pulsujące słoneczko
chłopiec z jabłkiem

przekierowanie logo logo akcji logo logo gimnasio

logo logo

szkola@sp7.pl

małpa

Każde dziecko otaczamy szczególną troską, wykazując dbałość o jego wszechstronny i harmonijny rozwój intelektualny,emocjonalny, moralny i fizyczny.

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE ** logo logo owoce logo akcji

dziewczynka

Szanowni Państwo !

Witamy najmłodszych uczniów naszej szkoły i ich Rodziców!

obrazki z życia szkoły

"Najważniejszy w każdym działaniu jest początek"

Platon

trzy misie

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozwijają swoje zdolności i zainteresowania:

biorą udział w:

poznają:

W naszej zeróweczce

Nasze krakowskie legendy w obrazkach nagrodzone!

smok

17 czerwca 2014 r. o godz. 12.00 w Oddziale dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie dzieci z klasy "0" z naszej szkoły udały się po odbiór nagród w konkursie "Smoczuś". Na konkurs uczniowie wykonali 4 prace. Były to czteroobrazkowe historyjki przedstawiające wydarzenia z wybranych legend: "O Smoku, Wawelskim", "O krakowskich gołębiach", "O Wandzie" i "O dwóch wieżach".

W kategorii – "Legenda o Smoku Wawelskim" zespół z klasy "0" w składzie: Tymoteusz Bartos, Patrycja Bąk, Jakub Kuta, Amelia Piwowońska, Krystian Zakrzewskizajął II miejsce.

prace dzieci prace dzieci

W kategorii–"Inne legendy krakowskie" zespół z klasy "0" w składzie: Marysia Ciejka, Anastazja Harężlak, Weronika Jaskulska, Natalia Policht zajął I miejsce, zespół w składzie: Natalia Kliś, Iga Kupiec, Piotr Olejarz, Nkola Flizak zajął II miejsce, zespół w składzie: Kornelia Adamczyk, Franciszek Bergier, Marek Bryk, Anastazja Kmita zajął III miejsce.

prace dzieci prace dzieci prace dzieci

Jury przyznało również nagrody dla nauczycieli, którzy przysłali opisy i relacje z przebiegu działań związanych z konkursem. I tak nagrodę otrzymała również wychowawczyni oddziału przedszkolnego p. Małgorzata Jaśkowska. Gratulujemy

"Ładne kwiatki"

W maju wybraliśmy się do teatru Groteska już po raz czwarty. Tym razem na przedstawienie pt. " Ładne kwiatki" " W krainie kwiatów pojawia się potwór. Pe... lepiej nie wymawiać jakie ma imię. Kwiaty najpierw wpadają w popłoch, a potem po naradzie u Królowej Róży postanawiają stawić czoło wrogowi." Okazuje się, że w świecie roślin też są źli, którzy zagrażają i niszczą innych. Tylko przyjaźń i odwaga potrafią ich pokonać

w teatrze w teatrze w teatrze w teatrze

Zachwyciły nas przepiękne kostiumy i świetna gra aktorów. Najbardziej podobał nam się kaktus - meksykanin i róża.

Smoczuś

smok

W ramach przygotowań do konkursu odwiedził nas Smoczuś z Akademii Żakowskiej. Opowiedział nam legendę o Smoku Wawelskim , o Panu Twardowskim, o krakowskich gołębiach i o hejnale.

Smoczuś Smoczuś

16 maja byliśmy na wycieczce po Krakowie, na której poznawaliśmy miejsca związane z krakowskimi legendami.

wycieczka wycieczka wycieczka

Pracowaliśmy jak mali studenci słuchając, obserwując i wypełniając w grupach karty pracy.

wycieczka wycieczka wycieczka

Na konkurs wykonaliśmy 4 prace. Są to czteroobrazkowe historyjki przedstawiające wydarzenia z wybranych legend.

prace dzieci prace dzieci prace dzieci prace dzieci

Zrobiliśmy historyjki do legendy o smoku, o krakowskich gołębiach, o Wandzie i o dwóch wieżach.

prace dzieci prace dzieci prace dzieci prace dzieci

prace dzieci prace dzieci prace dzieci

IV Gala Bezpieczny Przedszkolak

Strażnicy do spraw profilaktyki odwiedzali naszą szkołę prowadząc zajęcia, mające na celu zapoznanie dzieci z regułami bezpiecznego zachowania. Aby podsumować cykl zajęć zostaliśmy zaproszeni na IV Galę Bezpiecznego Przedszkolaka, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 22 na ul. Chmielowskiego.

zawody zawody rozdanie nagród

W trakcie wielu zabaw i konkursów dzieci utrwalały sobie to, czego nauczyły się podczas prelekcji. Odśpiewały przygotowaną na tę okazję piosenkę. Na zakończenie dostaliśmy zestaw upominków edukacyjnych ufundowanych przez Straż Miejską Miasta Krakowa i Radę Dzielnicy I Stare Miasto.

