pulsujące słoneczko
chłopiec z jabłkiem

szkola@sp7.pl

małpa

Każde dziecko otaczamy szczególną troską, wykazując dbałość o jego wszechstronny i harmonijny rozwój intelektualny,emocjonalny, moralny i fizyczny.

logo programu kapitał ludzki logo logo logo uczeń obywatelowoce logo logo akcji

2016/2017

Kończy się szkolny rok

22 czerwca 2017 roku dzieci z klas I - VI uczetniczyły w uroczystej akademii z okazji kończącego się roku szkolnego. W części oficjalnej nastąpiło podsumowanie mijających dziesięciu miesięcy i życzenia udanego wypoczynku.

akademia akademia akademia

Rodzice otrzymali podziękowania, a dzieci nagrody i wyróżnienia.

akademia akademia akademia

Dzięki dziewczynkom i chłopcom z klas III a, III b i III c oraz uczniom klasy VI b wjechaliśmy w rozśpiewane, roztańczone i kolorowe wakacje.

akademia akademia

Nie zabrakło pociągu, który w wyobraźni zawiózł nas w wyśnione miejsca, podróżnych walizek z potrzebnymi i mniej potrzebnymi rzeczami, leżaków, piłek i oczywiście marzeń o wielkich przygodach.

akademia akademia akademia

Nie zabrakło też ostrzeżeń i przypomnień o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku.

akademia akademia

A jutro... świadectwa.Do zobaczenia we wrześniu!

akademia akademia akademia

Pod opieką Profesora Szkiełko

logo uniwersytetu dzieci

W lutym 2017 roku klasa III a przystąpiła do projektu Uniwersytetu Dzieci „Lekcje z klasą”. Na bazie inspirującej, trwającej cały semestr, gry pozwalającej rozwinąć kompetencje społeczne uczniów związane z emocjami, relacjami oraz twórczym rozwiązywaniem problemów dzieci odkryły, dlaczego warto obserwować swoje emocje, nawiązywać dobre stosunki z innymi ludźmi i uczyć się, jak stać się pomysłowym człowiekiem.

mapa emocji temperament mapa emocji

Wciągająca fabuła gry przeniosła uczniów w baśniowy świat tropicieli emocji, dobrych relacji i kreatywności.

lekcja o emocjach ekcja o emocjach ekcja o emocjach

Dzięki aktywnym poszukiwaniom odpowiedzi na wiele pytań: jak ludzie przeżywają emocje, jak wydobywa się emocje, jak ukryć emocje w filiżance, kto w rodzinie jest najważniejszy, czym ludzie różnią się miedzy sobą, ile pomysłów mieści się w głowie oraz opiece Profesora Szkiełko, dzieci przeżyły niezapomnianą przygodę i naukę.

Święto Sportu Szkolnego

20 czerwca, jak co roku, dzieci z klas I- VI uczestniczyły w zawodach sportowych na stadionie na Placu na Groblach.

dzień sportu dzień sportu dzień sportu

Uczniowie rywalizowali ze sobą w biegu na 60 m, skoku w dal, rozgrywali mecze piłki nożnej, siatkówki, ringo i "dwóch ogni", brali udział w turnieju gier i zabaw.

dzień sportu dzień sportu dzień sportu

Dzieci walczyły dzielnie! Ze wszystkich swoich sił!

dzień sportu dzień sportu dzień sportu

I choć nie wszystkim udało się otrzymać dyplom i zdobyć medal, to wszyscy mięli okazję zmierzyć się ze soba i z innymi w uczciwej, sportowej walce.

„ My city as a worth seeing place/ Moje miasto- miejsce warte odwiedzenia”

W czerwcu bieżącego roku chętni uczniowie klas I - VI wzięli udział w projekcie „ My city as a worth seeing place/ Moje miasto- miejsce warte odwiedzenia” w ramach programu międzynarodowej współpracy szkół eTwinning.

uczestnicy projektu uczestnicy projektu

Głównym celem projektu było ukazanie różnych miast Europy jako wartych poznania i zobaczenia poprzez nawiązanie kontaktów z uczniami z zagranicy oraz wymianę informacji.

Pierwsza część projektu zrealizowana pomyślnie przed wakacjami obejmowała przygotowanie zdjęć z Krakowem w tle, plakatów, prac plastycznych, filmików i prezentacji Power Point przedstawiających atrakcje turystyczne naszego miasta, symbol polskiej kultury, naszą szkołę, jak i samych uczniów.

uczestnicy projektu uczestnicy projektu uczestnicy projektu

Do prezentacji wszystkich materiałów zgromadzonych przez uczniów, nie tylko naszej szkoły zapraszamy po wakacjach.Oto pierwsze efekty pracy naszych uczniów. Chcąc obejrzeć film Wiktorii o Krakowie naciśnij strzałkę. Wiktoria

Mistrz Języka Angielskiego

flaga

Jak zwykle w czerwcu uczniowie klas III- VI przystąpili do zmagań o tytuł Mistrza Języka Angielskiego. Specjalnie dla każdego poziomu został przygotowany test, obejmujący wszystkie kluczowe zagadnienia realizowane w ciągu roku szkolnego. Pomimo już prawie letniej atmosfery bardzo dużo dzieci stanęło do rywalizacji, która okazała się bardzo zacięta! Wszystkim gratulujemy dobrych wyników. A oto najlepsi :

Klasy III

Klasy IV

Klasy V

Klasy VI

lnagrodzone dzieci

Wielkie gratulacje dla zwycięzców :)

Z ostatniej chwili

bębenek logo konkursu

Z radością informujemy, iż uczniowie klasy I a: Tosia Bargieła, Małgosia Podskoczy, Hania Pawłusiak, Kacper Koczapski, Adaś Kaczmarek, Piotr Krzeczkowski, Michał Śliz, Maks Kulikowski, Olek Brzeziński, Alan Reszko, Krzyś Łomnicki zdobyli wyróżnienie I i II stopnia w Konkursie „Rajcuś Krakowski”.

nagrodzona praca uroczystość uroczystość

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w Urzędzie Miasta Krakowa w Sali Obrad im. S. Wyspiańskiego. Nagrody wręczali przewodniczący Rady Miasta p. Bogusław Kośmider, Plastyk Miasta Krakowa p. Agnieszka Łakoma i Dyrektor Muzeum Historycznego w Krakowie p.Michał Niezabitowski.

nagrodzona praca uroczystość uroczystość

Młodzi laureaci zasiedli w fotelach radnych, a następnie z wielkim przejęciem odbierali nagrody.

Serdecznie gratulujemy !

Na Jaworzynę Krynicką

logo szkolnego koła

W dniach 10 i 11 czerwca 2017 roku miała miejsce ostatnia wyprawa dla najbardziej wytrwałych członków Szkolnego koła PTTK "Podróżnik" na Jaworzynę Krynicką.

Tyniec Tyniec Tyniec

Po trzygodzinnej podróży autokarem ruszyliśmy z Krynicy i ciesząc się widokami gór i lasu wieczorem dotarliśmy do schroniska. Zasłużony posiłek i odpoczynek... Wieczorne przygotowania przerwał alarm przeciwpożarowy, byliśmy najbardziej zorganizowani w ewakuacji.

Tyniec Tyniec Tyniec

Nazajutrz pożegnaliśmy schronisko i zdobyliśmy szczyt Jaworzyny Krynickiej. W drodze powrotnej do Muszyny spotkaliśmy jeszcze jedną odpoczywającą grupę...

Dzień Pustej Klasy

9 czerwca 2017 roku w Dniu Pustej Klasy klasa II b wybrała się na wycieczkę do Tyńca na warsztaty "W średniowiecznym skryptorium".

Tyniec Tyniec Tyniec Tyniec

Były one poświęcone tajnikom pracy skryby i iluminatora.

Tyniec Tyniec Tyniec

Dzieci poznały rolę i charakter skryptoriów klasztornych oraz kolejne etapy powstawania książki rękopiśmiennej.

Tyniec Tyniec

Uczniowie zasiedli przy pulpitach pisarskich, mieli do dyspozycji kałamarze wypełnione tuszem i prawdziwe gęsie pióra do pisania.

Tyniec Tyniec

Na chwilę stali się...średniowiecznymi skrybami.

Uczymy się ratować z GOPR - em

logo szkolnego koła

8 czerwca 2017 członkowie Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik" uczestniczyli w szkoleniu Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zaczęło się od mocnych wrażeń na GOPR-owskich quadach.

szkolenie w górach szkolenie w górach szkolenie w górach

Następnie próby wspinaczkowe, a po obejrzeniu sprzętu gotowego do akcji, wycieczka górska na Maciejową...

szkolenie w górach szkolenie w górach szkolenie w górach

Na koniec jeszcze jeden aranżowany incydent ratowniczy... ...I wszyscy cali i zdrowi z Tymi, którzy zapewniali nam bezpieczeństwo...

szkolenie w górach szkolenie w górach szkolenie w górach

Piłkarskie szaleństwo

7 czerwca klasa I a wybrała się na stadion Cracovii. Dzieci dowiedziały się o historii, symbolach i barwach klubu. Zagadką było odgadnięcie: co jest maskotką Cracovii? Okazał się nią...Lajkonik. Duże emocje towarzyszyły dzieciom podczas pobytu na trybunach.

na stadionie na stadionie

Siła głosu i wydawane okrzyki pokazały, że uczniowie są prawdziwymi kibicami. Interesującym miejscem był sky –box: pomieszczenie dla specjalnych kibiców. Tu można było odpocząć na wygodnych fotelach. Pobyt na stadionie pokazał, że uczniowie kl. I a to prawdziwi fani piłki nożnej.

Średniowieczny wehikuł czasu

7 czerwca uczniowie z klas II a i III b zdobywali średniowieczny zamek w "Lipowcu".To tu, jadąc, aby bronić Europy przed najazdem tureckim, zatrzymał się z całym wojskiem król Jan III Sobieski.

rycerskie warsztatyzamek Lipowiec rycerskie warsztaty

Dzieci miały okazję zapoznać się z uzbrojeniem rycerzy. Ubierały na siebie lub oglądały czeperon, kaptur kolczy, kreci pysk, sabaton, nabiodrek i napierśnik.Dzieci zobaczyły jak wyglądała męska bielizna i damska suknia. Dowiedziały się jaka jest różnica pomiędzy gąsiorem, a dybami. Próbowały podnieść miecz, którym posługiwali się rycerze. Okazał się za ciężki.

rycerskie warsztaty rycerskie warsztaty rycerskie warsztaty

Zarówno dziewczynki jak i chłopcy mogli postrzelać z łuku i powalczyć piankowymi mieczami. Uczniowie zdumieli się, że żyjąc w czasach średniowiecznych, w wieku ośmiu lat byliby paziami(paździochami), w wieku dwunastu, giermkami, dopiero kończąc lat osiemnaście mieliby szansę zostać rycerzami.

strzelanie z łuku strzelanie z łuku strzelanie z łuku

Dziewczynki otrzymały Glejt Dwórki, a chłopcy Glejt Rycerza. Wszyscy zjedli przepyszne pieczone kiełbaski i posmakowali wielu ruchowych zabaw.

walka na miecze ognisko

Wrocławskie zachwyty

5 czerwca klasa VI a wybrała się na trzydniową wycieczkę do Wrocławia, stolicy województwa dolnośląskiego.

wrocław wrocław wrocław

Zwiedzanie Starówki, obejrzenie Panoramy Racławickiej, wizyta w zoo oraz podziwianie miasta z punktu widokowego znajdującego się na 49 piętrze Sky Tower to tylko niektóre atrakcje.

wrocław wrocław wrocław wrocław

Ponieważ Wrocław jest pełen krasnali, które kryją się w uliczkach i zaułkach, chowają przed wzrokiem przechodniów, my ruszyliśmy na ich poszukiwanie.

wrocław wrocław wrocław wrocław

Wszystkich nie udało się odnaleźć, bo jak wiadomo jest ich już 305 i wciąż przybywa.

wrocław wrocław

Wycieczka była niezwykle udana, turystom z klasy VI a Wrocław bardzo się spodobał. We serce Wrocław !

