Aktualne
logo (55 kB)


AKTUALNOŚCI

Wiosna, wiosna… ach to Ty!

Nadszedł wiosenno – świąteczny czas.W naszej świetlicy z rozmachem zabraliśmy się do pracy. Z czarodziejskimi dłońmi przyleciały wielobarwne ptaki, zaklekotały bociany i zakwitły piękne kwiaty.

prace dzieci prace dzieci prace dzieci prace dzieci

prace dzieci prace dzieci prace dzieci prace dzieci

Zagościła u nas Wiosna! O świętach przypomniały nam kolorowe pisanki, baranki z patyczków kosmetycznych, kubeczkowe zajączki i kurczaczki.

prace dzieci prace dzieci prace dzieci prace dzieci

prace dzieci prace dzieci prace dzieci

Ceramiczny świat

Kolejny raz stworzyliśmy ceramiczne dzieła. Praca w glinie sprawia nam wiele radości. Z niecierpliwością czekamy na wypalone prace , aby pokazać je koleżankom, kolegom i rodzicom.

prace dzieci prace dzieci prace dzieci prace dzieci prace dzieci

Zimowa Olimpiada 2016

27 lutego w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla obecnych, ale przede wszystkim dla przyszłych uczniów „Siódemki”. W świetlicy odbyły się zimowe zawody, które przyciągnęły wielu uczestników. Konkurencje wymagały sprawności, dokładności i odwagi.

plakat przenoszenie płatków na nartach

Zawodnicy podejmowali walkę w: przenoszeniu płatków śniegu za pomocą rurki do napojów, wejściu i zejściu na nartach ze stoku, slalomie narciarskim, rzucie śnieżką do celu oraz grze w hokeja.

rzut śnieżką hokej bałwan z kubków

Na zakończenie zawodów mistrzowie zostali uhonorowani olimpijskimi medalami.

praca plastyczna praca plastyczna medal

Kochanej Babci, Kochanemu Dziadziowi

Nie zapomnieliśmy oczywiście o wspaniałych Babciach i Dziadziusiach.

praca plastyczna- kwiaty praca plastyczna- babcie dzieci

Prezenty wykonane własnoręcznie z wielkim entuzjazmem i radością, świadczą o prawdziwej wdzięczności i miłości wnuków do Babć i Dziadków.

praca plastyczna- kwiaty dzieci kwiaty

Mikołajowo - świąteczny czas

W grudniowy czas wyruszyliśmy w poszukiwanie Św. Mikołaja. Spotkaliśmy go w Holandii, Danii, USA, Rosji oraz poznaliśmy go jako biskupa Miry. Każdemu Mikołajowi Wykonaliśmy piękny portret w różnych technikach plastycznych.

praca plastyczna- biskup z Miry praca plastyczna- Mikołaj praca plastyczna- Mikołaj z USA praca plastyczna- Mikołaj z Danii praca plastyczna- Mikołaj z Holandii

Kiedy odjechali w świetlicy nadszedł czas przygotowań do świąt. Magiczne dłonie wyczarowały piękne, świąteczne ozdoby.

praca plastyczna- mikołaje praca plastyczna- choinki z chrupek praca plastyczna- choinki z odrysowanych dłoni praca plastyczna-stroik

Szczególne cudeńka powstały, z białych opłatków. Te ozdoby za pomocą, których przyozdabiano kiedyś podłaźniczki i choinki tzw. światy zostały wyczarowane z pomocą pani Eli.

praca plastyczna- anioły praca plastyczna- anioły praca plastyczna- światy praca plastyczna- światy

Podróże do Chin

W listopadzie poznaliśmy daleki, ale bardzo ciekawy kraj - Chiny. Z zainteresowaniem słuchaliśmy informacji o historii, wynalazkach i zwyczajach panujących w tym kraju. Wykonaliśmy papierowego, chińskiego smoka - symbol mocy przynoszącej szczęście.

praca plastyczna praca plastyczna praca plastyczna praca plastyczna

Podjęliśmy próby pisania znaków chińskich. Śpiewaliśmy po chińsku piosenkę „Panie Janie”! Najtrudniejszą czynnością okazała się jednak nauka jedzenia ryżu: pałeczkami!! Na zakończenie podróży do Chin wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o tym kraju. Zdobyliśmy wiele ciekawych nagród.

