzymały:

 • Zuzanna Iwan (za zajęcie 11 miejsca),
 • Olga Pabisek (za zajęcie 15 miejsca).

dyplom dyplom

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Gratulujemy!

Z ostatniej chwili

bębenek

Z przyjemnością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie leksykalnym języka angielskiego
"Memory Master"

laureat laureat

 • laureatem (z maksykalną ilością punktów) został Jan Trzciński,
 • laureatem II stopnia Mateusz Pasternak,

wyróżniony wyróżniony wyróżniony

 • wyróżnienia zdobyli: Rufus Osica, Igor Pyclik, Patryk Hajduga, Wiktoria Górska, Zuzanna Krętkowska, Lena Kirhala, Michał Kuta, Rebeka Sady, Róża Kwiecińska, Weronika Jaśkowiec.

wyróżniony wyróżniony wyróżniony

Gratulujemy!

Z ostatniej chwili

bębenek logo konkursu

Do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III "Kaktus"
zakwalifikowało się aż czterech uczniów:

 • Marek Bryk, Natalia Krzemień, Iga Kupiec i Piotr Olejarz .

uczniowie, którzy przeszli do drugiego etapu

To ogromny sukces. Konkurs jest trzyetapowy. Bez względu na wyniki już teraz serdecznie gratulujemy całej czwórce, bo konkurencja była duża, a kryteria oceniania bardzo surowe.

Książki na scenie

"Malutka Czarownica"

25 stycznia 2017 na szkolnej scenie królowały książki i … CZAROWNICE. Szczególnie ta malutka, która miała 127 lat i odważnie postanowiła rozprawić się ze złymi mocami, których aż nadto wokoło.Najważniejsze, że dobro zwyciężyło!

fragment przedstawienia fragment przedstawienia fragment przedstawienia

Sukces odniosła też cała klasa IV b, której umiejętności teatralne podziwialiśmy. Uwagę widzów przykuwały również piękne, barwne dekoracje, stroje i muzyka. Oglądając, przygotowaną przez dzieci pod kierunkiem wychowawcy, niezmiernie dynamiczną i zabawną adaptację sceniczną książki Otfrieda Preussler’a „Malutka Czarownica”, mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym teatrze.

fragment przedstawienia fragment przedstawienia fragment przedstawienia

Po takim występie aż nie chciało się wracać na lekcję… I nie trzeba było, bo dzień ten obfitował w literackie wydarzenia.

Kolejnym z nich był finał konkursu dla uczniów klas IV – VI pod hasłem:

"Zaprezentuj ciekawą książkę"

Jak w 5 minut przekonać koleżanki i kolegów do przeczytania swojej ulubionej książki? Zadanie niełatwe, ale ambitne i ciekawe – przekonali się o tym zarówno uczestnicy jak też obserwatorzy konkursu, którego finał rozegrał się w auli także 25 stycznia.

prezentacja prezentacja prezentacja

Oceniana była atrakcyjność przekazu, inwencja twórcza oraz przekazywane treści. Uczniowie starali się jak mogli: wykonali prezentacje, plakaty, przygotowali stroje, rekwizyty, zabawne scenki dialogowe i przeczytali z wielka ekspresją najciekawsze fragmenty – to wszystko sprawiło, że przez dwie godziny (!) udało im się z powodzeniem przykuć uwagę widowni.

prezentacja prezentacja prezentacja

Mamy nadzieję, że „książki” też były zadowolone z reklamy, jaką im zrobiono – zobaczymy, po którą z nich ustawią się w bibliotece najdłuższe kolejki˘. Gratulujemy wszystkim, a szczególnie laureatom.

Jeśli chcesz poznać wyniki konkursu "Zaprezentuj ciekawą książkę" zapraszamy na stronę migająca strzałkaBiblioteki

Bale, bale w karnawale

20 stycznia dzieci z klas I - VI uczestniczyły w balach karnawałowych, które odbyły się na terenie naszej szkoły.

fragment dekoracji fragment dekoracji

Dynamicznie prowadzone tańce i pląsy, różnorodne stroje, w których każdy mógł wyrazić siebie, piękna dekoracja sali przygotowana przez dziewczęta i chłopców z klas starszych, ulubione melodie, atmosfera zabawy i radości towarzyszyły nam przez wiele godzin.

bal bal tajemnicza postać

Na balu pojawiła się zagadkowa, nieznana choć bardzo dobrze znana postać. Kto odgadnie kim była?

Już po raz 16...

info info

Z ostatniej chwili

bębenek logo konkursu

Z radością informujemy, że w konkursie „Alfik matematyczny ” wynik dobry (75 %) i 21 miejsce w województwie! uzyskał Wojtek Życzkowski z klasy V a.

Serdecznie gratulujemy !