Z ostatniej chwili

bębenek logo projektu

4 czerwca, w sali obrad Urzędu Miasta Krakowa, odbyło się uroczyste zakończenie projekt edukacyjnego Uczeń – Obywatel. Wyróżnienie w konkursie Wiedzy o Samorządzie Krakowskim otrzymał Olek Kałuża z klasy VI b.

olek olek

Serdecznie gratulujemy !

Kino Przygoda

logo projektu

W bieżącym roku szkolnym dzieci z klas II a i IV - VI uczestniczyły w programie Akademii Filmowej "Kino z Klasą" realizując cykl edukacyjny "Kino Przygoda" w kinie studyjnym "Agrafka".

świadectwo program świadectwo

Podczas pięciu seansów uczniowie wymieniali myśli i prezentowali swoje poglądy oraz zobaczyli wybrane, wartościowe filmy poświęcone różnym zagadnieniom życia: odwadze, przyjaźni, kulturze, dobrym manierom, walce z przeciwnościami. Każda z klas otrzymała Świadectwo uczestnctwa w tym ciekawym projekcie wspierającym szkolną edukację.

Tajemnice powietrza

2 czerwca uczniowie klas II a, III b, V a i V b wzięli udział w warsztatach naukowych prowadzonych przez przedstawicieli Akademii Nauki.

tajemnice powietrza tajemnice powietrza tajemnice powietrza

Tym razem dzieci zgłębiały tajemnice powietrza. Czy powietrze waży, co to jest ciśnienie i jak wpływa na nasze samopoczucie, co to jest próżnia i jaką ma moc? To tylko niektóre z pytań, na które szukaliśmy odpowiedzi.

tajemnice powietrza tajemnice powietrza tajemnice powietrza

Młodzi naukowcy za pomocą suszarki do włosów starali się utrzymać piłeczkę pingpongową w powietrzu, zobaczyli i doświadczyli jak działa termometr miłości, usiłowali oderwać od siebie dwie przyssawki naśladujące półkule magdeburskie pomiędzy którymi wytworzona została próżnia.

tajemnice powietrza tajemnice powietrza tajemnice powietrza

Nie udało się! A wystarczyło tylko wpuścić troszeczkę powietrza... Naprawdę, świat jest pełen fascynujących zagadek!

tajemnice powietrza tajemnice powietrza

Z ostatniej chwili

bębenek

Z przyjemnością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie leksykalnym języka angielskiego - edycja wiosenna "Memory Master"

laureat laureat

 • laureatem III stopnia zostali: Rufus Osica, Lena Khiralla, Małgorzata Jaskulska i Mateusz Pasternak
 • wyróżnienia zdobyli: Wiktoria Górska, Igor Pyclik, Michał Kuta , Rebeka Sady, Weronika Jaśkowiec, Aleksander Kałuża, Kamil Molicki.

  Gratulujemy!

  Koncerty dla dzieci

  logo filharmonii

  W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie z klas I a, II b, III a i III c uczęszczali na cykl koncertów dla dzieci do Filharmonii Krakowskiej. Dziewczynki i chłopcy, z Babcią Melodią, Dziadkiem Rytmusem i Kuzynką Klawiaturką, przemierzyli wszystkie kontynenty poznając tamtejsze instrumenty, melodie i tańce.

  przed Filharmonią bilet

  Wzajemna aktywność prowadzących i publiczności sprawiła, że uczniowie mogli wiele się nauczyć. Ostatni koncert pt."Muzyka nie z tego świata" był rzeczywiście kosmiczny!!! Instrumenty elektroniczne np. syntezatory czy harfa laserowa przeniosły nas w nieziemskie klimaty. Będzie nam ich bardzo brakowało...

  W Pieninach

  31 maja i 1 czerwca klasy III a i III c wybrały się na wycieczkę w Pieniny.

  wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny

  Zwiedzanie zamku w Czorsztynie, przejazd statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim, spacer do Wąwozu Homole oraz na polanę Macierz to tylko niektóre atrakcje.

  wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny

  Odwiedziliśmy bacówkę w Pienińskim Parku Narodowym, gdzie górale robią oscypki z owczego mleka

  wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny

  Były też gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz imprezy urodzinowe Olka i Kornelki.

  wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny wycieczka w Pieniny

  Pani Paulina, która nas oprowadzała opowiedziała mnóstwo ciekawych historii i legend oraz pokazała rośliny typowe dla tego regionu. Wspaniała pogoda i świetne humory dopełniły całości!

  Co nas zachwyca, czego się wstydzimy, co chcemy zmienić ?

  logo konkursu

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy I a wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Rajcuś Krakowski”.

  praca nad projektem praca nad projektem praca nad projektem

  Pierwszym jego etapem było obejrzenie przedstawienia teatralnego „Rajcuś i my”. Dzieci usłyszały wiele ciekawych historii o Krakowie i poznały nowe słowa: Kim byli rajcy, co to jest magistrat, kto to był skryba i ludwisarz.

  praca nad projektem praca nad projektem praca nad projektem

  Dużym przeżyciem było wyjście na Wieżę Ratuszową. Jednak widok ze szczytu wieży zachwycił wszystkich! Końcowym etapem konkursu było wykonanie pracy plastycznej o Krakowie: co nas zachwyca, czego się wstydzimy, co chcemy zmienić ?

  praca nad projektem praca nad projektem praca nad projektem praca nad projektem

  Teraz czekamy na werdykt jury!

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Właśnie zakończyła się III edycja konkursu historyczno-artystycznego "Zwycięski orle nasz, leć" zorganizowanego przez krakowskie Muzeum Armii Krajowej w 75 rocznicę przekształcenia ZWZ z AK. Brali w niej udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, rywalizując w kategoriach: plastycznej, literackiej i multimedialnej.

  Z wielką radością informujemy, że w kategorii literackiej I miejsce zajęła uczennica klasy VI b Weronika Jaśkowiec, a Aleksander Kałuża z tej samej klasy otrzymał wyróżnienie.

  Serdecznie gratulujemy !

  Wieści z Beskidów

  logo szkolnego koła

  Członkowie Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik" zdobyli kolejny szczyt! 28 maja 2017 roku byliśmy na Hali Kamińskiego w Beskidzie Żywieckim, a z niej napawaliśmy się pięknymi widokami na Babią Górę z resztkami śniegu.

  hala Kamińskiego widok na Babią Górę hala Kamińskiego

  Już przygotowujemy siły, humory i ekwipunek na dwudniowy rajd dla wytrwałych na Jaworzynę Krynicką za dwa tygodnie.

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  26 maja 2017 r. jury konkursu plastycznego "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem" wyłoniło najlepsze prace, przyznając nagrody i wyróżnienia. Z radością informujemy, że III miejsce zdobył Wojciech Faron z klasy III c.

  nagrodzony uczeń nagrodzony uczeń dekoracja

  Serdecznie gratulujemy !

  Z ostatniej chwili

  bębenek logo konkursu

  Z radością informujemy, że w VII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Przyroda w kolorach"- Świat wielkich i małych kotów - wyróżnienie za pracę przestrzenną otrzymała Weronika Jaśkowiec z klasy VI b.

  Serdecznie gratulujemy !

  To co ukryte w sercu

  logo teatru

  7 grudnia i 18 maja uczniowie z klas II a i III a oglądali barwny spektakl teatralny pt."Piękna i Bestia".

  scena z przedstawienia

  Ta dobrze wszystkim znana baśń przypomniała młodym widzom, że pod maską brzydoty i złości może kryć się dobre, kochające serce.

  Z ostatniej chwili

  bębenek logo konkursu

  Z dumą informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym „Świetlik”

  • nagrody otrzymali: Wiktoria Kalisz z klasy II a , Piotr Olejarz, Marek Bryk z klasy III c , Zuzanna Iwan z klasy VI a ;
  • wyróżnienie zdobyli: Julia Nowogrodzka, Gabriela Sińczak, Alicja Ficzkowska
   z klasy II b , Tomasz Ludwig z klasy III b, Helena Krygiel, Daniel Piątkowski, Jakub Kuta, Aleksander Weber z klasy III c , Wiktoria Górska z klasy IV a i Maria Bogusz z klasy VI a.

  Głównym celem Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Konkurs skierowany jest do dzieci z klas I - VI, ponieważ to w tym czasie rozwijają się najważniejsze predyspozycje, zainteresowania i talenty. W konkursie przyznawane są trzy rodzaje nagród: nagroda główna, nagroda i wyróżnienie.

  Serdecznie gratulujemy!

  W Górach Świętokrzyskich

  W połowie maja klasy V a i V b z naszej szkoły wyjechały na trzydniową wyprawę w piękne okolice Gór Świętokrzyskich.

  na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich

  W czasie swej podróży odwiedziliśmy najciekawsze miejsca regionu naznaczone historią i kulturą polską - Jaskinię Raj, zamek w Chęcinach, dworki Henryka Sienkiewicza i Stefana Żeromskiego.

  na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich

  Podpieraliśmy Dąb Bartek i badali tajniki ludzkiego ciała w Centrum Nauki Leonardo.

  na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich

  Dzielnie przedzieraliśmy się przez lasy Świętokrzyskiego Parku Narodowego aż na Święty Krzyż, by ujrzeć najwspanialsze w Polsce gołoborza.

  na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich

  W ten sposób poznając polskie symbole i tradycje oraz cudowne krajobrazy naszego kraju zacieśnialiśmy łączące nas przyjaźnie, pogłębiali ciekawość świata i uczyli się aktywnie spędzać czas.

  na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich na wycieczcze w Górach Świętokrzyskich

  Od segregacji nie ma wakacji

  W dniach 9 i 16 maja uczniowie klas IV– VI wybrali się do MPO na warsztaty w ramach programu edukacyjnego „Od segregacji nie ma wakacji”. Podczas zajęć poznali zasady selektywnego zbierania odpadów w Krakowie i dowiedzieli się jak funkcjonuje system ich przetwarzania.

  w mpo w mpo w mpo

  Zapoznali się również z problemami środowiska naturalnego, które są związane z codziennym funkcjonowaniem człowieka, dowiedzieli się jak ograniczyć ilości wytwarzanych odpadów w szkole i domu, poznali praktyczne znaczenie pojęć: odzysk, recykling, unieszkodliwianie odpadów, kompostowanie.