praca plastyczna praca plastyczna praca plastyczna

11 Listopada

Jak co roku pamiętamy o ważnym Święcie Narodowym - Odzyskaniu Niepodległości przez Polaków. Zapoznaliśmy się z historią tego święta oraz jego symbolami. Wykonaliśmy mapę Polski z zaznaczeniem na niej ciekawych miejsc, a duże serce wypełniliśmy wykonanym przez każde dziecko godłem Polski.Interesującym, ale jednocześnie wymagającym okazał się konkurs na portret Marszałka Józefa Piłsudskiego.

praca plastyczna wykonana praca plastyczna praca plastyczna wykonana praca plastyczna

Ceramiczny świat

Podczas zajęć świetlicowych próbujemy pracować jak artyści. Tworzymy różne dzieła z gliny. Musimy jednak poczekać, aż prace z gliny wyschną, potem malujemy szkliwem i …. do pieca – wypalanie! A oto efekty naszej twórczości.

wypalona ceramika wypalona ceramika

Pasowanie na Świetliczaka

W świetlicowym gronie przywitaliśmy nowych uczniów. Było bardzo tajemniczo i magicznie. Do świetlicy przybył czarodziej Alkadias.

magiczne chwile magiczne chwile magiczne chwile magiczne chwile magiczne chwile

Niesamowite sztuczki i czary zaciekawiły całą widownię. Na zakończenie przedstawienia czarodziej wyczarował białego królika, a dotknięciem magicznej różdżki pasował uczniów na Świetliczaków. Każde dziecko otrzymało też specjalny dyplom.

magiczne chwile magiczne chwile magiczne chwile magiczne chwile

Nowy rok szkolny w świetlicy

Minęły wakacje, zaczynamy Nowy Rok Szkolny w naszej świetlicy. Czarodziejskie dłonie z wielkim zapałem przystąpiły do twórczych działań. Efektem tego były piękne jesienne prace.

jesienne prace jesienne prace jesienne prace jesienne prace

jesienne prace jesienne prace jesienne prace jesienne prace

...........................................................................................................................................................

Dla Babuni, dla Dziadziusia

dla babci i dziadka dla babci i dziadka dla babci i dziadka

Ponieważ dzieci bardzo kochają swoje najdroższe Babcie i wspaniałych Dziadków, z okazji ich święta podczas zajęć świetlicowych oraz koła plastycznego „Czarodziejskie Dłonie” z wielką starannością wykonały dla nich szereg pięknych podarunków.

dla babci i dziadka dla babci i dziadka dla babci i dziadka

Sprawne paluszki z wielką miłością wyklejały „kwiatowe” kartki okolicznościowe, lepiły Aniołki i przepiękne serduszka z masy solnej, składały „płotki szczęścia” oraz wykonały ozdobne szklane pojemniki, które estetyką i starannością dorównywały prawdziwym dziełom sztuki.

dla babci i dziadka dla babci i dziadka dla babci i dziadka dla babci i dziadka dla babci i dziadka dla babci i dziadka

Świetlicowy Konkurs na „Najpiękniej Zaśpiewaną Kolędę”

19 grudnia 2014, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w świetlicy odbył się konkurs na „Najpiękniej Zaśpiewaną Kolędę”.

konkurs kolęd konkurs kolęd konkurs kolęd

We wspaniałej atmosferze radości, przy pięknie przystrojonej choince wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych uczniów. Wszyscy wspaniale się przygotowali i dzięki ich zaangażowaniu konkurs zamienił się we wspaniały koncert.

konkurs kolęd konkurs kolęd nagrodzone dzieci

Na zakończenie rozśpiewali się już wszyscy, łącznie z widownią i wspólnie kolędowaliśmy wkładając w śpiew całe serca. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

"Zimowe prace plastyczne"

zimowe prace zimowe prace zimowe prace zimowe prace
zimowe prace zimowe prace zimowe prace zimowe prace zimowe prace

Wizyta Świętego Mikołaja

Ponieważ przez cały rok staraliśmy się być bardzo grzeczni, uczynni i serdeczni dla siebie nawzajem, a wszelkie błędy jakie nam się przydarzyły szybciutko naprawialiśmy – Święty Mikołaj odwiedził naszą świetlicę i hojnie obdarował nas mnóstwem wspaniałych zabawek. Dziękujemy Mikołaju, obiecujemy, że w nadchodzącym roku będziemy jeszcze grzeczniejsi! ?

prezenty od św. Mikołaja prezenty od św. Mikołaja prezenty od św. Mikołaja prezenty od św. Mikołaja prezenty od św. Mikołaja

