pulsujące słoneczko
chłopiec z jabłkiem

przekierowanie logo przekierowanie logo

szkola@sp7.pl

małpa

Każde dziecko otaczamy szczególną troską, wykazując dbałość o jego wszechstronny i harmonijny rozwój intelektualny,emocjonalny, moralny i fizyczny.

logo programu kapitał ludzki logo programu statuetka logo konkursu

logo programu Akademia Bezpiecznego Puchatka logo logo logo logo logo uczeń obywatelowoce logo logo akcji

Biblioteka szkolna

ogłoszenie

w bibliotece w bibliotece w bibliotece

w bibliotece w bibliotece w bibliotece

w bibliotece w bibliotece w bibliotece

Regulami biblioteki szkolnej tutaj logo pdf

aktualności

2018/2019

M a g i c z n i e czyli w kręgu literatury fantasy

Magiczna fabryka czekolady i magiczne lustro to motywy przewodnie książek zaprezentowanych podczas konkursu pięknego czytania. Dzieci z klas czwartych musiały przygotować cztery rozdziały z książki „Charlie i fabryka czekolady” Roalda Dahla, natomiast uczniowie z klas V-VI dwa, ale bardzo długie, z powieści „Lustro pana Grymsa” Doroty Terakowskiej. Czytanie odbyło się w dniach 7 i 9 stycznia 2019r., przed publicznością, którą stanowili uczniowie oraz oczywiście kilkuosobowa komisja konkursowa.

uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu

Uczestnicy zajmowali miejsca wg wylosowanych numerków i w tej kolejności czytali fragmenty zadanych rozdziałów, tak że nikt wcześniej nie wiedział, które urywki z ponad 30 obowiązujących stron przypadną właśnie na niego. Z tego powodu konkurs nie był łatwy, jednak biorący w nim udział uczniowie stanęli na wysokości zadania.

uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu uczestnicy konkursu

Jurorzy oceniali zarówno płynność i poprawność czytania, jak też odpowiednią intonację, umiejętność przekazania emocji, modulację głosu, właściwe tempo oraz przestrzeganie interpunkcji.Najlepsze okazały się następujące osoby:

Laureaci w kategorii klas IV

Laureaci w kategorii klas V-VI

Zdobywcy I miejsca wezmą udział w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zmagania z "Krzyżakami"

12 grudnia 2018 roku w bibliotece szkolnej w szranki odważnie stanęli uczniowie z klas VII-VIII, uczestniczący w konkursie pięknego czytania „Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, powieści napisanej językiem stylizowanym na staropolszczyznę. Walka była długa i zacięta, a wszyscy dzielni konkurenci spisali się znakomicie, nie szczędząc wysiłków, by okazać swój kunszt i okryć się chwałą.

konkurs pięknego czytania konkurs pięknego czytania konkurs pięknego czytania

W tym niełatwym, językowym boju zwycięstwo odniosła Olga Pabisek z kl. VIII a, która tym samym zyskała zaszczyt reprezentowania szkoły w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania. Pokonując pozostałych rywali, drugie równorzędne miejsca wywalczyli: Aleksander Kałuża, uczeń kl. VIII b oraz nieco młodsza koleżanka Zuzanna Krętkowska z kl. VII a. Gratulujemy!

Literackie misie:)

miś

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci z klas I-III odwiedziły bibliotekę szkolną, gdzie uczestniczyły w bardzo atrakcyjnych zajęciach poświęconych różnym niedźwiadkom przedstawionym na kartach książek.

w bibliotece w bibliotece w bibliotece

Tegoroczne obchody tego sympatycznego święta skupiły się jednak na dwóch pluszowych misiach czyli Uszatku oraz Puchatku. Dzieci poznały prawdziwą historię powstania słynnych opowieści o Kubusiu Puchatku. Dowiedziały się, że miś ten miał swój pierwowzór w autentycznej zabawce, należącej do Krzysia, syna angielskiego pisarza Alana Alexandra Milne, który napisał dwie książki o przygodach w Stumilowym Lesie.

w bibliotece w bibliotece w bibliotece

Dzieci poznały prawdziwą historię powstania słynnych opowieści o Kubusiu Puchatku. Dowiedziały się, że miś ten miał swój pierwowzór w autentycznej zabawce, należącej do Krzysia, syna angielskiego pisarza Alana Alexandra Milne, który napisał dwie książki o przygodach w Stumilowym Lesie.