  Z ostatniej chwili

  bębenek logo konkursu

  Z radością informujemy, że w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017”

  • wynik bardzo dobry uzyskali: Gabriela Sińczak z klasy II b oraz Wojciech Życzkowski
   z klasy V a.
  • wyróżnienie zdobyli: Franciszek Golonka z klasy III b, Eryk Dietrich z klasy V b
   i Sylwester Łotocki z klasy VI a .

  Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Organizatorzy przyznają: nagrody dla laureatów Konkursu, nagrody za bardzo dobry wynik w Konkursie i nagrody za wyróżnienie.

  Serdecznie nagrodzonym uczniom gratulujemy!

  Wieści z Turbacza...

  logo szkolnego koła

  Turbacz to kolejny sukces turystyczny Szkolnego Koła PTTK „Podróżnik”. 14 maja 2017 po trzech godzinach wędrówki zdobyliśmy najwyższy szczyt Gorców (1310m npm.).

  turbacz krokusy turbacz

  Piękna pogoda, widoki oraz jeszcze kwitnące krokusy w resztkach śniegu były nagrodą za poniesiony trud. Następna wyprawa już 28 maja - zapraszamy…

  Uczeń - Obywatel

  logo projektu

  Jak co roku w maju, odbyliśmy spacer po Krakowie śladami dawnego samorządu. Usłyszeliśmy wiele ciekawych informacji, m.in.: o przywileju lokacyjnym Krakowa na prawie magdeburskim, który został wydany 5 czerwca 1257 roku przez Bolesława Wstydliwego księcia krakowskiego i sandomierskiego z udziałem jego matki Grzymisławy i żony Kingi we wsi Kopernia.

  wycieczka wycieczka wycieczka

  Przypomnieliśmy sobie legendę o dwóch braciach, którzy budowali wieże Kościoła Mariackiego, oraz dowiedzieliśmy się, czym skończył się zatarg Andrzeja Tęczyńskiego z płatnerzem Klemensem 16 lipca 1461 roku.

  Niedługo koniec Ucznia-Obywatela, już 22 maja odbędzie się Konkurs Wiedzy o Samorządzie krakowskim. Naszą szkołę będzie reprezentować trzech chłopców z klasy VI b. Trzymamy za Nich kciuki!

  Przystanek Historia

  8 maja klasa III a wzięła udział w warsztatach organizowanych przez IPN Przystanek Historia. Po obejrzeniu wystawy o pracach archeologicznych na warszawskich Powązkach, dzieci zapoznały się z wybranymi wydarzeniami z historii Polski. Dzięki kolorowej książce w 3D mogły poznać lub przypomnieć sobie ważne momenty w dziejach naszego kraju.

  warsztaty nagrodzona absolwentka nagrodzona absolwentka

  Korzystając z kolorowych puzzli uczniowie ułożyli tekst Hymnu narodowego, a po drugiej stronie godło Polski. Każda grupa zachowując odpowiednią postawę odśpiewała cztery zwrotki hymnu. Potem dzięki mapie konturowej uczniowie zaznaczyli państwa sąsiadujące z naszym krajem. Przypomniano ich nazwy oraz stolice. Ostatnim zadaniem było ułożenie z kolorowych kartek naszej pięknej flagi.

  nagrodzona absolwentka nagrodzona absolwentka warsztaty

  Na koniec dzieci miały okazję sprawdzić się w konkursie pytań. Wypadły bardzo dobrze! Każdy uczeń otrzymał dyplom, a klasa, zestaw puzzli i książek.

  "Laur Olimpijski" dla naszych uczniów!

  nagrodzona uczennica dyplom nagrodzona uczennica

  Z satysfakcją informujemy, że 24 kwietnia 2017 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych przy ul. Rzeźniczej 4, uczennica kl. VI a Zuzanna Iwan oraz nasi absolwenci Julia Franaszek i Jan Tarnawski odebrali dyplomy i nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2015/2016.

  nagrodzona absolwentka nagrodzony absolwent

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

  Wolność i Ojczyzna

  226 obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowały w tym roku dzieci z klasy V b wraz z dziewczętami ze szkolnego chóru.

  uroczystość uroczystość

  28 kwietnia uczniowie stworzyli wyjątkowe historyczne przedstawienie, w którym ukazano pracę nad tym niezwykłym dokumentem, a przepiękne pieśni patriotyczne skłaniały do refleksji nad historią naszej ojczyzny.

  uroczystość uroczystość

  Podniosła atmosfera uroczystości stworzona przez wspaniały występ młodych artystów przypomniała wszystkim siłę barw bieli i czerwieni, sylwetki patriotów oraz znaczenie słów Wolność i Ojczyzna.

  Znamy już wyniki "Głosowania przez zakładkę"

  zakładka

  Przez kilka miesięcy uczniowie klas II i III wybierali najciekawsze książki. Głosowanie miało nietypową formę, bowiem dzieci, by wskazać swój ulubiony utwór, musiały wykonać do niego zakładkę i przynieść ją do biblioteki. Jeśli chcesz poznać wyniki projektu zapraszamy na stronę migająca strzałka Biblioteki

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z wielką radością informujemy, że Olga Pabisek uczenica klasy VI a została laureatką Małopolskiego Konkursu „Drzewo Recenzji – warto czy nie warto przeczytać”. W kategorii szkół podstawowych przyznano 5 równorzędnych nagród, a na konkurs napłynęło ponad 100 prac z całego województwa. Olga, która jest najbardziej zagorzałą miłośniczką naszej biblioteki, swoją recenzją zachęcała do przeczytania książki Agnieszki Tyszki pt. „Nawijka na skajpie”. Gratulujemy Oldze, i życzymy laureatce wielu wspaniałych książek do czytania!

  olga

  Swoją recenzją Olga zainicjowała w naszej szkole akcję "Książka dla Ciebie". Jeśli chcesz poznać szczegóły zapraszamy na stronę migająca strzałka Biblioteki

  XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie "Krakusek"

  logo konkursu

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  zwycięzcy etapu klasowego

  27 kwietnia na Wawelu odbyła sie Gala Finałowa uczestników konkursu "Krakusek". Wyróżnienie I stopnia otrzymał uczeń klasy III c Piotr Olejarz. Pozostali finaliści to Hania Bergier z klasy III b i Michał Rygiel z III a.

  finaliści finaliści finaliści finaliści

  Galę prowadziły Panie: Anna Chachulska (Wawel), Anna Burzyńska (Szkoła Społeczna nr 4) oraz Aleksandra Rzońca (Akademia Żakowska). Występ uświetnił występ chóru szkolnego ze Szkoły Społecznej. Wszyscy laureaci i finaliści otrzymali piękne dyplomy i nagrody.

  Dzień Ziemi

  22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi, by przypomnieć ludziom o konieczności dbania o naszą planetę. Z tej okazji w naszej szkole odbył się pokaz mody ekologicznej.

  pokaz mody pokaz mody

  Biorący w nim udział uczniowie wykonali fantastyczne stroje z materiałów recyklingowych i prezentowali je wcielając się w role profesjonalnych modeli na scenie przed szkolną publicznością.

  pokaz mody pokaz mody

  Dzięki ich inwencji twórczej i poczuciu humoru wszyscy świetnie się bawili.

  Z ostatniej chwili

  bębenek logo konkursu

  Z wielką radością informujemy, że Piotr Olejarz uczeń klasy III c otrzymał wyróżnienie I stopnia w XII Międzyszkolnym Konkursie "Krakusek - rok szkolny 2016/2017". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z radością i dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Zuzanna Iwan znalazła się w gronie 76 uczniów, którzy w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego swoją ogromna wiedzą wywalczyli tytuł finalisty.

  finalistka

  Ogromne gratulacje dla Zuzi!:)

  "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem"

  "Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem" - to hasło konkursu plastycznego, do którego przystąpili uczniowie z klas I-III pod kierunkiem p. Elżbiety Kaczmarczyk.

  praca na konkurs praca na konkurs

  Dbanie o czyste powietrze to rola dorosłych, ale najmłodsi uczniowie również mają coś do powiedzenia. Postanowili wyrazić to w swoich pracach.

  praca na konkurs praca na konkurs praca na konkurs

  Konkurs został objęty honorowym patronatem m. in. Marszałka województwa Małopolskiego i Prezydenta Miasta Krakowa.

  Niedługo Wielkanoc

  12 kwietnia, klasy trzecie wystawiły z wielkim rozmachem przedstawienie, w którym splotły się ze sobą wiosenno - świąteczne klimaty.

  występ występ występ

  Wraz z zaproszonymi gośćmi z okolicznych przedszkoli, z wielką uwagą śledziliśmy pojedynek zimy z wiosną, poznawaliśmy stare zwyczaje związane z nadejściem jej pierwszego dnia i coraz bardziej przybliżaliśmy się do niewykłej tajemnicy Wielkiej Nocy.

  występ występ występ

  Oglądaliśmy rozśpiewane i roztańczone dzieci w kolorowych strojach oraz chłonęliśmy wielkanocne symbole.

  A w klasach dzieliliśmy się jajkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Radosnego Alleluja!

  występ występ występ

  Romeo i Julia

  10 kwietnia uczniowie klasy VI a wystawili w auli naszej szkoły przedstawienie na podstawienie jednej z najbardziej znanych sztuk Wiliama Szekspira „ Romeo i Julia”.

  występ występ występ

  Zadanie nie było łatwe.

  występ występ występ

  Młodzi aktorzy musieli poradzić sobie z polsko-angielskim tekstem, jednak długie i gorące oklaski publiczności pokazały, że wywiązali się z niego doskonale.

  występ występ występ

  Zielona szkoła klasy VI b

  W dniach 3 – 7 kwietnia klasa VI b przebywała w Domu Wczasów Dziecięcych w Sidzinie.

  zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

  Dzieci podziwiały niezrównane beskidzkie pejzaże podczas spacerów po okolicznych górach, zwiedzały pobliskie skanseny.

  zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

  Brały udział w ciekawych warsztatach np. pieczenia chleba z własnoręcznie zmielonej na żarnach mąki (a wcześniej musiały wymłócić zboże!), poznawały tajniki de coupage’u i wyrobu biżuterii.

  zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

  Uczniowie świetnie się bawili na balu przebierańców, dyskotece i przy ognisku.

  zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

  Ogromnie spodobała im się wycieczka w Pieniny, podczas której zwiedzili kościół w Dębnie i zamek w Nidzicy oraz poznali Szczawnicę.

  zielona szkoła zielona szkoła zielona szkoła

  Edukacja regionalna

  7 kwietnia klasa II b uczestniczyła w zajęciach warsztatowych organizowanych przez Centrum Młodzieży
  im. dr Henryka Jordana z zakresu tradycyjnej kultury ludowej różnych krajów świata.

  warsztaty warsztaty

  Dzieci zapoznały się z kulturą ludową naszego regionu: życiem codziennym, strojem, obrzędami rodzinnymi, sposobem obchodzenia Świąt Wielkanocnych oraz zwyczajami krakowskimi. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali kartki świąteczne, kurczaki i zające.