Spotkanie z polarnikiem

"Zaczarowana zagroda" to opowieść o przygodach sympatycznych pingwinów Adeli żyjących na Antarktydzie, na biegunie południowym Ziemi. 13 stycznia uczniowie klasy II a gościli polarnika, w osobie dziadka naszego kolegi Filipa. Był on uczestnikiem aż trzech wypraw polarnych właśnie na ...Antarktydę! Także pradziadek Filipa prowadził badania geologiczne Białego Kontynentu i wielu odkrytym przez siebie formacjom skalnym na Wyspie Króla Jerzego nadał polskie nazwy m.in.: Góra Wawel, Lodowiec Smoka, Grań Chopina.

spotkanie z polarnikiem spotkanie z polarnikiem spotkanie z polarnikiem

Dziadek Filipa opowiedział dzieciom o warunkach życia na tym mroźnym i dalekim kontynencie, do którego leciał i płynął cały miesiąc, o zwierzętach tam mieszkających, pingwinim przedszkolu, szklarni, którą zbudowali polarnicy, aby hodować i jeść świeże pomidory, huraganowych wiatrach, niebezpiecznych szczelinach i niskich temperaturach.

spotkanie z polarnikiem spotkanie z polarnikiem spotkanie z polarnikiem

Pokazał ogromny dysk wieloryba będący częścią kręgosłupa tego największego ssaka zamieszkującego Ziemię, i kryl antarktyczny, który stanowi główny pokarm wielorybów i pingwinów. Ależ powiało mroźną przygodą!

Z ostatniej chwili

bębenek

Z radością informujemy, że w konkursie historycznym, literacko-plastycznym „Dawne i dzisiejsze Grzegórzki”

 • wyróżnienie zdobyła Weronika Jaśkowiec z klasy VI b.

13 stycznia 2017 roku w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie miał miejsce uroczysty finał. Jurorzy ocenili nadesłane prace w części plastycznej oraz literackiej, przyznając nagrody, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy. Gratulujemy!

Nie tylko Minecraft

12 stycznia 2017 roku w Artetece dzieci z klasy II a uczestniczyły w zajęciach, na których zagrały w wiele nieznanych i znanych gier planszowych.

na warsztatach na warsztatach

Umiejętność i chęć grania to jeden ze wspaniałych sposobów spędzania wolnego czasu, to inna droga przyswajania nowych wiadomości i umiejętności, możliwość poznawania i dostosowywania się do reguł, uczenie się cierpliwości, koncentracji i komunikacji, radzenie sobie ze stresem, wyciąganie wniosków, integracja.

na warsztatach na warsztatach na warsztatach

Dwie godziny zajęć minęły w mgnieniu oka. A ile było przy tym zabawy!

na warsztatach na warsztatach na warsztatach

Z ostatniej chwili

bębenek

Z dumą informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Piórem Malowane 2016"

 • I miejsce w kategorii "proza" zdobyła Wiktoria Górska z klasy IV a autorka ciekawego opowiadania o zdumiewającym spotkaniu z dziewczyną – żakiem imieniem Nawojka podczas zupełnie zwyczajnego spaceru w okolicach Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • II miejsce w kategorii "poezja" zdobył Aleksander Kałuża z klasy VI b

dyplom dyplom

Celem konkursu jest promocja uzdolnionych twórców oraz propagowanie literatury. Temat tegorocznej edycji to "Podróże w myślach i w czasie". Serdecznie gratulujemy!

Niechaj się spełnią nasze życzenia...

22 grudnia, w szkolnej auli, przy stole nakrytym białym obrusem, wysłuchaliśmy pięknej, świątecznej opowieści dziewcząt i chłopców z klasy VI a, o tradycji i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia.

przedstawienie przedstawienie przedstawienie

Do pięknie śpiewanych przez nich polskich kolęd dołączył szkolny chór, a grające na fletach dziewczynki przywiodły nam na myśl spieszących do Szopy pasterzy.

przedstawienie przedstawienie

Było pięknie, nastrojowo, uroczyście. Popłynęło wiele świątecznych życzeń, wiele dobrych myśli.

przedstawienie przedstawienie

W klasach ubieraliśmy choinki, dzieliliśmy się opłatkiem, pałaszowaliśmy przygotowane przez Rodziców smakołyki, a przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy stare i nowe bożonarodzeniowe pieśni.

klasowy opłatek klasowy opłatek

Spokojnych Świąt. Niechaj się spełnią nasze życzenia...

Konkurs Recytatorski Wierszy w Języku Angielskim dla klas I-III

19 grudnia 2016r. odbył się coroczny Konkurs Recytatorski Wierszy w Języku Angielskim dla klas I-III. Do konkursu zgłosiło się 18 uczestników, którzy pięknie recytowali a nawet śpiewali w języku angielskim. Oto wyniki konkursu:

Klasa I a

 • I miejsce Piotr Krzeczkowski
 • II miejsce Krzysztof Łomnicki
 • III miejsce Adam Kaczmarczyk
 • wyróżnienie Julia Bergier i Michał Śliz

Klasy II

 • I miejsce Wiktoria Kalisz z klasy II a
 • II miejsce Martyna Firszt z klasy II a
 • III miejsce Julia Ogińska i Gabriela Sińczak z klasy II b
 • wyróżnienie: Zuzanna Pawłusiak z klasy II a i Alicja Ficzkowska z klasy II b