miś

Również w ramach obchodów Dnia Pluszowego Misia dzieci zaprezentowały swoje umiejętności podczas konkursu pięknego czytania. Uczniowie klasy trzeciej musieli przygotować cały rozdział z oryginalnej wersji „Kubusia Puchatka” A.A. Milne, natomiast drugoklasiści fragment dowolnego wydania bajki o Puchatku.

w bibliotece w bibliotece w bibliotece

Konkurs wypadł znakomicie, a każdy uczestnik w nagrodę za wysiłek włożony w przygotowanie otrzymał specjalnie wykonaną na tę okazję grę planszową z Kubusiem Puchatkiem.

w bibliotece w bibliotece w bibliotece w bibliotece

Wszystkim gratulujemy, a poniżej prezentujemy laureatów:

klasy drugie

klasa trzecia

laureaci

Niecodzienna wystawa

Z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości czytelnikom zostały udostępnione najstarsze książki znajdujące się w zbiorach biblioteki szkolnej.

stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece

Są to wydania z okresu, gdy Polska była pod zaborami, począwszy od XIX w. (najstarsze z 1868 r.) aż do roku 1918.Następna część wystawy prezentuje bardzo liczne publikacje z okresu międzywojennego. Pokazane zostały również starsze książki wydane po 1945 roku.

stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece

Najciekawszą dla uczniów część wystawy stanowią archiwalne dokumenty, w tym spisana w XIX wieku kronika szkoły, z której dowiadujemy się, że jej początki sięgają XII wieku (!), gdy założono szkołę Świętego Floriana.

stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece

Jej charakter zmieniał się na przestrzeni wieków, lecz imię to nosiła aż do 1966 roku, dlatego pieczęcie z taką nazwą widnieją na najstarszych książkach w bibliotece. Szkoła kilka razy zmieniała siedzibę, poprzednia znajdowała się przy ul. Szlak 5, wcześniejsza przy Rynku Kleparskim, a na początku przy kościele Św. Floriana.

stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece

Atrakcją podczas zwiedzania wystawy jest wysłuchanie fragmentów kroniki opisujących np. czego uczyły się pod zaborami dzieci w klasach I - III albo jak uczniowie musieli wiwatować na cześć zaborcy, cesarza Franciszka Józefa, kiedy przybył do Krakowa.

stare woluminy na wystawie w bibliotece stare woluminy na wystawie w bibliotece

Uczniowie oglądając zbiory, rozumieją, że należy je traktować z ogromną delikatnością. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem i będzie prezentowana do 21 listopada 2018 r.

„Zostań mistrzem fantasy!”

„Zostań mistrzem fantasy!” - tak brzmiał temat warsztatów, w których 5 i 8 października wzięli udział uczniowie klas siódmych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. Rajskiej.Uczestnicy mieli okazję,
by rozwinąć zdobytą w szkole wiedzę na temat literatury fantasy, poznając szczegółowo
historię i najważniejszych twórców tego gatunku.

warsztaty warsztaty

Najpierw jednak musieli zastanowić się i odpowiedzieć na pytanie, czym jest wyobraźnia? Z tym zadaniem wszyscy poradzili sobie znakomicie, ale nie tylko z tym, bowiem w czasie krótkiej pogadanki uczniowie wykazali się sporym oczytaniem i dobrą, jak na ich wiek, znajomością książek fantasy.

warsztaty warsztaty

Po obejrzeniu prezentacji, której towarzyszył bardzo fachowy wykład, siódmoklasiści wysłuchali fragmentów powieści z nagrania na audiobooku oraz odczytanych na żywo przez jednego z obecnych na sali uczniów.

warsztaty warsztaty warsztaty

Zadaniem ostatnim, najtrudniejszym, ale też wzbudzającym najwięcej emocji, było napisanie w grupach krótkich opowiadań, które zostały publicznie odczytane, sprawiając słuchaczom wiele radości!

warsztaty warsztaty warsztaty warsztaty

Na zakończenie wszystkich zaskoczyła jeszcze miła niespodzianka, mianowicie najaktywniejsi uczestnicy w nagrodę otrzymali książki, które sami mogli sobie wybrać spośród kilkunastu zaoferowanych przez organizatorów.