  To są palmy przewspaniałe!

  3, 4, 5, 6 i 7 kwietnia, kontynuując staropolskie tradycje, dzieci z klas I-III robiły wielkanocne palmy.
  Z przyniesionych materiałów tworzyły wiosenną kompozycję, jeden z symboli nadchodzących świąt.

  konkurs konkurs

  Bukszpan, bazie, kolorowe pisanki, żółciótkie kurczątka, bibułkowe kwiaty i wstążeczki były pracowicie układane, zawieszane i wiązane. A potem dumnie...pokazywane.:)

  konkurs konkurs konkurs

  Wielka przygoda małego żółwika

  avatar

  6 kwietnia 2017 roku dzieci z klas II a i II b udały się do do Multikina, aby uczestniczyć w spotkaniu edukacyjnym Edumagica pt."Wielka przygoda małego żółwika! Tomek poznaje Polskę!" Mały żółwik, stworzony w unikalnej technologii Avatar Live, podróżując po świecie trafia do Polski i tu płynąc z biegiem Wisły zwiedza różne miejsca i napotyka na różne problemy.

  mapa Polski na projekcie Warszawa

  Podczas spotkania dzieci mogły, między innymi, wykazać się znajomością czterech stron świata, poznać krajobrazy i historię mijanych miast, opowiedzieć legendę "O Wawelskim Smoku", zagrać w memory, poszukać źródeł i dopływów rzeki, dowiedzieć się jak krąży woda w przyrodzie i dlaczego o przyrodę należy dbać.

  numer alarmowy zanieczyszczenia Mikołaj Kopernik

  Obok olbrzymiej dawki wiedzy, najbardziej niezwykłym wydarzeniem było to, że dzieci mogły zadawać pytania filmowemu, animowanemu bohaterowi Tomkowi, a on z ekranu rzeczywiście na nie odpowiadał!!!

  Edukacja przez szachy

  5 kwietnia 2017 grupa uczniów z klasy III a i II b - Anastazja Harężlak, Mikołaj Jędras, Tristan Osica, Nikodem Ziemski, Julia Ogińska, Mira Faron, Witek Tętnowski oraz Jakub Dzurik udali się do Tauron Areny na Turniej Szachowy województwa małopolskiego podsumowujący dwuletni projekt MEN "Edukacja przez szachy w szkole". Wszystkich uczniów było ok. 450!

  na turnieju na turnieju na turnieju

  Po uroczystej inauguracji nadszedł czas na rozgrywki. Komputer wylosował pary szachowe i rozpoczęła się pierwsza runda. Kolejne "dwójki" w grze, dobierane były na podstawie wyniku meczu. Emocji nie brakowało! Raz wygrana, raz przegrana....Każdy rozegrał 7 partii szachowych.

  na turnieju na turnieju

  Najlepsza w naszej drużynie okazała się Mira Faron z II b, która wygrała 4 razy!!! Razem zebraliśmy 21,5 pkt. Pucharu nie zdobyliśmy, ale wróciliśmy bardzo zadowoleni.

  na turnieju na turnieju

  To był nasz pierwszy turniej i na pewno nie ostatni!!!

  Pierwsze wiosenne wieści z beskidzkich szlaków

  logo szkolnego koła

  1 kwietnia 2017 roku Szkolne Koło PTTK nr 10 "Podróżnik" zainaugurowało sezon turystyczny na Gołuszkowej Górze w Beskidzie Makowskim. Dojechaliśmy do Zembrzyc pociągiem i stamtąd przez góry zeszliśmy do Suchej Beskidzkiej.

  na wycieczce na wycieczce na wycieczce

  Czerwony szlak beskidzki pokazał nam oblicza górskiej wiosny, choć na Babiej Górze jeszcze wiele śniegu.

  na wycieczce na wycieczce na wycieczce

  Teraz czekamy na oficjalne rozpoczęcie sezonu na Turbaczu 23 kwietnia.

  Jak pies z kotem

  17 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski, dla klas I - III, pod znamiennym tytułem "Jak pies z kotem". Obok poznawania różnych historii i charakterów psiego i kociego rodu, dzieci z klas trzecich pokusiły się o interpretację tego powiedzenia - były więc wiersze o ludzkich kłótniach i sporach, uporze i próbach szukania porozumienia.

  uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu

  Wiele dzieci występowało na konkursie po raz pierwszy, emocji więc nie brakowało.Uff.Teraz można odetchnąć z ulgą. Pierwsze koty za płoty!

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z przyjemnością informujemy, że w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania w etapie wojewódzkim wyróżnienie w kategorii klas I - II otrzymał uczeń klasy II a Marcin Małota.

  W każdej kategorii wiekowej przyznawany jest tytuł mistrza, wicemistrza i 4 wyróżnienia. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, której przedstawiciele zasiadają w jury. Umiejętność pięknego czytania to prawdziwa sztuka aktorska! Gratulacje dla Marcina!

  wyróżniony uczeń dyplom

  Powietrze i woda

  13 marca 2017 r. klasa III a wybrała się na Wydział Fizyki AGH, gdzie wzięła udział w warsztatach pt."Powietrze i woda" prowadzonych w bardzo prosty i przejrzysty sposób przez studentów tego wydziału.

  na warsztatach na warsztatach na warsztatach

  Uczniowie zobaczyli, że ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego, że przybiera kształt zbiornika w jakim się znajduje oraz zdziwili się z jaką siłą powietrze może "zdmuchiwać" przedmioty.

  Wybieramy Radnego Miasta Krakowa

  logo projektu

  7 marca wzięliśmy udział w konkursie na najlepszą prezentację wyborczą. Naszym kandydatem na Radnego Miasta Krakowa był Olek Kałuża z klasy VI b. Pomimo tego, że konkurs ten, jest przede wszystkim zabawą, Olek swoją prezentację opracował bardzo starannie, zgodnie z radami, jakie padły na warsztatach autokreacji wizerunku.

  w urzędzie miasta w urzędzie miasta

  Przygotował ulotki, prezentację multimedialną oraz profesjonalną przemowę wyborczą. Pomagał Mu w tym Sztab Wyborczy w osobach: Mateusz Grochal, Kamil Molicki i Piotrek Włoskowicz W maju, dowiemy się czy zdobycie 5 punktów pozwoli na uzyskanie wyróżnienia w tym konkursie.

  w urzędzie miasta w urzędzie miasta

  Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości prosimy, niech spojrzy na ulotkę wyborczą Olka, która zapowiada: jeszcze o mnie usłyszycie !!!

  Dzień Otwarty Szkoły

  4 marca 2017 roku otworzyliśmy szeroko nasze podwoje dla Dzieci, Rodziców i Opiekunów, którzy przyszli zapoznać się ze szkołą.

  w komnacie tajemnic komnata tajemnic w komnacie tajemnic

  Mali goście wkroczyli do Komnaty 7 Tajemnic i wykonali wiele zadań wymagających od nich zaangażowania i uwagi.

  w komnacie tajemnic robot w komnacie tajemnic

  Mieli też okazję zagrać w ping ponga, rozwiązać zagadki i zagrać w biblioteczną planszówkę, złożyć kostkę origami i ułożyć kolorową mozaikę, namalować wiosnę, pisanki, serduszka dla bliskich, samochody i różne, powstałe w wyobraźni stworki.

  dzień otwaty dzień otwaty dzień otwaty

  Zapoznali się też z pracownią językową, komputerową i przyrodniczą, w której mogli dostać na własność...żywego patyczaka!

  dzień otwaty dzień otwaty

  Rodzice i Opiekunowie mogli zasięgnąć informacji i rozwiać swoje wątpliwości.Zapraszamy znowu!

  Gwiazdka dla zwierzaków - gala

  Kim jest Cukierek?

  3 marca uczniowie z klas I - III spotkali się z Panem Waldemarem Cichoniem, autorem zabawnych historii o przygodach kota Cukierka opowiedzianych z punktu widzenia kota.

  spotkanie z pisarzem spotkanie z pisarzem

  Pisarz opowiedział co skłoniło go do napisania pierwszej książki i wtedy dzieci dowiedziały się, że kot Cukierek istnieje naprawdę i ma 11 lat!

  spotkanie z pisarzem spotkanie z pisarzem spotkanie z pisarzem

  Autor przeczytał fragment książki, w której główny bohater bierze udział w przedstawieniu teatralnym, odpowiadał na pytania młodych czytelników, rozdawał autografy i wpisywał do książek dedykacje. Od przyszłego roku "Cukierku, ty łobuzie" stanie się lekturą do III klasy.

  "Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach"

  2 marca zaproszone dzieci z Przedszkola Nr 44, z Przedszkola Nr 61, z Niepublicznego Przedszkola Św. Wirginii, oraz dzieci z klas pierwszych i drugich naszej szkoły uczestniczyły w interaktywnym przedstawieniu edukacyjnym przygotowanym przez krakowskich Strażników Miejskich pt."Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach".

  przedstawienie przedstawienie przedstawienie

  Czarodziej w towarzystwie Smoka Barbacusa, Strażników Światła, Bezpieczeństwa i Zwierząt uczyli dzieci, jak należy przechodzić przez ulicę, jak z siebie zrobić żółwika, aby agresywny pies nie zrobił im krzywdy oraz ostrzegali przed nieznajomymi, którzy mogą je zaczepić.

  przedstawienie przedstawienie przedstawienie

  Wszystko okraszone rytmicznymi, wpadającymi w ucho piosenkami niosącymi wiele ważnych treści.

  Nasze nowe boisko

  Pod koniec października zakończył się remont naszego szkolnego boiska.

  nowe boisko szkolne nowe boisko szkolne nowe boisko szkolne

  Teraz to wspaniały obiekt z miękką, kolorową nawierzchnią, polami do gry w siatkówkę, piłkę ręczną i koszykówkę, z nowymi ławeczkami i wysoką siatką.

  nowe boisko szkolne nowe boisko szkolne nowe boisko szkolne

  Wiosna tuż, tuż. Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie już wkrótce będą z niego korzystać.