Wielkanoc... Wielkanoc

16 kwietnia urządziliśmy w szkole świąteczne śniadanie. Jedliśmy tradycyjne wielkanocne babeczki i mazurki upieczone przez tatę Anastazji i mamę Natalki.

przyjęcie wielkanocne przyjęcie wielkanocne przyjęcie wielkanocne

Składaliśmy sobie życzenia. Występowaliśmy też na scenie w auli z wierszykiem i piosenką o wiośnie.

przyjęcie wielkanocne w auli

Nasze wiosenne prace

ptaszki dzieci

ptaszek dzieci kwiaty

Idzie Wiosna

21 marca kończy się astronomiczna zima i rozpoczyna wiosna. Zgodnie z tradycją postanowiliśmy pożegnać zimę i przywitać długo oczekiwaną wiosnę. Na pożegnanie zimy zrobiliśmy sobie zdjęcie z Marzanną - słomianą kukłą w kolorowym przebraniu, symbolizującą odchodzącą zimę.

marzanna marzanna marzanna

Następnie oddaliśmy kukłę w ręce pani Irenki, by zamknęła ją w sali z dekoracjami i nie wypuszczała przez parę miesięcy. Teraz czekamy na pierwsze oznaki wiosny.

Niebieski....jak woda

Dowiedzieliśmy się, że woda może występować w postaci lodu i pary wodnej. Rozmawialiśmy o zbiornikach wodnych i sprawdzaliśmy ile koloru niebieskiego znajduje się na globusie i mapie Polski.

praca plastyczna z kropelkami praca plastyczna z kropelkami praca plastyczna z kropelkami

Ponieważ woda jest potrzebna każdemu żywemu organizmowi wykonaliśmy plakaty zachęcające do jej picia.

praca plastyczna z kropelkami praca plastyczna z kropelkami

Jeździmy samochodami

23 stycznia 2014 mieliśmy trzecie już spotkanie z pracownikami Straży Miejskiej. Utrwalaliśmy zasady poruszania się po ulicy, ćwicząc w parach przechodzenie po rozłożonych w klasie pasach. Poznaliśmy najważniejsze dla pieszych i kierowców znaki drogowe.

przechodzenie po pasach przed przejściem dla pieszych

Na koniec spotkania wspaniale bawiliśmy się jeżdżąc samochodzikami. Mieliśmy reagować na rozstawione w sali znaki drogowe, objechać rondo, zatankować samochód, dojechać na parking. Zabawa była wspaniała. Teraz będziemy się przygotowywać do konkursu

jesteśmy kierowcami jesteśmy kierowcami

Czerwony Kapturek w Grotesce

17 stycznia 2014 roku byliśmy kolejny - już trzeci raz w Grotesce. Tym razem oglądaliśmy bajkę "Czerwony Kapturek" wg scenariusza Jana Brzechwy.Ta wersja popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci, który był dla nas świetną okazją do zabawy.

pna widowni przed teatrem

Główni bohaterowie to lalki - wielkie głowy, długie cienkie kończyny z gumy, wielkie dłonie i stopy. Dłonie to rękawiczki na rękach aktorów, stopy - kapcie na stopach aktorów. Lalki może nie były śliczne, ale wesołe i dynamiczne. Mimo, że losy Czerwonego Kapturka są nam dobrze znane, śledziliśmy je z wielkim przejęciem.

W bibliotece

7 stycznia udaliśmy się do krainy bajek czyli naszej szkolnej biblioteki. Tu powitały nas kolorowe okładki książek, które będziemy czytali przez najbliższe lata. Literki już znamy, niektóre bajki również, co udowodniliśmy rozwiązując pomyślnie zagadki.

w bibliotece w bibliotece w bibliotece

Wysłuchaliśmy „Ballady o kapryśnej królewnie”, która chciała mieć suknię balową z płatków śniegu, a następnie za pomocą magicznej różdżki, próbowaliśmy w naszej wyobraźni wyczarować baśniowych bohaterów, mieszkających na zamku. Poszło nam całkiem dobrze! Naszym kolejnym zadaniem było ułożenie puzzli i rozpoznanie, kogo przedstawiają ilustracje.

w bibliotece w bibliotece w bibliotece

Potem mogliśmy przebrać się za różne bajkowe postacie takie jak wróżki, księżniczki, królowie, czarodzieje czy też krasnoludki.13 stycznia ponownie odwiedziliśmy bibliotekę. Przynieśliśmy, otrzymane w czasie poprzedniej wizyty zakładki, które mieliśmy samodzielnie pokolorować. Ci, którzy wykonali zadanie najlepiej, zostali nagrodzeni barwnymi zakładkami z wierszykami o książkach.

w bibliotece w bibliotece

Wiemy już do czego służy zakładka, umiemy zachować się w bibliotece, potrafimy wypożyczać książki, jednym słowem zostaliśmy czytelnikami!