2017/2018

Spotkanie autorskie z panią Barbarą Kosmowską

... młodzieży, niż dla dorosłych, choć jest to jej zdaniem większe wyzwanie. Wiele z jej książek zostało przez krytyków wyróżnionych i zdobyło prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach.Przez cały czas spotkania mogliśmy zadawać pytania, na które pani Barbara Kosmowska udzielała bardzo wyczerpujących odpowiedzi. Autorka zdradziła nam, między innymi, że w dzieciństwie jej ulubionymi książkami były „Dzieci z Bullerbyn” i „Ania z Zielonego Wzgórza”, a poza czytaniem książek, które to zajęcie uwielbia, lubi również chodzić do teatru, relaksować się, zbierając grzyby, a nawet po prostu leniuchować.

spotkanie z Barbarą Kosmowską spotkanie z Barbarą Kosmowską

Zadawaliśmy mnóstwo pytań i zapewne padłoby jeszcze niejedno, ale czas szybko minął. Na zakończenie ustawiła się oczywiście kolejka po autografy, otrzymaliśmy też dedykację do książki z naszej szkolnej biblioteki i zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

spotkanie z Barbarą Kosmowską spotkanie z Barbarą Kosmowską

W tej imprezie literackiej mieli przyjemność wziąć udział uczniowie klasy VIa i VIIb. Dziękujemy autorce za przybycie do Krakowa, życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejne, ciekawe książki.

baner

okładki książek Astrid Lindgren

Z okazji 110 rocznicy urodzin Astrid Lindgren czytaliśmy jej książki i rysowaliśmy do nich okładki. Wzięliśmy także udział w konkursie pięknego czytania.

uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania

LAUREACI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS II i III

Klasy II

uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania

Klasy III

uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania

LAUREACI KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA DLA KLAS IV- VII

Klasy IV -V

uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania

Klasy VI -VII

uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania uczestnicy konkursu pięknego czytania

Gratulujemy!

ogłoszenie o konkursie

ogłoszenie o konkursie

2016/2017

w bibliotece

TERAZ PORA, BY POZNAĆ AUTORA

Zakończyła się II edycja konkursu dla uczniów klas IV-VI na ilustrowany słownik autorów.

Oto lista laureatów:

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, a szczególnie Michałowi, który dzielnie rywalizując z szóstoklasistami i wywalczył I miejsce!

ogłoszenieplakat informacyjny

Marcin Małota z kl. II a odbiera nagrodę podczas uroczystej gali zakończenia X edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania w bibliotece przy ul. Rajskiej.

rozdanie nagród rozdanie nagród

rozdanie nagród rozdanie nagród

Głosowanie przez zakładki zakończone!

ogłoszenie wyników

zakładki zakładki

ogłoszenie wyników

zakładki zakładki

nagrodzone dzieci nagrodzone dzieci

WYNIKI KONKURSU „ZAPREZENTUJ CIEKAWĄ KSIĄŻKĘ”

Kategoria: prezentacje multimedialne

prezentacje konkursowe prezentacje konkursowe prezentacje konkursowe

Kategoria: prezentacje w innej formie

prezentacje konkursowe prezentacje konkursowe prezentacje konkursowe

prezentacje konkursowe prezentacje konkursowe prezentacje konkursoweogłoszenieogłoszenieCZYTAMY BAJKI O MISIACH - Wyniki Konkursu Pięknego Czytania

uczestnicy konkursu uczestnicykonkursu

Klasy drugie

napis

uczestnicy konkursu uczestnicykonkursu

Klasy trzecie

 • I miejsce - Iga Kupiec z klasy III a Wiktoria Braś i Daniel Piątkowski z klasy III c.
 • II miejsce - Malwina Strączek z klasy III c .
 • III miejsce - Julia Buszewicz z klasy III c.
 • Wyróżnienie: Weronika Jaskulska z klasy III a.
 • uczestnicy konkursu uczestnicykonkursu

  miś  ogłoszenie o konkursie


  ogłoszenie o konkursie


  ogłoszenie akcji  2015/2016

  Niezwykłe spotkanie autorskie

  17 czerwca na szkolnej scenie rozegrały się dziwne wydarzenia. Czytelnicy, którzy przyszli na spotkanie autorskie z Andrzejem Maleszką, nieoczekiwanie za sprawą magicznego krzesła przenieśli się w wiek XIX. W ten sposób zdobyli autograf Marka Twaina oraz uprzedzili Henryka Sienkiewicza o czekającej go w przyszłości Nagrodzie Nobla.