  Lokomotywa Pana Tuwima

  24 lutego 2017 roku w Kinie Kijów pierwszoklasiści obejrzeli spektakl teatralny pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Wykonawcami byli aktorzy z Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Radosne teksy wierszy oraz wesołe i rytmiczne piosenki w wykonaniu aktorów, spodobały się widowni. Dzieci żywiołowo reagowały na to co działo się na scenie.

  plakat plakat

  Przedstawienie okazało się również ciekawym ćwiczeniem czytania. Abecadło, które z pieca spadło układało się w wyrazy, a dziecięca publiczność odczytywała je z wielkim zaangażowaniem. To była dobra lekcja dziecięcej literatury.

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z przyjemnością informujemy, że laureatami Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego „Leon” dla klas I - III zostało aż 15 uczniów! Są to:

  • Krzyś Łomnicki i Tosia Bargieła z klasy pierwszej,
  • Wiktoria Kalisz (92%), Julia Ogińska, Gabrysia Sińczak z klas drugich,
  • Jakub Kuta, Tomasz Bryan, Michał Rygiel, Tomasz Ludwig, Iga Kupiec, Wiktoria Braś, Piotr Olejarz, Hania Bergier, Nikodem Ziemski i Maja Kisielewicz z klas trzecich.

  Po raz pierwszy, uczniowie klas I- III, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „Leon”. Konkurs, który odbył się 13 stycznia miał formę testu składającego się z pytań otwartych i/lub zamkniętych. Do każdego pytania mogła być jedna, dwie lub kilka odpowiedzi poprawnych. Nie był więc to łatwy konkurs, ale nasi uczniowie doskonale sobie z nim poradzili! Serdecznie gratulujemy!

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Do etapu wojewódzkiego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego zakwalifikowała się
  Zuzanna Iwan uzyskując 52 punkty na 60 możliwych! Gratulujemy i życzymy sukcesów!

  zuzia

  Zagadkowe miasto Kraków

  15 lutego klasa II a uczestniczyła w warsztatach "Zagadkowe miasto Kraków" odbywających się w dziale informatycznym Biblioteki Wojewódzkiej przy ulicy Rajskiej.

  warsztaty warsztaty warsztaty

  Dzieci rozwiązywały zagadki, oglądały stare fotografie, poznawały i same opowiadały krakowskie legendy. Poznały elementy krakowskiego stroju i rodzące się na ich oczach nowe zwyczaje królewskiego grodu.

  Z ostatniej chwili

  bębenek logo konkursu

  Do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III "Kaktus"
  zakwalifikował się Piotr Olejarz !

  Gratulujemy!

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z radością informujemy, że w Małopolskim Konkursie Literackim „Magiczny Świat Harry’ego Pottera”

  • II miejsce zdobyła Weronika Jaśkowiec z klasy IV b

  Gratulujemy!

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z przyjemnością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony
  MEDITEST
  wyróżnienie otrzymały:

  • Zuzanna Iwan (za zajęcie 11 miejsca),
  • Olga Pabisek (za zajęcie 15 miejsca).

  dyplom dyplom

  Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach. Gratulujemy!

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z przyjemnością informujemy, że w ogólnopolskim konkursie leksykalnym języka angielskiego
  "Memory Master"

  laureat laureat

  • laureatem (z maksykalną ilością punktów) został Jan Trzciński,
  • laureatem II stopnia Mateusz Pasternak,

  wyróżniony wyróżniony wyróżniony

  • wyróżnienia zdobyli: Rufus Osica, Igor Pyclik, Patryk Hajduga, Wiktoria Górska, Zuzanna Krętkowska, Lena Kirhala, Michał Kuta, Rebeka Sady, Róża Kwiecińska, Weronika Jaśkowiec.

  wyróżniony wyróżniony wyróżniony

  Gratulujemy!

  Z ostatniej chwili

  bębenek logo konkursu

  Do drugiego etapu Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla klas III "Kaktus"
  zakwalifikowało się aż czterech uczniów:

  • Marek Bryk, Natalia Krzemień, Iga Kupiec i Piotr Olejarz .

  uczniowie, którzy przeszli do drugiego etapu

  To ogromny sukces. Konkurs jest trzyetapowy. Bez względu na wyniki już teraz serdecznie gratulujemy całej czwórce, bo konkurencja była duża, a kryteria oceniania bardzo surowe.

  Książki na scenie

  "Malutka Czarownica"

  25 stycznia 2017 na szkolnej scenie królowały książki i … CZAROWNICE. Szczególnie ta malutka, która miała 127 lat i odważnie postanowiła rozprawić się ze złymi mocami, których aż nadto wokoło.Najważniejsze, że dobro zwyciężyło!

  fragment przedstawienia fragment przedstawienia fragment przedstawienia

  Sukces odniosła też cała klasa IV b, której umiejętności teatralne podziwialiśmy. Uwagę widzów przykuwały również piękne, barwne dekoracje, stroje i muzyka. Oglądając, przygotowaną przez dzieci pod kierunkiem wychowawcy, niezmiernie dynamiczną i zabawną adaptację sceniczną książki Otfrieda Preussler’a „Malutka Czarownica”, mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym teatrze.

  fragment przedstawienia fragment przedstawienia fragment przedstawienia

  Po takim występie aż nie chciało się wracać na lekcję… I nie trzeba było, bo dzień ten obfitował w literackie wydarzenia.

  Kolejnym z nich był finał konkursu dla uczniów klas IV – VI pod hasłem:

  "Zaprezentuj ciekawą książkę"

  Jak w 5 minut przekonać koleżanki i kolegów do przeczytania swojej ulubionej książki? Zadanie niełatwe, ale ambitne i ciekawe – przekonali się o tym zarówno uczestnicy jak też obserwatorzy konkursu, którego finał rozegrał się w auli także 25 stycznia.

  prezentacja prezentacja prezentacja

  Oceniana była atrakcyjność przekazu, inwencja twórcza oraz przekazywane treści. Uczniowie starali się jak mogli: wykonali prezentacje, plakaty, przygotowali stroje, rekwizyty, zabawne scenki dialogowe i przeczytali z wielka ekspresją najciekawsze fragmenty – to wszystko sprawiło, że przez dwie godziny (!) udało im się z powodzeniem przykuć uwagę widowni.

  prezentacja prezentacja prezentacja

  Mamy nadzieję, że „książki” też były zadowolone z reklamy, jaką im zrobiono – zobaczymy, po którą z nich ustawią się w bibliotece najdłuższe kolejki˘. Gratulujemy wszystkim, a szczególnie laureatom.

  Jeśli chcesz poznać wyniki konkursu "Zaprezentuj ciekawą książkę" zapraszamy na stronę migająca strzałkaBiblioteki

  Bale, bale w karnawale

  20 stycznia dzieci z klas I - VI uczestniczyły w balach karnawałowych, które odbyły się na terenie naszej szkoły.

  fragment dekoracji fragment dekoracji

  Dynamicznie prowadzone tańce i pląsy, różnorodne stroje, w których każdy mógł wyrazić siebie, piękna dekoracja sali przygotowana przez dziewczęta i chłopców z klas starszych, ulubione melodie, atmosfera zabawy i radości towarzyszyły nam przez wiele godzin.

  bal bal tajemnicza postać

  Na balu pojawiła się zagadkowa, nieznana choć bardzo dobrze znana postać. Kto odgadnie kim była?

  Już po raz 16...

  info info

  Z ostatniej chwili

  bębenek logo konkursu

  Z radością informujemy, że w konkursie „Alfik matematyczny ” wynik dobry (75 %) i 21 miejsce w województwie! uzyskał Wojtek Życzkowski z klasy V a.

  Serdecznie gratulujemy !

  Spotkanie z polarnikiem

  "Zaczarowana zagroda" to opowieść o przygodach sympatycznych pingwinów Adeli żyjących na Antarktydzie, na biegunie południowym Ziemi. 13 stycznia uczniowie klasy II a gościli polarnika, w osobie dziadka naszego kolegi Filipa. Był on uczestnikiem aż trzech wypraw polarnych właśnie na ...Antarktydę! Także pradziadek Filipa prowadził badania geologiczne Białego Kontynentu i wielu odkrytym przez siebie formacjom skalnym na Wyspie Króla Jerzego nadał polskie nazwy m.in.: Góra Wawel, Lodowiec Smoka, Grań Chopina.

  spotkanie z polarnikiem spotkanie z polarnikiem spotkanie z polarnikiem

  Dziadek Filipa opowiedział dzieciom o warunkach życia na tym mroźnym i dalekim kontynencie, do którego leciał i płynął cały miesiąc, o zwierzętach tam mieszkających, pingwinim przedszkolu, szklarni, którą zbudowali polarnicy, aby hodować i jeść świeże pomidory, huraganowych wiatrach, niebezpiecznych szczelinach i niskich temperaturach.

  spotkanie z polarnikiem spotkanie z polarnikiem spotkanie z polarnikiem

  Pokazał ogromny dysk wieloryba będący częścią kręgosłupa tego największego ssaka zamieszkującego Ziemię, i kryl antarktyczny, który stanowi główny pokarm wielorybów i pingwinów. Ależ powiało mroźną przygodą!

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z radością informujemy, że w konkursie historycznym, literacko-plastycznym „Dawne i dzisiejsze Grzegórzki”

  • wyróżnienie zdobyła Weronika Jaśkowiec z klasy VI b.

  13 stycznia 2017 roku w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie miał miejsce uroczysty finał. Jurorzy ocenili nadesłane prace w części plastycznej oraz literackiej, przyznając nagrody, wyróżnienia oraz kwalifikacje do wystawy. Gratulujemy!

  Nie tylko Minecraft

  12 stycznia 2017 roku w Artetece dzieci z klasy II a uczestniczyły w zajęciach, na których zagrały w wiele nieznanych i znanych gier planszowych.

  na warsztatach na warsztatach

  Umiejętność i chęć grania to jeden ze wspaniałych sposobów spędzania wolnego czasu, to inna droga przyswajania nowych wiadomości i umiejętności, możliwość poznawania i dostosowywania się do reguł, uczenie się cierpliwości, koncentracji i komunikacji, radzenie sobie ze stresem, wyciąganie wniosków, integracja.

  na warsztatach na warsztatach na warsztatach

  Dwie godziny zajęć minęły w mgnieniu oka. A ile było przy tym zabawy!

  na warsztatach na warsztatach na warsztatach

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z dumą informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Piórem Malowane 2016"

  • I miejsce w kategorii "proza" zdobyła Wiktoria Górska z klasy IV a autorka ciekawego opowiadania o zdumiewającym spotkaniu z dziewczyną – żakiem imieniem Nawojka podczas zupełnie zwyczajnego spaceru w okolicach Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  • II miejsce w kategorii "poezja" zdobył Aleksander Kałuża z klasy VI b

  dyplom dyplom

  Celem konkursu jest promocja uzdolnionych twórców oraz propagowanie literatury. Temat tegorocznej edycji to "Podróże w myślach i w czasie". Serdecznie gratulujemy!