Klasy III

 • I miejsce Julia Buszewicz z klasy III c i Iga Kupiec z klasy III a
 • II miejsce Weronika Jaskulska z klasy III a
 • III miejsce Michał Rygiel z klasy III a
 • wyróżnienie: Franciszek Bergier, Kinga Jędrzejczyk z klasy III b i Malwina Strączek z klasy III c

niektórzy uczstnicy konkursu

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Z potrzeby serca

15 grudnia 2016 roku po raz szesnasty, zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy Kiermasz Świątecznych Wypieków. Akcja miała cel charytatywny. Ciasta upiekli nauczyciele:

 lista osób, które upiekły ciasto

Ciasta były przepyszne:).

kiermasz ciast kiermasz ciast kiermasz ciast Wszystkim fundatorom serdecznie dziękujemy:). Dziękujemy też ogromnie wszystkim Łasuchom i Smakoszom:), bo dzięki nim ciasta rozeszły się, jak świeże bułeczki.

Z ostatniej chwili

bębenek

Z radością informujemy, że Zuzanna Iwan uczennica klasy VI a zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego! Serdecznie gratulujemy!!!

Wszystkie dzieci (i nie tylko) Mikołaja kochają...

Czekali na niego mali i duzi. Od wielu już dni i tygodni. Wysyłali listy. Wyglądali przez okno i patrzyli w niebo.
I właśnie dzisiaj 6 grudnia pojawił się w naszej szkole. Delikatnie pod nogi sypnął śniegiem. Tak biało i świątecznie.

św. Mikołaj św. Mikołaj

I przyniósł prezenty... Podziękowań było wiele. Głośnej i cichej radości...

Z ostatniej chwili

bębenek

Siedmiu uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego!

Są to:

 • Zuzanna Iwan, Róża Kwiecińska, Rebeka Sady i Jan Trzciński z klasy VI a oraz
 • Aleksander Kałuża, Mateusz Pasternak i Piotr Włoskowicz z klasy VI b.

Serdecznie gratulujemy!!!

Grudniowe inspiracje

5 grudnia dzieci z klas II a i II b uczestniczyły w edukacyjno-plastycznych świątecznych warsztatach.

pan dmuchający szklaną bańkę warsztaty warsztaty

Dowiedziały się na nich skąd wzięła się choinka i choinkowe bombki i w jaki sposób wytwarza się te szklane ozdoby, bez których nie wyobrażamy sobie grudniowych świąt.

warsztaty warsztaty warsztaty

Miały również okazję pomalować na swój sposób tę bożonarodzeniową błyskotkę. Wyczarowały także pełen rozproszonego światła, nastrojowy, bibułkowy witrażyk.

warsztaty warsztaty warsztaty

Zaangażowanie dzieci było ogromne. Spod ich rąk wychodziły prawdziwe cudeńka.A czas tak szybko płynął...

witrażyki

Z ostatniej chwili

bębenek

Z radością informujemy, że laureatkami konkursu "Dom i ogród naszych marzeń " zostały: Maja Kisielewicz i Iga Kupiec z klasy III a i Hanna Bergier z klasy III b.

plakat laureatka

Otwarcie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród odbędzie się w dniu 8 grudnia 2016 r. o godz. 12:00, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha".

plakat laureatka

Gratulujemy!!!

Wierszem i prozą

2 grudnia odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas IV - VI. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zmagali się z bajkami Jean de La Fontaine, wierszami i fragmentami prozy Ewy Szelburg Zarębiny i Artura Oppmana.A oto wyniki konkursu:

Kategoria: klasy IV-V

 • I miejsce Oliwia Chrzan z klasay V a
 • II miejsce Wiktoria Górska z klasy IV a i Kacper Błażewicz z klasy V a
 • wyróżnienie za recytację wiersza Zofia Bargieła z klasay V a
 • wyróżnienie za recytację prozy Maksymilian Meus z klasay V a

uczestnicy uczestnicy uczestnicy

Kategoria: klasy VI

 • I miejsce Róża Kwiecińska z klasay VI a
 • II miejsce Olga Pabisek z klasy VI a
 • III miejsce Milena Mucha z klasy VI a
 • wyróżnienie za recytację prozy Małgorzata Jaskulska z klasay VI a

Uczeń - Obywatel

logo projektu

2 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu edukacyjnego Uczeń-Obywatel. W tym roku szkolnym biorą w nim udział uczniowie klasy V a i VI b: Oliwia Chrzan, Zuzia Krętkowska, Małgosia Królik, Beata Macko, Julka Szwaczka, Mateusz Grochal, Olek Kałuża, Kamil Molicki i Piotrek Włoskowicz.

uczestnicy projektu przed choinką przed choinką

W drodze przez Rynek zobaczyliśmy olbrzymią choinkę przypominającą, że święta Bożego Narodzenia są już tuż, tuż, a przed pomnikiem Adama Mickiewicza zaatakowały nas... gołębie