  przedstawienie przedstawienie przedstawienie

  Podróż w czasie i przestrzeni przy pomocy czerwonego krzesła sprawiła dzieciom wiele niespodzianek. Zamiast trafić do Legolandu spotkały się w Danii z Andersenem, a potem przeskoczyły w wiek XX i wręczyły Ordery Uśmiechu autorom najweselszych książek. Niemożliwe okazało się też zamówienie pizzy przy pomocy magicznego krzesła, gdyż spełniało ono tylko życzenia literackie. I tak zjawiali się kolejni znani pisarze z całego świata, którzy udzielali wywiadów i zawzięcie dyskutowali.

  przedstawienie przedstawienie przedstawienie

  Gdy w końcu dzieci nie wiedziały, gdzie są i jak mogą wrócić do domu, Dorota Terakowska uświadomiła im, że są w bibliotece, a tu dzięki książkom mogą wędrować po wszystkich krajach i przenosić się w odległe czasy. W ostatniej scenie pojawił się spóźniony autor „Magicznego drzewa”, który oczywiście nie miał pojęcia w jak niezwykłym spotkaniu autorskim wzięli udział jego czytelnicy!

  przedstawienie przedstawienie przedstawienie

  Przedstawienie w wykonaniu uczniów klas: IVa, Va i Vb było podsumowaniem całorocznej innowacji „Teraz pora, by poznać autora”.

  Gramy, bawimy się i uczymy. Turniej wiedzy o autorach „Jeden z dziesięciu”.

  Przez cały rok szkolny uczyliśmy się baczniej zwracać uwagę na autorów książek, poznawaliśmy ciekawostki z ich życia oraz twórczość. Sami robiliśmy ilustrowane słowniki pisarzy i wiemy teraz z jakiego kraju autor pochodzi, co napisał, kiedy żył (czy nadal żyje?), co go pasjonowało, jak wyglądało jego życie, w jakich innych zawodach pracował i jak daleko sięga jego sława.

  konkurs konkurs konkurs

  Dowiedzieliśmy się też kto i komu może przyznać Order Uśmiechu, za co dostaje się Medal Andersena i jaką rangę ma Nagroda Nobla. Aby sprawdzić, co zapamiętaliśmy, a także uświadomić sobie jak dużo wiemy i czego … jeszcze nie wiemy, wzięliśmy udział w turnieju.

  konkurs konkurs konkurs

  25 maja 2016 r. w grze zmagało się dziesięciu odważnych z klas V-VI, a 30 maja dziesięciu równie odważnych z klas IV.

  konkurs konkurs laureaci

  W I etapie każdy uczestnik miał trzy szanse, które tracił za złą odpowiedź. Czas odmierzany był specjalna klepsydrą. Walka trwała dotąd, aż na placu boju pozostało tylko trzech finalistów z co najmniej jedną szansą. W II etapie gracze zdobywali punkty za każdą dobrą odpowiedź, a za błędną tracili. Ci, którzy byli obserwatorami, również dobrze się bawili i z pewnością sporo nauczyli od graczy, którzy wykazali się rzeczywiście imponującą wiedzą.

  konkurs konkurs konkurs

  W klasach czwartych wygrała Anastazja Policht, zaszczytne II miejsce zdobyła Zuzia Krętkowska, a III miejsce zajął Maks Meus - wszyscy z klasy IVa.

  W klasach starszych zwyciężyła Julia Franaszek z VI b, II miejsce z bardzo wysokim wynikiem zajęła Olga Pabisek z V a, a III miejsce Róża Kwiecińska także z Va. Gratulujemy.

  Ilustrujemy legendy

  W lutym znajomość legend pogłębialiśmy na dwa sposoby: podczas konkursu pięknego czytania oraz konkursu plastycznego. Ten bardzo obszerny i ciekawy temat zainspirował młodych twórców do wykonania pięknych i oryginalnych prac. Podziwiajcie!