  Niechaj się spełnią nasze życzenia...

  22 grudnia, w szkolnej auli, przy stole nakrytym białym obrusem, wysłuchaliśmy pięknej, świątecznej opowieści dziewcząt i chłopców z klasy VI a, o tradycji i zwyczajach Świąt Bożego Narodzenia.

  przedstawienie przedstawienie przedstawienie

  Do pięknie śpiewanych przez nich polskich kolęd dołączył szkolny chór, a grające na fletach dziewczynki przywiodły nam na myśl spieszących do Szopy pasterzy.

  przedstawienie przedstawienie

  Było pięknie, nastrojowo, uroczyście. Popłynęło wiele świątecznych życzeń, wiele dobrych myśli.

  przedstawienie przedstawienie

  W klasach ubieraliśmy choinki, dzieliliśmy się opłatkiem, pałaszowaliśmy przygotowane przez Rodziców smakołyki, a przy dźwiękach gitary śpiewaliśmy stare i nowe bożonarodzeniowe pieśni.

  klasowy opłatek klasowy opłatek

  Spokojnych Świąt. Niechaj się spełnią nasze życzenia...

  Konkurs Recytatorski Wierszy w Języku Angielskim dla klas I-III

  19 grudnia 2016r. odbył się coroczny Konkurs Recytatorski Wierszy w Języku Angielskim dla klas I-III. Do konkursu zgłosiło się 18 uczestników, którzy pięknie recytowali a nawet śpiewali w języku angielskim. Oto wyniki konkursu:

  Klasa I a

  • I miejsce Piotr Krzeczkowski
  • II miejsce Krzysztof Łomnicki
  • III miejsce Adam Kaczmarczyk
  • wyróżnienie Julia Bergier i Michał Śliz

  Klasy II

  • I miejsce Wiktoria Kalisz z klasy II a
  • II miejsce Martyna Firszt z klasy II a
  • III miejsce Julia Ogińska i Gabriela Sińczak z klasy II b
  • wyróżnienie: Zuzanna Pawłusiak z klasy II a i Alicja Ficzkowska z klasy II b

  Klasy III

  • I miejsce Julia Buszewicz z klasy III c i Iga Kupiec z klasy III a
  • II miejsce Weronika Jaskulska z klasy III a
  • III miejsce Michał Rygiel z klasy III a
  • wyróżnienie: Franciszek Bergier, Kinga Jędrzejczyk z klasy III b i Malwina Strączek z klasy III c

  niektórzy uczstnicy konkursu

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

  Z potrzeby serca

  15 grudnia 2016 roku po raz szesnasty, zorganizowaliśmy i przeprowadziliśmy Kiermasz Świątecznych Wypieków. Akcja miała cel charytatywny. Ciasta upiekli nauczyciele:

   lista osób, które upiekły ciasto

  Ciasta były przepyszne:).

  kiermasz ciast kiermasz ciast kiermasz ciast Wszystkim fundatorom serdecznie dziękujemy:). Dziękujemy też ogromnie wszystkim Łasuchom i Smakoszom:), bo dzięki nim ciasta rozeszły się, jak świeże bułeczki.

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z radością informujemy, że Zuzanna Iwan uczennica klasy VI a zakwalifikowała się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego! Serdecznie gratulujemy!!!

  Wszystkie dzieci (i nie tylko) Mikołaja kochają...

  Czekali na niego mali i duzi. Od wielu już dni i tygodni. Wysyłali listy. Wyglądali przez okno i patrzyli w niebo.
  I właśnie dzisiaj 6 grudnia pojawił się w naszej szkole. Delikatnie pod nogi sypnął śniegiem. Tak biało i świątecznie.

  św. Mikołaj św. Mikołaj

  I przyniósł prezenty... Podziękowań było wiele. Głośnej i cichej radości...

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Siedmiu uczniów zakwalifikowało się do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego!

  Są to:

  • Zuzanna Iwan, Róża Kwiecińska, Rebeka Sady i Jan Trzciński z klasy VI a oraz
  • Aleksander Kałuża, Mateusz Pasternak i Piotr Włoskowicz z klasy VI b.

  Serdecznie gratulujemy!!!

  Grudniowe inspiracje

  5 grudnia dzieci z klas II a i II b uczestniczyły w edukacyjno-plastycznych świątecznych warsztatach.

  pan dmuchający szklaną bańkę warsztaty warsztaty

  Dowiedziały się na nich skąd wzięła się choinka i choinkowe bombki i w jaki sposób wytwarza się te szklane ozdoby, bez których nie wyobrażamy sobie grudniowych świąt.

  warsztaty warsztaty warsztaty

  Miały również okazję pomalować na swój sposób tę bożonarodzeniową błyskotkę. Wyczarowały także pełen rozproszonego światła, nastrojowy, bibułkowy witrażyk.

  warsztaty warsztaty warsztaty

  Zaangażowanie dzieci było ogromne. Spod ich rąk wychodziły prawdziwe cudeńka.A czas tak szybko płynął...

  witrażyki

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z radością informujemy, że laureatkami konkursu "Dom i ogród naszych marzeń " zostały: Maja Kisielewicz i Iga Kupiec z klasy III a i Hanna Bergier z klasy III b.

  plakat laureatka

  Otwarcie wystawy pokonkursowej i rozdanie nagród odbędzie się w dniu 8 grudnia 2016 r. o godz. 12:00, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha".

  plakat laureatka

  Gratulujemy!!!

  Wierszem i prozą

  2 grudnia odbył się konkurs recytatorski dla uczniów z klas IV - VI. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zmagali się z bajkami Jean de La Fontaine, wierszami i fragmentami prozy Ewy Szelburg Zarębiny i Artura Oppmana.A oto wyniki konkursu:

  Kategoria: klasy IV-V

  • I miejsce Oliwia Chrzan z klasay V a
  • II miejsce Wiktoria Górska z klasy IV a i Kacper Błażewicz z klasy V a
  • wyróżnienie za recytację wiersza Zofia Bargieła z klasay V a
  • wyróżnienie za recytację prozy Maksymilian Meus z klasay V a

  uczestnicy uczestnicy uczestnicy

  Kategoria: klasy VI

  • I miejsce Róża Kwiecińska z klasay VI a
  • II miejsce Olga Pabisek z klasy VI a
  • III miejsce Milena Mucha z klasy VI a
  • wyróżnienie za recytację prozy Małgorzata Jaskulska z klasay VI a

  Uczeń - Obywatel

  logo projektu

  2 grudnia odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu edukacyjnego Uczeń-Obywatel. W tym roku szkolnym biorą w nim udział uczniowie klasy V a i VI b: Oliwia Chrzan, Zuzia Krętkowska, Małgosia Królik, Beata Macko, Julka Szwaczka, Mateusz Grochal, Olek Kałuża, Kamil Molicki i Piotrek Włoskowicz.

  uczestnicy projektu przed choinką przed choinką

  W drodze przez Rynek zobaczyliśmy olbrzymią choinkę przypominającą, że święta Bożego Narodzenia są już tuż, tuż, a przed pomnikiem Adama Mickiewicza zaatakowały nas... gołębie

  W siedzibie Magistratu Krakowskiego, znajdującego się na placu Wszystkich Świętych, zasiedliśmy w sali obrad, która dawniej pełniła funkcję sali balowej, aby wysłuchać bardzo ciekawej prelekcji na temat samorządu. Dowiedzieliśmy się, że władzę w mieście sprawuje Rada Miasta, a Prezydent jest wykonawcą przygotowanych przez Radę uchwał.

  uczestnicy projektu uczestnicy projektu

  „Przymierzaliśmy się” do roli Radnego Miasta Krakowa. Już niedługo czekają nas warsztaty z autokreacji wizerunku, a po nich konkurs na najlepszą prezentację wyborczą.Na korytarzu przy pokoju Prezydenta miasta Krakowa, podziwialiśmy byłych i bardzo dla Krakowa zasłużonych Prezydentów: Józefa Dietla, Mikołaja Zyblikiewicza i Juliusza Lea. Ostatnie zdjęcie przy pięknej koronie i reprezentacyjnych schodach w Pałacu Wielopolskich i powrót do szkoły.

  uczestnicy projektu uczestnicy projektu uczestnicy projektu

  Powrót, ale nie taki sobie zwyczajny. Przy Magistracie czekała na nas druga piękna choinka. Na Rynku wśród straganów świątecznych zachwyciły nas lizaki.

  uczestnicy projektu uczestnicy projektu

  Następnie przy Barbakanie ujrzeliśmy piękną szopkę. Ostatni raz pozowaliśmy do zdjęcia przy Pomniku Grunwaldzkim.

  uczestnicy projektu uczestnicy projektu uczestnicy projektu

  Nie znudzeni, z nadzieją na więcej wrażeń, wróciliśmy do szkoły.

  Gwiazdka dla zwierzaków

  Już po raz czternasty Samorząd Uczniowski przeprowadził na terenie szkoły akcję „Gwiazdka dla zwierzaków”, która rozpoczęła się w październiku, a zakończyła 2 grudnia.

  plakat zakupione dary

  Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej przekazaliśmy krakowskiemu schronisku 34.99 kg karmy dla piesków i 189.635 kg karmy dla kotków. W sumie 224.625 kg. Przekazaliśmy też 2 smycze, 1 obrożę, 1 kaganiec, 1 psie ubranko i 50 posłań. Brawa dla wszystkich darczyńców, którym nie jest obojętny los zwierząt, skrzywdzonych przez ludzi.

  Przepyszna wiedza

  1 grudnia wszyscy uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących zdrowego odżywiania zorganizowanych przez Firmę Sebex.

  prezentacja prezentacja prezentacja

  Dowiedzieli się, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, ale też wykazali się dużą wiedzą na ten temat. Największą atrakcją była degustacja wyciskanych na miejscu przepysznych soków.

  Nasi uczniowie w Domu Pomocy Społecznej im. L.i A.Helclów

  W tym roku szkolnym dzieci z klasy VI b postanowiły wnieść nieco radości w życie mieszkańców Domu Pomocy Społecznej mieszczącego się przy ul. Helclów. 30 listopada udały się z pierwszą wizytą, na którą przygotowały zabawne przedstawienie w oparciu o powieść M. Musierowicz "Kłamczucha".

  u seniorów u seniorów

  Zaniosły także widzom własnoręcznie upieczone ciasteczka. Inicjatywa ta spotkała się z ciepłym przyjęciem,
  a sam spektakl wywołał gromkie brawa publiczności.

  u seniorów u seniorów u seniorów

  Zachęceni sukcesem nasi aktorzy pracują nad kolejnym przedstawieniem. W oczekiwaniu na ponowne spotkanie uczniowie przesłali mieszkańcom DPS ręcznie zrobioną kartkę świąteczną z życzeniami.

  karteczka

  „Zimowy uśmiech dziecka”

  Już po raz drugi pod koniec listopada w naszej szkole przeprowadzona została akcja charytatywna pod hasłem „Zimowy uśmiech dziecka”. Sukces akcji w ubiegłym roku spowodował, że wolontariusze Fundacji UEK-u z nadzieją zwrócili się o pomoc do naszej szkolnej społeczności. I nie zawiedli się.

  plakat podziękowanie

  Stanęliśmy na wysokości zadania. Miło było zobaczyć radość na twarzach wolontariuszy, którzy przybyli po torby wypełnione darami. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy. Dawanie jest fajne. Wiedzą o tym ci, którzy to robią.