W siedzibie Magistratu Krakowskiego, znajdującego się na placu Wszystkich Świętych, zasiedliśmy w sali obrad, która dawniej pełniła funkcję sali balowej, aby wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji na temat samorządu. Dowiedzieliśmy się, że władzę w mieście sprawuje Rada Miasta, a Prezydent jest wykonawcą przygotowanych przez Radę uchwał.

uczestnicy projektu uczestnicy projektu

„Przymierzaliśmy się” do roli Radnego Miasta Krakowa. Już niedługo czekają nas warsztaty z autokreacji wizerunku, a po nich konkurs na najlepszą prezentację wyborczą.Na korytarzu przy pokoju Prezydenta miasta Krakowa, podziwialiśmy byłych i bardzo dla Krakowa zasłużonych Prezydentów: Józefa Dietla, Mikołaja Zyblikiewicza i Juliusza Lea. Ostatnie zdjęcie przy pięknej koronie i reprezentacyjnych schodach w Pałacu Wielopolskich i powrót do szkoły.

uczestnicy projektu uczestnicy projektu uczestnicy projektu

Powrót, ale nie taki sobie zwyczajny. Przy Magistracie czekała na nas druga piękna choinka. Na Rynku wśród straganów świątecznych zachwyciły nas lizaki.

uczestnicy projektu uczestnicy projektu

Następnie przy Barbakanie ujrzeliśmy piękną szopkę. Ostatni raz pozowaliśmy do zdjęcia przy Pomniku Grunwaldzkim.

uczestnicy projektu uczestnicy projektu uczestnicy projektu

Nie znudzeni, z nadzieją na więcej wrażeń, wróciliśmy do szkoły.

Gwiazdka dla zwierzaków

Już po raz czternasty Samorząd Uczniowski przeprowadził na terenie szkoły akcję „Gwiazdka dla zwierzaków”, która rozpoczęła się w październiku, a zakończyła 2 grudnia.

plakat zakupione dary

Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej przekazaliśmy krakowskiemu schronisku 34.99 kg karmy dla piesków i 189.635 kg karmy dla kotków. W sumie 224.625 kg. Przekazaliśmy też 2 smycze, 1 obrożę, 1 kaganiec, 1 psie ubranko i 50 posłań. Brawa dla wszystkich darczyńców, którym nie jest obojętny los zwierząt, skrzywdzonych przez ludzi.

Przepyszna wiedza

1 grudnia wszyscy uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących zdrowego odżywiania zorganizowanych przez Firmę Sebex.

prezentacja prezentacja prezentacja

Dowiedzieli się, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, ale też wykazali się dużą wiedzą na ten temat. Największą atrakcją była degustacja wyciskanych na miejscu przepysznych soków.

Nasi uczniowie w Domu Pomocy Społecznej im. L.i A.Helclów

W tym roku szkolnym dzieci z klasy VI b postanowiły wnieść nieco radości w życie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ul. Helclów. 30 listopada udały się z pierwszą wizytą, na którą przygotowały zabawne przedstawienie w oparciu o powieść M. Musierowicz "Kłamczucha".

u seniorów u seniorów

Zaniosły także widzom własnoręcznie upieczone ciasteczka. Inicjatywa ta spotkała się z ciepłym przyjęciem,
a sam spektakl wywołał gromkie brawa publiczności.

u seniorów u seniorów u seniorów

Zachęceni sukcesem nasi aktorzy pracują nad kolejnym przedstawieniem. W oczekiwaniu na ponowne spotkanie uczniowie przesłali mieszkańcom DPS ręcznie zrobioną kartkę świąteczną z życzeniami.

karteczka

„Zimowy uśmiech dziecka”

Już po raz drugi pod koniec listopada w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna pod hasłem „Zimowy uśmiech dziecka”. Sukces akcji w ubiegłym roku spowodował, że wolontariusze Fundacji UEK-u z nadzieją zwrócili się o pomoc do naszej szkolnej społeczności. I nie zawiedli się.

plakat podziękowanie

Stanęliśmy na wysokości zadania. Miło było zobaczyć radość na twarzach wolontariuszy, którzy przybyli po torby wypełnione darami. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy. Dawanie jest fajne. Wiedzą o tym ci, którzy to robią.

Dbamy o nasze drzewa!

30 listopada 2016 roku został rozstrzygnięty w Urzędzie Miasta XXII Konkurs Makulaturowy za rok szkolny 2015/2016. Nasza szkoła zdobyła III miejsce! W konkursie brały udział 73 placówki: 18 przedszkoli, 36 szkół podstawowych, 12 gimnazjów i 7 szkół ponadgimnazjalnych. Liczyła się ilość zgromadzonej makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia. Zważywszy na fakt, że każde 100 kg papieru to średniej wielkości dwa drzewa, a jedno drzewo produkuje w ciągu roku tlen dla 10 osób warto dbać o naszą zieleń, a tym samym o nasze zdrowie.

nagrodzone dzieci nagrodzona szkoła

Otrzymaliśmy okolicznościowy certyfikat, podziękowanie od Prezydenta Miasta Krakowa i 48” telewizor.