  Oto wyniki konkursu:

  KLASY I

  inagrodzona praca inagrodzona praca inagrodzona praca

  KLASY II

  inagrodzona praca inagrodzona praca inagrodzona praca

  KLASY III

  inagrodzona praca inagrodzona praca inagrodzona praca

  KLASY IV

  inagrodzona praca inagrodzona praca

  Gratulujemy!

  Konkurs Pięknego Czytania - Legendy

  Uczniowie klas I-III, którzy 3 lutego wzięli udział w konkursie pięknego czytania, musieli zaprezentować fragment wybranej legendy. Zadanie wcale nie było łatwe, teksty musiały być przeczytane płynnie i wyraźnie, a przede wszystkim z dobrą i ciekawą interpretacją.

  klasa pierwsza klasa pierwsza klasa pierwsza

  34 uczestników wybrało bardzo różnorodne legendy polskie „od morza do gór”, takie jak: „Ogień na Rozewiu”, „Toruńskie pierniki”, „Popiel i Piast”, „O Lechu Czechu i Rusie”, „Legenda o poznańskich koziołkach”, „Złota kaczka”, „Piosenki syrenki”, „Legenda o złej Kunegundzie”, „O Łysej Górze”, „Stopka Królowej Jadwigi”, „Smok wawelski”, „O królewnie Wandzie”, „Grota króla Łokietka” i „O Zwyrtale Muzykancie”.

  klasa druga klasa druga klasa druga klasa druga

  Wszystkich laureatów, którym serdecznie gratulujemy, będziemy mogli podziwiać wkrótce, podczas uroczystego występu w auli.

  klasa trzecia klasa trzecia klasa trzecia

  A oto wyniki Konkursu:

  KLASY III

  KLASY II

  KLASY I

  przygotowanie do konkursu nagroda

  Szczególne gratulacje dla wszystkich uczestników klas pierwszych, którzy pokazali, jak ładnie i samodzielnie potrafią czytać.Są to:

  Teraz pora by poznać autora

  ogłoszenie

  Regulamin konkursu

  Dodatkowo na zakończenie dla chętnych osób odbędzie się WIELKI TURNIEJ WIEDZY O AUTORACH.

  Książki moich marzeń

  ogłoszenie

  W tym roku szkolnym biblioteka wzbogaciła się o 250 nowych, pięknych i atrakcyjnych książek. Wszystko dzięki dofinansowaniu w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń” oraz dotacji udzielonej przez Radę Dzielnicy I.

  Aby wybrać książki do zamówienia, należało uczniów zapytać, jakie książki lubią najbardziej i jakie chcieliby przeczytać. Przeprowadzony został sondaż i właśnie tytuły wskazane przez czytelników trafiły w pierwszej kolejności na listę zakupów. Teraz już są w bibliotece, rozchwytywane i czytane - można powiedzieć, że rozchodzą się jak „ciepłe bułki”.

  książki

  Należy przy tej okazji podziękować również Uczniom i ich Rodzicom za przekazywanie licznych darów książkowych dla szkolnej biblioteki. Są to książki prawie nowe, nie zniszczone, bardzo ładne i ciekawe.

  DZIĘKUJEMY i ZAPRASZAMY DO CZYTANIA !

  2014/2015

  Kaja Kupiec z kl. III a otrzymała wyróżnienie w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania.

  W etapie międzyszkolnym w kategorii klas I-III wzięło udział 109 uczniów. Przyznano tytuł Mistrza i Wicemistrza Czytania oraz 8 wyróżnień. Gratulujemy!

  Goście w bibliotece

  11 lutego dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 44 odwiedziły naszą szkolną krainę książek czyli bibliotekę. Na regałach mnóstwo bajek i opowieści pełnych przygód, a także niezmiernie ciekawych albumów z przeróżnymi zwierzętami. Bo książki nie tylko bawią, ale też uczą i o tym przekonali się nasi najmłodsi goście uczestnicząc w zajęciach, których głównym tematem były ptaki.

  w bibliotece

  Dzieci wysłuchały bajek i wierszy o ptakach oraz uczyły się rozróżniać ptaki te wokół nas i te żyjące na odległych kontynentach, a także ptaki przedstawiane w bajkach. Obejrzały prezentację multimedialną oraz przeglądały albumy z pięknymi, barwnymi fotografiami przeróżnych gatunków krajowych i egzotycznych. Słuchały też nagranych głosów ptaków, naśladowały ptaki, była zabawa w ptasie radio, zagadki, a nawet lekcja z natury, gdy za oknem na wysokim drzewie przysiadło skrzydlate stadko przykuwając uwagę wszystkich dzieci.

  w bibliotece

  Czas spędzony wśród książek minął szybko, miło i pożytecznie. Na pamiątkę tej pierwszej lekcji bibliotecznej, każdy otrzymał czytającą sowę, która jest symbolem mądrości. Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie.