  Dbamy o nasze drzewa!

  30 listopada 2016 roku został rozstrzygnięty w Urzędzie Miasta XXII Konkurs Makulaturowy za rok szkolny 2015/2016. Nasza szkoła zdobyła III miejsce! W konkursie brały udział 73 placówki: 18 przedszkoli, 36 szkół podstawowych, 12 gimnazjów i 7 szkół ponadgimnazjalnych. Liczyła się ilość zgromadzonej makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia. Zważywszy na fakt, że każde 100 kg papieru to średniej wielkości dwa drzewa, a jedno drzewo produkuje w ciągu roku tlen dla 10 osób warto dbać o naszą zieleń, a tym samym o nasze zdrowie.

  nagrodzone dzieci nagrodzona szkoła

  Otrzymaliśmy okolicznościowy certyfikat, podziękowanie od Prezydenta Miasta Krakowa i 48” telewizor.

  Z ostatniej chwili

  bębenek

  Z przyjemnością informujemy, że w konkursie plastycznym "Kraków w barwach jesieni" mamy aż czterech laureatów.

  nagrodzone dzieci nagrodzone dzieci

  Są to:Zofia Świerad i Emilia Kwiatkowska z klasy IV b, Maja Kisielewicz i Weronika Jaskulska z klasy III a.

  nagrodzone dzieci nagrodzone dzieci nagrodzone dzieci

  Rozdanie nagród odbyło się w dniu 30 listopada (środa) o godz. 11:00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN przy ul. św. Marka 34.

  praca konkursowa praca konkursowa praca konkursowa praca konkursowa

  Serdecznie gratulujemy !!!

  Co robiły dwa Michały?

  logo teatru

  Oczywiście tańcowały! 29 listopada dzieci z klasy II a oglądały w "Grotesce" przepiękne, barwne przedstawienie o bohaterach wierszy Juliana Tuwima.

  okładka okładka okładka

  Pojawiły się oczywiście tytułowe dwa Michały, Zosia Samosia, Pan Tralaliński, roztargniony Pan Hilary, zapominalski Słoń Trąbalski i wiele jeszcze innych postaci z tuwimowych książeczek. A dzieci chłonęły ten pełen poetyckiej wrażliwości świat, bez przymusu i z wielką uwagą.

  Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misja. Te sympatyczne i pełne ciepła przytulanki przyszły do dzieci z klasy I a i wspólnie z nimi uczyły się, bawiły i śpiewały piosenki, oczywiście o … Misiach.

  robienie misiów robienie misiów dzieci ze swoimi misiami

  Pluszaki przyglądały się też jak pierwszaki stworzyły dwa klasowe niedźwiadki : Białego Pimpusia i Brązowego Puchusia.

  Także z okazji misiowego święta odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas młodszych. Dzieci czytały fragmenty znanych oraz mniej znanych bajek o swoich ulubieńcach.

  laureat konkursu uczestnicykonkursu

  Nagrodę główną czyli GRAND PRIX jury postanowiło przyznać Marcinowi Małocie
  z klasy II a. Gratulujemy!

  Jeśli chcesz poznać pełne wyniki konkursu zapraszamy na stronę migająca strzałkaBiblioteki

  Każdy może pomagać

  logo projektu

  We wrześniu klasa VI b zgłosiła się do projektu "Każdy jest komuś potrzebny" realizowanego przez pracowników i wolontariuszy Fundacji "Mimo Wszystko". W październiku, na warsztatach, dzieci dowiedziały się
  na czym polega wolontariat oraz dlaczego i jak należy pomagać.

  uczniowie biorący udział w projekcie postanowienia

  W ramach podjętych działań, które trwały cały miesiąc, uczniowie zdecydowali się na pomoc w czynnościach porządkowych na drugim piętrze, adopcję na odległość psa Chorwata ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, wizytę i niespodziankę dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im.L.i A. Helclów.

  pomoc w sprzątaniu Chorwat próby do przedstawienia

  Projekt zakończył się, ale jak mówią dzieci z klasy VI b, pomoc innym nie. Bo... warto pomagać.

  W Fabryce Baniek

  23 listopada klasa III a wybrała się do Fabryki Bombek "Armar" w Bęble. Wybraną przez siebie bańkę dzieci ozdabiały farbami i brokatem. Obejrzały także film ukazujący kolejne etapy powstawania tej choinkowej ozdoby oraz najważniejsze miejsca w fabryce. Na koniec można było kupić gotowe już bombki pięknie ozdobione oraz odebrać pomalowane przez siebie.

  pomalowane przez siebie bombki

  ELEIS

  15 listopada uczniowie klasy V b uczestniczyli w warsztatach prowadzonych w krakowskich szkołach przez Fundację Nauka i Kultura w ramach programu ELEIS (skrót od Elektryczność, Ekologia i Samowystarczalność).

  warsztaty elektryczne warsztaty elektryczne

  W czasie zajęć uczniowie nie tylko poznali wiele ciekawych informacji będących zaproszeniem do świadomego użytkowania energii elektrycznej, ale również mogli sami sprawdzić działanie różnych sprzętów dzięki urządzeniu do pomiaru i monitoringu chwilowego zużycia prądu.

  Nasza Niepodległa

  flaga Polski

  98 lat temu odzyskaliśmy Niepodległość. Wolna Polska - ta wyśniona, wymarzona - stała się faktem!

  akademia akademia akademia

  To radosne święto uczciliśmy w szkole 10 listopada pięknym widowiskiem artystyczno - historycznym połączonym ze śpiewem, a przygotowanym przez klasę V a, wspomaganą przez pozostałe klasy IV - VI.

  akademia akademia akademia

  Swoją obecnością zaszczycił nas przedstawiciel Wojska Polskiego. Było pięknie i nastrojowo.

  biało-czerwone drzewka dzieci z kotylionami wielki kotylion

  Dzieci z klas młodszych w świetlicy i na zajęciach edukacyjnych rozmawiały o symbolach narodowych, zrobiły piękne białe i czerwone drzewka, oraz duże i małe kotyliony.

  Śniadanie Daje Moc

  8 listopada w naszej szkole, podobnie jak w wielu innych szkołach w Polsce, obchodzony był Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie z klas I - III zapoznali się z 12 zasadami prawidłowego odżywiania, wykonali okolicznościowe plakaty promujące zdrowy styl życia.

  przygotowanie do robienia śniadania przygotowanie do robienia śniadania plakat

  Z wielkim zapałem i pomysłowością przystąpili też do przygotowywania smacznego i zdrowego śniadania. Kolorowe kanapki z warzywno-owocowymi dekoracjami ujawniły kulinarne talenty dzieciaków.

  kanapki kanapki kanapki

  Do akcji włączyli sie też uczniowie klasy V b organizując klasowy konkurs na najciekawszą kanapkę. I choć wygrały kanapki Basi i Marity, to możliwość skomponowania własnego śniadania dało pozostałym dużo radości.

  kanapki kanapki kanapki kanapki kanapki

  Siłę i moc dało wszystkim wspólne zjedzenie przyrządzonych smakowitości. Śniadanie dało nam także moc ...pomysłów !

  kanapki kanapki kanapki kanapki kanapki

  Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku

  4 listopada dziewczęta i chłopcy klasy V b wyruszyli do Podgórza, by przedstawić inscenizację mitów greckich na XXIII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku.

  turniej turniej turniej

  Ubrani w stroje z epoki uczniowie, zaprezentowali "Sąd Parysa" i "Tezeusza".

  turniej turniej turniej

  W Konkursie Mitów Greckich klasa V b otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy:)

  "Moja Ojczyzna Polska"

  3 listopada odbył się szkolny etap konkursu plastycznego z okazji Święta Niepodlegości pt. "Moja Ojczyzna Polska. Mój Patriotyzm." Temat pracy odnosił się do symboli polskości, miejsc i wydarzeń historycznych kształtujących współczesną tożsamość Polaków oraz wybitnych postaci w historii naszego kraju.

  praca konkursowa praca konkursowa praca konkursowa praca konkursowa

  Do kolejnego etapu zostały zakwalifikowane prace: Wiktorii Górskiej z klasy IV a, Krzysztofa Kozaczkiewicza, Piotra Włoskowicza i Julii Szwaczki z klasy VI b. Gratulujemy!

  Poznajemy anglosaskie zwyczaje

  Pod koniec października odbył się coroczny konkurs na "Najciekawszą dynię" związany z tradycją Halloween wywodzącą się z kultury krajów anglojęzycznych. Zwycięzcami konkursu zostali: z klasy IV a Sonia Yaba (I miejsce), Julia Małysz (II miejsce), Wiktoria Makula i Kamil Turakiewicz (III miejsce), a z klasy IV b Nina Kłos (I miejsce), Sofia Monetti (II miejsce) oraz Wiktoria Błachut (III miejsce).

  filco wa dynia filcowa dynia filcowa dynia

  Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienia, które otrzymali: Wiktoria Górska, Józef Kasprzycki, Oskar Popowski, Natalia Szczepańska i Roksana Pelson. Do oglądania zwycięskich prac zapraszamy do pracowni językowej do końca listopada.

  IV Olimpiada Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego

  28 października 2016 r. gościliśmy w naszej szkole 4 drużyny z sąsiednich szkół. Powodem spotkania była IV Olimpiada Wiedzy o Przepisach Ruchu Drogowego dla Szkół Podstawowych, którą organizowali i sędziowali przedstawiciele Straży Miejskiej z Dzielnicy I.

  olimpiada olimpiada olimpiada

  Olimpiada składała się z 3 części: testu wiedzy o ruchu pieszych i rowerów, konkurencji sztafetowych i ćwiczeniach praktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszyscy zawodnicy wykazali się wiedzą i zaangażowaniem.

  dyplom

  Nasza szkoła zajęła I miejsce. Jesteśmy dumni z umiejętności jakie zaprezentowaliśmy. Zwycięskie drużyny otrzymały fantastyczne nagrody. Do zobaczenia za rok.