Z ostatniej chwili

bębenek

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie plastycznym "Kraków w barwach jesieni" mamy aż czterech laureatów.

nagrodzone dzieci nagrodzone dzieci

Są to:Zofia Świerad i Emilia Kwiatkowska z klasy IV b, Maja Kisielewicz i Weronika Jaskulska z klasy III a.

nagrodzone dzieci nagrodzone dzieci nagrodzone dzieci

Rozdanie nagród odbyło się w dniu 30 listopada (środa) o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN przy ul. św. Marka 34.

praca konkursowa praca konkursowa praca konkursowa praca konkursowa

Serdecznie gratulujemy !!!

Co robiły dwa Michały?

logo teatru

Oczywiście tańcowały! 29 listopada dzieci z klasy II a oglądały w "Grotesce" przepiękne, barwne przedstawienie o bohaterach wierszy Juliana Tuwima.

okładka okładka okładka

Pojawiły się oczywiście tytułowe dwa Michały, Zosia Samosia, Pan Tralaliński, roztargniony Pan Hilary, zapominalski Słoń Trąbalski i wiele jeszcze innych postaci z tuwimowych książeczek. A dzieci chłonęły ten pełen poetyckiej wrażliwości świat, bez przymusu i z wielką uwagą.

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misja. Te sympatyczne i pełne ciepła przytulanki przyszły do dzieci z klasy I a i wspólnie z nimi uczyły się, bawiły i śpiewały piosenki, oczywiście o … Misiach.

robienie misiów robienie misiów dzieci ze swoimi misiami

Pluszaki przyglądały się też jak pierwszaki stworzyły dwa klasowe niedźwiadki : Białego Pimpusia i Brązowego Puchusia.

Także z okazji misiowego święta odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas młodszych. Dzieci czytały fragmenty znanych oraz mniej znanych bajek o swoich ulubieńcach.

laureat konkursu uczestnicykonkursu

Nagrodę główną czyli GRAND PRIX jury postanowiło przyznać Marcinowi Małocie
z klasy II a. Gratulujemy!

Jeśli chcesz poznać pełne wyniki konkursu zapraszamy na stronę migająca strzałkaBiblioteki

Każdy może pomagać

logo projektu

We wrześniu klasa VI b zgłosiła się do projektu "Każdy jest komuś potrzebny" realizowanego przez pracowników i wolontariuszy Fundacji "Mimo Wszystko". W październiku, na warsztatach, dzieci dowiedziały się
na czym polega wolontariat oraz dlaczego i jak należy pomagać.

uczniowie biorący udział w projekcie postanowienia

W ramach podjętych działań, które trwały cały miesiąc, uczniowie zdecydowali się na pomoc w czynnościach porządkowych na drugim piętrze, adopcję na odległość psa Chorwata ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, wizytę i niespodziankę dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im.L.i A. Helclów.

pomoc w sprzątaniu Chorwat próby do przedstawienia

Projekt zakończył się, ale jak mówią dzieci z klasy VI b, pomoc innym nie. Bo... warto pomagać.

W Fabryce Baniek

23 listopada klasa III a wybrała się do Fabryki Bombek "Armar" w Bęble. Wybraną przez siebie bańkę dzieci ozdabiały farbami i brokatem. Obejrzały także film ukazujący kolejne etapy powstawania tej choinkowej ozdoby oraz najważniejsze miejsca w fabryce. Na koniec można było kupić gotowe już bombki pięknie ozdobione oraz odebrać pomalowane przez siebie.

pomalowane przez siebie bombki

ELEIS

15 listopada uczniowie klasy V b uczestniczyli w warsztatach prowadzonych w krakowskich szkołach przez Fundację Nauka i Kultura w ramach programu ELEIS (skrót od Elektryczność, Ekologia i Samowystarczalność).

warsztaty elektryczne warsztaty elektryczne

W czasie zajęć uczniowie nie tylko poznali wiele ciekawych informacji będących zaproszeniem do świadomego użytkowania energii elektrycznej, ale również mogli sami sprawdzić działanie różnych sprzętów dzięki urządzeniu do pomiaru i monitoringu chwilowego zużycia prądu.

Nasza Niepodległa

flaga Polski

98 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość. Wolna Polska - ta wyśniona, wymarzona - stała się faktem!

akademia akademia akademia

To radosne święto uczciliśmy w szkole 10 listopada pięknym widowiskiem artystyczno - historycznym połączonym ze śpiewem, a przygotowanym przez klasę V a, wspomaganą przez pozostałe klasy IV - VI.

akademia akademia akademia

Swoją obecnością zaszczycił nas przedstawiciel Wojska Polskiego. Było pięknie i nastrojowo.

biało-czerwone drzewka dzieci z kotylionami wielki kotylion

Dzieci z klas młodszych w świetlicy i na zajęciach edukacyjnych rozmawiały o symbolach narodowych, zrobiły piękne białe i czerwone drzewka, oraz duże i małe kotyliony.