Andrzejki 2014

buciki

W listopadowe, piątkowe, andrzejkowe popołudnie przenieśliśmy się w świat wróżb i zabawy. Wszyscy bez wyjątku – od najmłodszych do najstarszych, z zapartym tchem przebijali szpilką serca kryjące imiona przyszłych sympatii, brali udział we wróżbie z butami oraz w wielu innych zabawach, w których poznawali rąbek tajemnicy przyszłości? Popołudnie pełne wrażeń umiliła nam także zabawa przy muzyce.

andrzejki andrzejki andrzejki andrzejki

11 listopada – Święto Niepodległości

Jak co roku, kilka dni poprzedzających Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przypadające 11 listopada, spędziliśmy na uważnym przygotowaniu się do tej ważnej uroczystości. Przypominaliśmy sobie historię symboli narodowych: godła, flagi oraz hymnu. Rozmawialiśmy także o innych symbolach charakteryzujących naszą Polskość: tradycjach i strojach ludowych oraz legendach. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a dzieci z klasy I b wykonały przepiękne kotyliony.

robienie kotylionów gotowe kotyliony

Dzień Nauczyciela

W tym roku Dzieci w świetlicy uczciły Dzień Nauczyciela wykonując przepiękne portrety swoich Pań. Wykonane z wielką starannością i zaangażowaniem prace złożyły się na wyjątkową Galerię Portretów, którą można podziwiać na korytarzu na parterze naszej szkoły.

1 (26 kB) 2 (63 kB) 5 (45 kB) 3 (51 kB) 4 (55 kB)

Pasowanie na Rycerza Herbu Świetlicy

10 października 2014 roku nasi koledzy i koleżanki z klasy „0” zostali uroczyście przyjęci do świetlicowego grona. Jednak zanim to się stało, musieli stawić czoła rozmaitym próbom i zadaniom, jak prawdziwi rycerze. Jeździli na „konikach” i pojedynkowali się na kopie na zwodzonym moście, pokonali także groźnego smoka. Zwycięsko przeszli próbę „kwaśnej miny” i wykazali się niezwykłą zręcznością oddzielając bardzo sprawnie groch i fasolę. Zaprezentowali również prawdziwie dworskie obyczaje tańcząc przepięknie „Mam chusteczkę haftowaną…”.
Po wykonaniu wszystkich zadań nadeszła dla „Zerówkowiczów” uroczysta chwila. W obecności klas IIa i IVa, dziewczynki zostały przyjęte w poczet dam dworu, a chłopcy pasowani na rycerzy. Każdy z nich otrzymał pamiątkową tarczę lub wachlarz, na którym wyryto cechy prawdziwych rycerzy i dam, którymi przecież staramy się być na co dzień:)

cam00455 (8 kB) cam00458 (8 kB) cam00461 (9 kB)

Przygotowania do pasowania na rycerza

Kolejny już raz postanowiliśmy uroczyście powitać w świetlicowym gronie naszych najmłodszych kolegów i koleżanki. W tym roku naszym tematem przewodnim byli rycerze, damy oraz krakowskie legendy. Aby dobrze przygotować się do tej uroczystości, przez dwa tygodnie poznawaliśmy rycerskie obyczaje, kodeks rycerza i zasady zachowania prawdziwych dam. Czytaliśmy legendy i baśnie oraz oglądaliśmy albumy zgłębiając wiedzę o zbrojach, giermkach i zaszczytnym momencie pasowania na rycerza. Wykonaliśmy także szereg dekoracji, które upiększyły naszą salę świetlicową i zamieniły ją w średniowieczną krainę smoków, rycerzy i pięknych królewien.

20141006_083022 (29 kB) 20141006_100009 (28 kB) 20141020_065827 (26 kB) 20141020_065907 (30 kB)
20141020_113623 (25 kB) 20141020_113700 (24 kB)

Jesienią, jesienią, sady się rumienią

Po wakacyjnej przerwie bardzo miło było nam się spotkać, powspominać wakacje i snuć plany na nowy rok szkolny. Z wielkim zapałem i energią zabraliśmy się do nowych zajęć, między innymi do prac plastycznych. Dzieci włożyły wiele serca i starań w wykonanie dekoracji, które upiększają nasze świetlicowe sale i szkolny korytarz.

20140919_114052 (22 kB) 20140924_121008 (30 kB) 20140924_121030 (23 kB) 20141020_114701 (19 kB) 20141020_115737 (32 kB)
20141020_130110 (28 kB) 20141021_124521 (26 kB) 20141021_124556 (31 kB) 20141021_124602 (28 kB)
@2014 Wszystkie prawa zastrzeżone Szkoła Podstawowa nr 7 im. Wojska Polskiego
31-139 Kraków ul. Spasowskiego 8 tel/fax 12 633 74 42