  Konkurs pięknego czytania

  I etap w bibliotece I etap w bibliotece I etap w bibliotece

  30 stycznia 2015 r. w auli odbył się II etap konkursu pięknego czytania dla uczniów klas młodszych. Etap I czyli eliminacje, w których wzięło udział 36 osób, miały miejsce 16 stycznia w bibliotece. Zadaniem uczestników obu etapów było przeczytanie fragmentu dłuższego utworu pisanego wierszem.

  II etap w w auli II etap w w auli

  Wysłuchaliśmy zatem „Szelmostwa Lisa Witalisa” aż w trzech interpretacjach, dwukrotnie zabrzmiały pełne humoru wersy „Pchły Szachrajki” i przygód „Koziołka Matołka” oraz historii burzliwej przyjaźni „Prota i Filipa”. Czytający bawili słuchaczy różnymi, znanymi wierszami, w większości autorstwa Brzechwy i Tuwima, ale nie tylko. Zaprezentowali też utwory mniej popularne na przykład legendę Anny Świrszczyńskiej „Jak myszy zjadły Popiela”.

  II etap w w auli II etap w w auli II etap w w auli

  Wszystkim należą się gratulacje, a szczególnie najmłodszym, którzy odważnie zasiedli na scenie przed tak liczną publicznością i pokazali, że czytanie to dla nich nie problem, a sama przyjemność!

  A oto wyniki:

  wyniki

  Do finału Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania jurorzy wytypowali zgodnie z regulaminem 4 osoby:

  Gratulujemy i trzymamy kciuki!!!

  info roku tuwimowskim

  info roku tuwimowskim

  info o choince literackiej

  w trakcie pracy w trakcie pracy w trakcie pracy

  W bibliotece mieliśmy sporo pracy, a przy tym dobrej zabawy, z ubraniem kilku, wcale nie małych, choinek. Wszystkie wykonane przez nas ozdoby przedstawiają bohaterów najróżniejszych książek.

  literacka choinka literacka choinka literacka choinka

  Teraz z zielonych drzewek spoglądają na swoich czytelników: Pan Kleks, Mikołajek, Karolcia, Pinokio, Mała Syrenka, Kubuś Puchatek, Harry Potter, Malutka Czarownica, Kot w butach, Reksio, Miś Uszatek, kilka księżniczek, krasnoludki, Muminki i wiele innych postaci.

  w trakcie pracy w trakcie pracy w trakcie pracy

  wyniki

  wyniki

  wyniki wyniki

  Znamy już wyniki konkursów bibliotecznych!

  Klasy I-III

  laureaci laureaci laureaci laureaci

  Wyniki konkursu: OKŁADKA DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI

  I miejsce

  II miejsce :

  okładki okładki okładki okładki okładki okładki okładkiokładki okładki okładki

  III miejsce

  Wyróżnienia:

  okładki okładki okładki okładki

  Wyniki konkursu:Komiks pt. „CZARODZIEJSKA NOC W BIBLIOTECE”

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  laureaci laureaci

  Klasy IV – VI

  Wyniki konkursu: WIERSZ O BIBLIOTECE:

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  Wyróżnienia

  Wyniki konkursu: BAŚŃ pt. „CZARODZIEJSKA NOC W BIBLIOTECE”

  I miejsce

  II miejsce

  III miejsce

  okładki okładki

  Wyniki konkursu: REKLAMA BIBLIOTEKI - plakat

  I miejsce

 • Oliwia Paderska kl. IV a
 • III miejsce

  Wyróżnienia

  Wyniki konkursu: REKLAMA BIBLIOTEKI - scenka

  Wyróżnienia

  Gratulujemy !


  Szkoła Podstawowa nr 7 im.Wojska Polskiego 31-139 Kraków ul.Spasowskiego 8 tel/fax 12 633 74 42