Śniadanie Daje Moc

8 listopada w naszej szkole, podobnie jak w wielu innych szkołach w Polsce, obchodzony był Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie z klas I - III zapoznali się z 12 zasadami prawidłowego odżywiania, wykonali okolicznościowe plakaty promujące zdrowy styl życia.

przygotowanie do robienia śniadania przygotowanie do robienia śniadania plakat

Z wielkim zapałem i pomysłowością przystąpili też do przygotowywania smacznego i zdrowego śniadania. Kolorowe kanapki z warzywno-owocowymi dekoracjami ujawniły kulinarne talenty dzieciaków.

kanapki kanapki kanapki

Do akcji włączyli sie też uczniowie klasy V b organizując klasowy konkurs na najciekawszą kanapkę. I choć wygrały kanapki Basi i Marity, to możliwość skomponowania własnego śniadania dało pozostałym dużo radości.

kanapki kanapki kanapki kanapki kanapki

Siłę i moc dało wszystkim wspólne zjedzenie przyrządzonych smakowitości. Śniadanie dało nam także moc ...pomysłów !

kanapki kanapki kanapki kanapki kanapki

Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku

4 listopada dziewczęta i chłopcy klasy V b wyruszyli do Podgórza, by przedstawić inscenizację mitów greckich na XXIII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku.

turniej turniej turniej

Ubrani w stroje z epoki uczniowie, zaprezentowali "Sąd Parysa" i "Tezeusza".

turniej turniej turniej

W Konkursie Mitów Greckich klasa V b otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy:)

"Moja Ojczyzna Polska"

3 listopada odbył się szkolny etap konkursu plastycznego z okazji Święta Niepodlegości pt. "Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm." Temat pracy odnosił się do symboli polskości, miejsc i wydarzeń historycznych kształtujących współczesną tożsamość Polaków oraz wybitnych postaci w historii naszego kraju.

praca konkursowa praca konkursowa praca konkursowa praca konkursowa

Do kolejnego etapu zostały zakwalifikowane prace: Wiktorii Górskiej z klasy IV a, Krzysztofa Kozaczkiewicza, Piotra Włoskowicza i Julii Szwaczki z klasy VI b. Gratulujemy!

Poznajemy anglosaskie zwyczaje

Pod koniec października odbył się coroczny konkurs na "Najciekawszą dynię" związany z tradycją Halloween wywodzącą się z kultury krajów anglojęzycznych. Zwycięzcami konkursu zostali: z klasy IV a Sonia Yaba (I miejsce), Julia Małysz (II miejsce), Wiktoria Makula i Kamil Turakiewicz (III miejsce), a z klasy IV b Nina Kłos (I miejsce), Sofia Monetti (II miejsce) oraz Wiktoria Błachut (III miejsce).

filco wa dynia filcowa dynia filcowa dynia

Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienia, które otrzymali: Wiktoria Górska, Józef Kasprzycki, Oskar Popowski, Natalia Szczepańska i Roksana Pelson. Do oglądania zwycięskich prac zapraszamy do pracowni językowej do końca listopada.

IV Olimpiada Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego

28 października 2016 r. gościliśmy w naszej szkole 4 drużyny z sąsiednich szkół. Powodem spotkania była IV Olimpiada Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego dla Szkół Podstawowych, którą organizowali i sędziowali przedstawiciele Straży Miejskiej z Dzielnicy I.

olimpiada olimpiada olimpiada

Olimpiada składała się z 3 części: testu wiedzy o ruchu pieszych i rowerów, konkurencji sztafetowych i ćwiczeniach praktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy zawodnicy wykazali się wiedzą i zaangażowaniem.

dyplom

Nasza szkoła zajęła I miejsce. Jesteśmy dumni z umiejętności jakie zaprezentowaliśmy. Zwycięskie drużyny otrzymały fantastyczne nagrody. Do zobaczenia za rok.

Doniesienie o ..."Śnie nocy letniej"

doniesienie

sen

"Dom i ogród moich marzeń"

Już po raz trzeci przystąpiliśmy do Konkursu „Dom i ogród moich marzeń” realizowanego w ramach Małopolskich Dni Edukacji Architektonicznej – Kraków 2016. Najpierw spotkaliśmy się z panią architekt, która opowiedziała nam o tajnikach pracy architekta. Dowiedzieliśmy się jakie funkcje powinien spełniać dom i co zrobić, aby dobrze poczuć się we własnym ogrodzie.

prelekcja

Każdy uczestnik otrzymał wspaniałą książeczkę pt. "Historia pewnego domu". Projekty, które wpłynęły na konkurs można obejrzeć w naszej Galerii.migająca strzałka

Krakowskim tropem...