  Doniesienie o ..."Śnie nocy letniej"

  doniesienie

  sen

  "Dom i ogród moich marzeń"

  Już po raz trzeci przystąpiliśmy do Konkursu „Dom i ogród moich marzeń” realizowanego w ramach Małopolskich Dni Edukacji Architektonicznej – Kraków 2016. Najpierw spotkaliśmy się z panią architekt, która opowiedziała nam o tajnikach pracy architekta. Dowiedzieliśmy się jakie funkcje powinien spełniać dom i co zrobić, aby dobrze poczuć się we własnym ogrodzie.

  prelekcja

  Każdy uczestnik otrzymał wspaniałą książeczkę pt. "Historia pewnego domu". Projekty, które wpłynęły na konkurs można obejrzeć w naszej Galerii.migająca strzałka

  Krakowskim tropem...

  logo konkursu

  19 października klasa IIIa wybrała się na wycieczkę po Krakowie w ramach przygotowań do konkursu Krakusek. Jego temat to "Krakowskim tropem obronności i osobliwości". Wyprawę rozpoczęliśmy przy Barbakanie, potem przez Bramę Floriańską przeszliśmy obok Baszt - Pasamoników, Cieśli i Stolarzy. Następnym krokiem był unikatowy Kościół św.Krzyża
  z palmowym sklepieniem. Na ul. Grodzkiej szukaliśmy płaskorzeźby św. Floriana.

  wycieczka wycieczka wycieczka

  Przypomnieliśmy style, w których budowano dawniej kościoły i ich cechy charakterystyczne. Wycieczkę zakończyliśmy na Placu Wszystkich Świętych. Stamtąd udaliśmy się na ul. Bracką do restauracji Taty Lenki, który zaprosił klasę na pizzę i pyszne ciastko.

  wycieczka wycieczka

  Dzień Nauczyciela

  Już po raz drugi Samorząd Szkolny wraz ze swoim Opiekunem Panią Beatą Stech zorganizował w tym dniu, dla nauczycieli i pracowników szkoły, Koncert Życzeń. W koncercie wystąpiło 23 uczniów z klas IV – VI. Zaprezentowali takie formy artystyczne jak: śpiew, skecz, recytacja, gra na instrumencie.

  występ występ występ

  Największym aplauzem widowni cieszył się występ Kuby Kolarczyka (dla przypomnienia, to jeden z najmilszych chłopców w tym roku szkolnym ). Kuba zagrał na pianinie „Requiem dla snu”, które ogromnie spodobało się widowni, szczególnie jej żeńskiej części. Koncert zakończył występ chórku szkolnego składający się z uczennic klas IV i V, a przygotowanego przez Panią Beatę Grabowską-Czarnotę, która jest naszą panią od muzyki:).

  występ występ występ

  Koncert prowadzili uczniowie z klasy VI a Sylwester Łotocki i Filip Kępiński. Po koncercie każde dziecko, które prezentowało swoje talenty otrzymało od Pani Dyrektor dyplom. Po koncercie odbył się mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. Wygrali nauczyciele !!! Na wielkie uznanie zasługuje zawodnik uczniów Tymek Ombach, najlepszy siatkarz tego turnieju.

  występ występ występ

  Samorząd Uczniowski rękami swojego Opiekuna:):) przygotował również dla nauczycieli i pracowników szkoły „słodkie conieco”.

  Powiem wam w sekrecie...

  Powiem wam w sekrecie,
  że bardzo dziś jestem zdenerwowany,
  bo właśnie dzisiaj, jak pewnie już wiecie,
  na ucznia tej szkoły będę pasowany.

  Takie słowa rozbrzmiewały w auli szkolnej 7 października 2016 roku. Podczas uroczystości uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, goście i starsi koledzy.

  ślubowanie ślubowanie ślubowanie

  Po słowach przysięgi pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na członków społeczności szkolnej. Prawdziwym sprawdzianem było wypicie magicznego napoju, który dodaje siły i mądrości.

  ślubowanie ślubowanie ślubowanie

  Uczniowie otrzymali od starszych kolegów upominki, zaprezentowali też swoje umiejętności na scenie. Potem w świetlicy szkolnej spotkali maga, który wprowadził ich w świat czarów.

  ślubowanie ślubowanie ślubowanie

  Na koniec otrzymali dyplomy pasowania na Świetliczaka.

  Dla bezpieczeństwa

  5 października klasy III a i V b wzięły udział w próbnej ewakuacji Centrum Kongresowego ICE Kraków razem
  z uczniami z wielu krakowskich szkół podstawowych. Prowadzący ewakuację poinstruował zebranych, jak będzie przebiegała akcja, zaprezentował przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, a były to Policja, Straż Miejska oraz Straż Pożarna. Po sygnale alarmowym wszyscy opuścili salę odpowiednimi wyjściami, tam kierowani przez osoby odpowiedzialne za ewakuację opuszczali budynek.

  próbna ewakuacja próbna ewakuacja próbna ewakuacja

  Po zakończonej akcji dzieci wróciły na salę i obejrzały film pt. "Zwierzogród" jak również samochody policyjne, Straży Miejskiej oraz Ratowników Medycznych Pogotowia Ratunkowego. Przygotowane ćwiczenia miały na celu utrwalenie wiadomości i umiejętności uczniów związanych z ewakuacją budynku w razie niebezpiecznych
  i nieprzewidywalnych zdarzeń.

  Uczymy się wrażliwości na seniorów

  dyplom

  W hołdzie Henrykowi Sienkiewiczowi

  29 września w naszej szkole odbył się w auli szkolnej Konkurs Pięknego Czytania.

  dekoracja dekoracja dekoracja

  W nastrojowej scenerii odtwarzającej dziewiętnastowieczne wnętrza, przygotowanej w dużym stopniu za sprawą naszego:) nauczyciela plastyki, przejęci uczniowie klas IV-VI czytali wybrane przez siebie, ulubione fragmenty dzieł Henryka Sienkiewicza.

  jury uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu

  Pragnęli w ten sposób uczcić pamięć wielkiego polskiego noblisty w setną rocznicę śmierci pisarza i włączyć się w piękną akcję krakowskich aktorów, którzy 3 września prezentowali w bibliotekach naszego miasta rozdziały "Quo vadis".

  I miejsce w naszym konkursie zajęła Wiktoria Górska z klasy IV a , II miejsce Rufus Osica również z klasy IV a i Aleksander Kałuża z klasy VI b , III miejsce przypadło Beacie Macko reprezentantce klasy VI b.

  ogłoszenie wyników laureacikonkursu

  Gratulujemy!

  Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

  logo bezpieczeństwa

  29 września 2016 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego. W uroczystości udział wzięli również Halina Cimer - Małopolski Wicekurator Oświaty, Józef Gawron – I Wicewojewoda Małopolski, Grzegorz Lipiec - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego,Marian Mąka - Zastępca Wójta Gminy Limanowa, dr inż. arch. Krzysztof Kwiatkowski z Instytutu Projektowania Urbanistycznego Politechniki Krakowskiej, przedstawiciele szkół oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

  dyplom

  Wśród wyróżnionych 31 szkół, których przedstawiciele otrzymali Certyfikaty z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roberta Strzeleckiego oraz Małopolskiego Wicekuratora Oświaty Halinę Cimer, znalazła się nasza szkoła! Po zakończeniu uroczystości, szkoły zostały zaproszone do udziału w przygotowanych pokazach tj. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji samolotów w muzeum.

  Zuchowy zaciąg w "nas 7ej Siódemce"

  26 września chłopcy i dziewczęta z klas drugich i trzecich odwiedzili tajemnicze miejsce, które znajduje się w podziemiach naszej szkoły.

  na zbiórce na zbiórce

  Tam właśnie harcerze z "Czarnej Trzynastki" zorganizowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek pierwsze zbiórki zuchowe, na których dzieci miały okazję poćwiczyć refleks, spostrzegawczość i koncentrację
  oraz zasmakować przyjemności współdziałania w grupie.

  na zbiórce na zbiórce

  Dobrej zabawy nie brakowało, a i zainteresowanie dalszymi spotkaniami okazało się wielkie. Kto więc chętny...

  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

  logo teatru

  26 września klasa II a udała się do teatru "Groteska" na spotkanie z upartym Koziołkiem.

  afisz

  Przedstawienie opowiadające o sile przyjaźni, empatii i mobilizacji w obliczu niebezpieczeństwa oraz szczęśliwe zakończenie, niezwykle podobało się dzieciom wywołując uśmiech na twarzy i dobry humor po spektaklu.

  Na Magurkę...

  logo szkolnego koła

  Tajemnicza mgła, bajkowe wodospady i przepastny las prowadziły nas na Magurkę Wilkowicką. W dniu 18 września członkowie szkolnego koła PTTK uczestniczyli w wycieczce w Beskidzie Małym.

  na wycieczce na wycieczce na wycieczce

  I zasłużony sukces: schronisko, posiłek i odpoczynek. A pogada... już typowo jesienna.

  na wycieczce na wycieczce na wycieczce

  Pamiętamy...

  16 września 2016 roku delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach 77 rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 1939 roku i Dnia Sybiraka. Uroczystości upamiętniające wszystkich, którzy walczyli z niemieckim i sowieckim okupantem o wolność Polski w latach 1939-1945 rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice Mariackiej.

  w kościele w Rynku

  Po mszy nastąpił przemarsz z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców przez Rynek, ulicą Grodzką pod Krzyż Pamięci Narodowej i Tablicę Zesłańców Sybiru przy placu im. ojca Adama Studzińskiego. Tam była modlitwa za Poległych, Apel Pamięci, salwa Honorowa, złożenie kwiatów i oddanie hołdu Ofiarom w pieśni i słowie.

  Na Babią...

  logo szkolnego koła

  11 września 2016 Szkolne Koło Turystyczne "Podróżnik" uczestniczyło w wyprawie na najwyższy szczyt polskich Beskidów: Babią Górę. Towarzyszyła nam piękna pogoda i wielkie wyzwanie dla wytrwałych...

  na wycieczce na wycieczce na wycieczce

  Niemały wysiłek został nagrodzony wspaniałymi widokami. Za tydzień już następna wycieczka, łapiemy lato...

  na wycieczce na wycieczce na wycieczce

  A może taniec...

  9 września 2016 r. uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez instruktorów ze Szkoły Tańca ArtDance.

  na zajęciach tanecznych na zajęciach tanecznych na zajęciach tanecznych

  Nauka kroków nie była łatwa, ale wszyscy świetnie sobie radzili, a przede wszystkim była to wspaniała zabawa. Może taniec zainteresuje niektórych uczniów i postanowią rozwijać swoją nową pasję?

  Pierwsza lekcja

  Niektórzy nie mogli się doczekać. Inni jeszcze nie byli gotowi. Jedni z radością, drudzy z maleńką niepewnością. Ale stało się! Po dwumiesięcznym odpoczynku, gwarnie i wesoło, rozpoczęliśmy 1 września, nowy rok szkolny 2016/2017.

  powitanie powitanie powitanie


 • Szkoła Podstawowa nr 7 im.Wojska Polskiego 31-139 Kraków ul.Spasowskiego 8 tel/fax 12 633 74 42