Nasza Wigilia

jasełka jasełka jasełka

20 grudnia 2013 roku podziwialiśmy piękne przedstawienie jasełkowe przygotowane przez naszych starszych kolegów z klasy V b. Potem spotkaliśmy się w sali gdzie czekał na nas wspaniały stół wigilijny przygotowany przez naszych kochanych rodziców.

wigilijne ciasteczka świąteczne obrazki świąteczne choinki

Pełno było na nim smakołyków i pyszności. Miło było składać sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.

jasełka jasełka świąteczne karteczki

Na wspólnej Wigilii gościliśmy naszą Panią Pielęgniarkę. Śpiewaliśmy kolędy, robiliśmy kartki świąteczne dla rodziców. Na zakończenie życzyliśmy sobie "Wesołych świąt" recytując razem znany wierszyk.

Niezwykłe widowisko

muzyczne widowisko muzyczne widowisko muzyczne widowisko

6 grudnia 2013 roku wybraliśmy się na niezwykły pokaz świateł, kolorów, obrazów i dźwięków. Ta wspaniała prezentacja miała miejsce w kinie Kijów podczas widowiska muzyczno- teatralnego pt. " Mikołaj symfonicznie."

muzyczne widowisko muzyczne widowisko

Wizyta Św. Mikołaja

Przyszedł do nas długo, przez rok oczekiwany! I sprawił mnóstwo radości! Św Mikołaj!

Mikołaj Mikołaj

Mikołaj Mikołaj

Dzień czerwony

czerwone owoce i warzywa czerwone owoce i warzywa czerwone owoce i warzywa

Andrzejki u najmłodszych.

29 listopada był dla nas magicznym dniem wróżb i zabaw. Jabłka z "drzew mądrości" powiedziały nam jakie zawody będziemy wykonywać w przyszłości. Magiczne serduszka ukazały imiona naszych sympatii. Było dużo śmiechu i emocji.

andrzejki andrzejki andrzejki

Czarodziejska butelka przepowiadała nam najbliższą przyszłość. Były też wróżby z kubeczkami, kolorami, pieniążkami i liczbami. Jedliśmy pyszny sernik upieczony przez mamę naszej koleżanki. Na koniec ozdobiliśmy andrzejkowe buciki błyszczącymi cekinami i koralikami.

Wyprawy do teatru

W listopadzie i grudniu często wychodziliśmy ze szkoły. Byliśmy w teatrze Groteska na sztuce pt. "Ku - ku - ryku Słoneczniku". Podziwialiśmy piękne lalki, scenografię, kostiumy aktorów i wpadające w ucho piosenki. Na zajęciach rozmawialiśmy o teatrze oraz o zwierzętach występujących w przedstawieniu i zrobiliśmy prace plastyczne- koguciki.

w teatrze w teatrze

Podczas drugiej wyprawy do Groteski na przedstawienie "Kukułcze jajo czyli - ptasie przygody Misia" podziwialiśmy rekwizyty, elementy dekoracji, i lalki prezentowane na poszczególnych piętrach teatru. Poznaliśmy też przygody dziwnego misia, który wysiadywał jajko. W szkole wykonaliśmy nasze misie techniką origami.

w teatrze w teatrze w teatrze

Spotkania ze sztuką

Uczestniczyliśmy też dwa razy w lekcjach muzealnych w Sukiennicach. Podziwialiśmy wspaniałe obrazy naszych polskich malarzy, słuchając opowieści o barwach, mieszaniu kolorów, pracy artysty.

w muzeum w muzeum

Podążaliśmy tropem zwierząt szukając ich na obrazach i bawiąc się w naśladowanie kotków, piesków i bocianów. Potem sami zamieniliśmy się w artystów i zrobiliśmy śliczne, kolorowe koniki.

w muzeum w muzeum

Dzień pomarańczowy

pomarańczowe owoce,warzywa i dzieci pomarańczowe owoce,warzywa i dzieci pomarańczowe owoce,warzywa i dzieci

Nasz Kraków

na krakowskim Rynku na krakowskim Rynku na krakowskim Rynku

Nasza pierwsza słodka wyprawa

Gdzie mogła być dla dzieci z klasy "0"? Oczywiście do Fabryki Cukierków, która znajduje się teraz na ul. Grodzkiej. Ileż tam kolorowych cukierków i lizaków!

w fabryce cukierków w fabryce cukierków w fabryce cukierków

W fabryce dowiedzieliśmy się i zobaczyliśmy jak się je ręcznie produkuje. Potem degustacja ciepłych słodkości, a na zakończenie spotkania otrzymaliśmy kolorowe paczuszki z cukierkami. Pycha!

w fabryce cukierków w fabryce cukierków


Szkoła Podstawowa nr 7 im.Wojska Polskiego 31-139 Kraków ul.Spasowskiego 8 tel/fax 12 633 74 42