logo konkursu

19 października klasa IIIa wybrała się na wycieczkę po Krakowie w ramach przygotowań do konkursu Krakusek. Jego temat to "Krakowskim tropem obronności i osobliwości". Wyprawę rozpoczęliśmy przy Barbakanie, potem przez Bramę Floriańską przeszliśmy obok Baszt - Pasamoników, Cieśli i Stolarzy. Następnym krokiem był unikatowy Kościół św.Krzyża
z palmowym sklepieniem. Na ul. Grodzkiej szukaliśmy płaskorzeźby św. Floriana.

wycieczka wycieczka wycieczka

Przypomnieliśmy style, w których budowano dawniej kościoły i ich cechy charakterystyczne. Wycieczkę zakończyliśmy na Placu Wszystkich Świętych. Stamtąd udaliśmy się na ul. Bracką do restauracji Taty Lenki, który zaprosił klasę na pizzę i pyszne ciastko.

wycieczka wycieczka

Dzień Nauczyciela

Już po raz drugi Samorząd Szkolny wraz ze swoim Opiekunem Panią Beatą Stech zorganizował w tym dniu, dla nauczycieli i pracowników szkoły, Koncert Życzeń. W koncercie wystąpiło 23 uczniów z klas IV – VI. Zaprezentowali takie formy artystyczne jak: śpiew, skecz, recytacja, gra na instrumencie.

występ występ występ

Największym aplauzem widowni cieszył się występ Kuby Kolarczyka (dla przypomnienia, to jeden z najmilszych chłopców w tym roku szkolnym ). Kuba zagrał na pianinie „Requiem dla snu”, które ogromnie spodobało się widowni, szczególnie jej żeńskiej części. Koncert zakończył występ chórku szkolnego składający się z uczennic klas IV i V, a przygotowanego przez Panią Beatę Grabowską-Czarnotę, która jest naszą panią od muzyki:).

występ występ występ

Koncert prowadzili uczniowie z klasy VI a Sylwester Łotocki i Filip Kępiński. Po koncercie każde dziecko, które prezentowało swoje talenty otrzymało od Pani Dyrektor dyplom. Po koncercie odbył się mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Wygrali nauczyciele !!! Na wielkie uznanie zasługuje zawodnik uczniów Tymek Ombach, najlepszy siatkarz tego turnieju.

występ występ występ

Samorząd Uczniowski rękami swojego Opiekuna:):) przygotował również dla nauczycieli i pracowników szkoły „słodkie conieco”.

Powiem wam w sekrecie...

Powiem wam w sekrecie,
że bardzo dziś jestem zdenerwowany,
bo właśnie dzisiaj, jak pewnie już wiecie,
na ucznia tej szkoły będę pasowany.

Takie słowa rozbrzmiewały w auli szkolnej 7 października 2016 roku. Podczas uroczystości uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, goście i starsi koledzy.

ślubowanie ślubowanie ślubowanie

Po słowach przysięgi pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na członków społeczności szkolnej. Prawdziwym sprawdzianem było wypicie magicznego napoju, który dodaje siły i mądrości.

ślubowanie ślubowanie ślubowanie

Uczniowie otrzymali od starszych kolegów upominki, zaprezentowali też swoje umiejętności na scenie. Potem w świetlicy szkolnej spotkali maga, który wprowadził ich w świat czarów.

ślubowanie ślubowanie ślubowanie

Na koniec otrzymali dyplomy pasowania na Świetliczaka.

Dla bezpieczeństwa

5 października klasy III a i V b wzięły udział w próbnej ewakuacji Centrum Kongresowego ICE Kraków razem
z uczniami z wielu krakowskich szkół podstawowych. Prowadzący ewakuację poinstruował zebranych, jak będzie przebiegała akcja, zaprezentował przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, a były to Policja, Straż Miejska oraz Straż Pożarna. Po sygnale alarmowym wszyscy opuścili salę odpowiednimi wyjściami, tam kierowani przez osoby odpowiedzialne za ewakuację opuszczali budynek.

próbna ewakuacja próbna ewakuacja próbna ewakuacja

Po zakończonej akcji dzieci wróciły na salę i obejrzały film pt. "Zwierzogród" jak również samochody policyjne, Straży Miejskiej oraz Ratowników Medycznych Pogotowia Ratunkowego. Przygotowane ćwiczenia miały na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności uczniów związanych z ewakuacją budynku w razie niebezpiecznych
i nieprzewidywalnych zdarzeń.

Uczymy się wrażliwości na seniorów

dyplom

W hołdzie Henrykowi Sienkiewiczowi

29 września w naszej szkole odbył się w auli szkolnej Konkurs Pięknego Czytania.

dekoracja dekoracja dekoracja

W nastrojowej scenerii odtwarzającej dziewiętnastowieczne wnętrza, przygotowanej w dużym stopniu za sprawą naszego:) nauczyciela plastyki, przejęci uczniowie klas IV-VI czytali wybrane przez siebie, ulubione fragmenty dzieł Henryka Sienkiewicza.

jury uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu

Pragnęli w ten sposób uczcić pamięć wielkiego polskiego noblisty w setną rocznicę śmierci pisarza i włączyć się w piękną akcję krakowskich aktorów, którzy 3 września prezentowali w bibliotekach naszego miasta rozdziały "Quo vadis".

I miejsce w naszym konkursie zajęła Wiktoria Górska z klasy IV a , II miejsce Rufus Osica również z klasy IV a i Aleksander Kałuża z klasy VI b , III miejsce przypadło Beacie Macko reprezentantce klasy VI b.

ogłoszenie wyników laureacikonkursu

Gratulujemy!

Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

logo bezpieczeństwa

29 września 2016 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego. W uroczystości udział wzięli również Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty, Józef Gawron – I Wicewojewoda Małopolski, Grzegorz Lipiec - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego,Marian Mąka - Zastępca Wójta Gminy Limanowa, dr inż. arch. Krzysztof Kwiatkowski z Instytutu Projektowania Urbanistycznego Politechniki Krakowskiej, przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

dyplom

Wśród wyróżnionych 31 szkół, których przedstawiciele otrzymali Certyfikaty z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roberta Strzeleckiego oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Halinę Cimer, znalazła się nasza szkoła! Po zakończeniu uroczystości, szkoły zostały zaproszone do udziału w przygotowanych pokazach tj. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji samolotów w muzeum.

Zuchowy zaciąg w "nas 7ej Siódemce"

26 września chłopcy i dziewczęta z klas drugich i trzecich odwiedzili tajemnicze miejsce, które znajduje się w podziemiach naszej szkoły.

na zbiórce na zbiórce

Tam właśnie harcerze z "Czarnej Trzynastki" zorganizowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek pierwsze zbiórki zuchowe, na których dzieci miały okazję poćwiczyć refleks, spostrzegawczość i koncentrację
oraz zasmakować przyjemności współdziałania w grupie.

na zbiórce na zbiórce

Dobrej zabawy nie brakowało, a i zainteresowanie dalszymi spotkaniami okazało się wielkie. Kto więc chętny...

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

logo teatru

26 września klasa II a udała się do teatru "Groteska" na spotkanie z upartym Koziołkiem.

afisz

Przedstawienie opowiadające o sile przyjaźni, empatii i mobilizacji w obliczu niebezpieczeństwa oraz szczęśliwe zakończenie, niezwykle podobało się dzieciom wywołując uśmiech na twarzy i dobry humor po spektaklu.

Na Magurkę...

logo szkolnego koła

Tajemnicza mgła, bajkowe wodospady i przepastny las prowadziły nas na Magurkę Wilkowicką. W dniu 18 września członkowie szkolnego koła PTTK uczestniczyli w wycieczce w Beskidzie Małym.

na wycieczce na wycieczce na wycieczce

I zasłużony sukces: schronisko, posiłek i odpoczynek. A pogada... już typowo jesienna.

na wycieczce na wycieczce na wycieczce

Pamiętamy...

16 września 2016 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach 77 rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i Dnia Sybiraka. Uroczystości upamiętniające wszystkich, którzy walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem o wolność Polski w latach 1939-1945 rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice Mariackiej.

w kościele w Rynku

Po mszy nastąpił przemarsz z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców przez Rynek, ulicą Grodzką pod Krzyż Pamięci Narodowej i Tablicę Zesłańców Sybiru przy placu im. ojca Adama Studzińskiego. Tam była modlitwa za Poległych, Apel Pamięci, salwa Honorowa, złożenie kwiatów i oddanie hołdu Ofiarom w pieśni i słowie.

Na Babią...

logo szkolnego koła

11 września 2016 Szkolne Koło Turystyczne "Podróżnik" uczestniczyło w wyprawie na najwyższy szczyt polskich Beskidów: Babią Górę. Towarzyszyła nam piękna pogoda i wielkie wyzwanie dla wytrwałych...

na wycieczce na wycieczce na wycieczce

Niemały wysiłek został nagrodzony wspaniałymi widokami. Za tydzień już następna wycieczka, łapiemy lato...

na wycieczce na wycieczce na wycieczce

A może taniec...

9 września 2016 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez instruktorów ze Szkoły Tańca ArtDance.

na zajęciach tanecznych na zajęciach tanecznych na zajęciach tanecznych

Nauka kroków nie była łatwa, ale wszyscy świetnie sobie radzili, a przede wszystkim była to wspaniała zabawa. Może taniec zainteresuje niektórych uczniów i postanowią rozwijać swoją nową pasję?

Pierwsza lekcja

Niektórzy nie mogli się doczekać. Inni jeszcze nie byli gotowi. Jedni z radością, drudzy z maleńką niepewnością. Ale stało się! Po dwumiesięcznym odpoczynku, gwarnie i wesoło, rozpoczęliśmy 1 września, nowy rok szkolny 2016/2017.

powitanie powitanie powitanie


Szkoła Podstawowa nr 7 im.Wojska Polskiego 31-139 Kraków ul.Spasowskiego 8 tel/fax 12 633 74 42