pulsujące słoneczko
chłopiec z jabłkiem

sp7@poczta.onet.eu

małpa

Każde dziecko otaczamy szczególną troską, wykazując dbałość o jego wszechstronny i harmonijny rozwój intelektualny,emocjonalny, moralny i fizyczny.

logo programu kapitał ludzki logo pszczoła logo filharmonii statuetka logo konkursu

logo programu Akademia Bezpiecznego Puchatka logo logo logo logo logo uczeń obywatelowoce logo logo akcji

logo akcji

STARS

We wrześniu 2017 nasza szkoła przystąpiła do projektu STARS ROWEREM DO SZKOŁY.

Od marca 2016 projekt jest finansowany z Budżetu Miasta Krakowa. Ma na celu zwiększenie liczby podróży rowerowych uczniów, rodziców, nauczycieli oraz promowanie chodzenia do szkoły pieszo lub korzystanie z komunikacji zbiorowej. Projekt jest realizowany w Krakowie od 4 lat.

Koordynatorem projektu w naszej szkole została pani Iwona Urban. W zespole pracują również pani Bożena Strzałkowska-Limanówka /nauczyciel w-fu/ i pan Krzysztof Kordylewski /opiekun i organizator wycieczek Szkolnego Koła PTTK "Podróżnik”. Szkole pomaga i ocenia jej działania zewnętrzny doradca STARS z Fundacji Otwarty Plan. Partnerem lokalnym STARS jest Urząd Miasta Krakowa. Innymi partnerami są: rodzice, dziadkowie, społeczność szkolna (inni nauczyciele), okoliczni mieszkańcy, Policja, Straż Miejska, Lokalny biznes (sklepy rowerowe),Fundacje, stowarzyszenia, ZIKIT.

Szkoły mogą decydować o poziomie zaangażowania w zależności od wykonywanych działań na rzecz promocji jazdy na rowerze i osiągać poziom złoty, srebrny, brązowy.

Działania projektu kierujemy głównie do klas piątych i szóstych, ale zależy nam na zaangażowaniu całej szkolnej społeczności szkolnej. Zwracamy się do wszystkich z prośbą o zgłaszanie pomysłów wspierających ten projekt.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o projekcie Stars zapraszamy na oficjalną stronę migająca strzałka Stars

logo akcji

Aktualności STARS

"Rowerem, hulajnogą do szkoły"

23 października zakończył się konkurs "Mistrz rowerowy", w którym wzięło udział 15 rowerzystów, w tym jeden nauczyciel. A oto wyniki:

 • I miejsce (max liczba przejazdów)- Martynka Peszt, Michał Peszt, Eric Radwański,
  p.Katarzyna Świerad
 • II miejsce - Piotruś Nowaliński
 • III miejsce - Gosia Kurdziel
 • IV miejsce - Piotruś Miłkowski i Wojtuś Stępień

1, 2 lub 3 razy przyjechali do szkoły rowerem następujący uczniowie:
Michał Śliz - 3 razy, Oskar Woźniak - 2 razy, Piotr Olejarz, Staś Czerwiński, Sean Ernstain, Damian Florek, Sebastian Sarnecki.

stojaki stojaki

W konkursie wzięło także udział 29 uczniów jeżdżących do szkoły na hulajnodze. A oto wyniki:

 • I miejsce (max liczba przejazdów) - Julia Bergier, Hania Bergier, Zosia Świerad,
  Karol Świerad
 • II miejsce - Stróżycka Zuzia, Bryk Krzysztof
 • III miejsce - Maja Piwowarska, Marek Bryk, Piotr Olejarz

Mamy już brąz:)

21 września 2018 r. na spotkaniu szkół biorących udział w projekcie Stars - Rowerem do Szkoły w Urzędzie Miasta Krakowa p. Tadeusz Trzmiel - I Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji Miejskich wręczył nam dyplom z brązową gwiazdką za działania podjęte w roku szkolnym 2017/2018.

uczestnicy

Teraz czeka nas nowe wyzwanie. Walczymy o srebrną gwiazdkę.

Z "Siódemką"... na rowery!

logo akcji logo pttk Podróżnik

14 kwietnia 2018 w ramach projektu STARS Szkolne Koło PTTK nr 10 "Podróżnik" uczestniczyli w Szkolnym Masowym Przejeździe Rowerowym.

przejazd rowerów przejazd rowerów

W gronie rzeszy rowerzystów i eskorcie policji i straży miejskiej jechaliśmy 10 km z Placu Szczepańskiego
do Parku Lotników.

przejazd rowerów przejazd rowerów

A potem oczywiście na rowerach wróciliśmy pod szkołę...

W czym na rower?

koszulki koszulki koszulki

W ramach działań STARS w lutym, marcu i kwietniu 2018 r. uczniowie klas drugiej, trzeciej, czwartych, piątych, szóstych i siódmych wykonali swoje koszulki rowerowe i hulajnogowe.

koszulki koszulki koszulki koszulki koszulki

Wykazali się przy tym dużą pomysłowością i kreatywnością.

koszulki koszulki

Dla wszystkich była to wspaniała zabawa.

koszulki koszulki koszulki koszulki

Teraz czekamy na ciepłą wiosnę i okazję do zaprezentowania się.

koszulki koszulki koszulki koszulki koszulki

Cykloedukacja

logo akcji

6 lutego 2018 r. uczniowie klas VII a, VII b, VI a,VI b, IV a i III b wzięli udział w spotkaniu z pasjonatami wypraw rowerowych p. Łukaszem Lempartem i p. Przemysławem Zielińskim.

prelekcja prelekcja

Zaproszeni goście opowiedzieli o wyposażeniu roweru, o swoich najciekawszych rowerowych podróżach, zwłaszcza o tej w Himalaje. Zachęcali również do wycieczek rowerowych po Polsce i do aktywnego wypoczynku.

prelekcja prelekcja

logo akcji

Uczniowie klas starszych pod kierunkiem nauczyciela plastyki wykonywali plakaty z rowerem w roli głównej.

prace plastyczne prace plastyczne

Wiedza zdobyta podczas spotkań z serii Cykloedukacja oraz pasje plastyczne znalazły swój finał w postaci ciekawych prac wyeksponowanych 5 lutego na szkolnych korytarzach.

prace plastyczne prace plastyczne prace plastyczne

Będą nam przypominały o idei jeżdżenia rowerem nie tylko do szkoły i może zachęcą większą grupę uczniów do takiej formy aktywności.

logo akcji

23 i 24 stycznia uczniowie klas IV, V, VI i VII uczestniczyli w spotkaniu - Cykloedukacja ciąg dalszy, które prowadził nasz opiekun z Fundacji Otwarty Plan p. Maciej Skinderowicz.

warsztaty warsztaty warsztaty

Tym razem uczniowie pracowali w grupach i wykonując poszczególne zadania mogli zweryfikować swoją wiedzę.

warsztaty warsztaty warsztaty

Okazało się, że mają dużo wiadomości m. in. o rodzajach i budowie roweru. Zagrali również w gry edukacyjne. Pan Maciej chwalił uczniów za zaangażowanie i wiedzę.

logo akcji

W listopadzie i grudniu uczniowie czwartych, piątych, szóstych i siódmych klas brali udział w zajęciach Cykloedukacji. Prowadził je pan Maciej Skinderowicz ze Stowarzyszenia Otwarty Plan.

prelekcja prelekcja prelekcja

Dzieci dowiedziały się co to zrównoważony transport i dlaczego warto przesiąść się na rower. Zdobyte wiadomości na pewno przydadzą się im przy zdawaniu testów na kartę rowerową.

Pierwsza rowerowa

logo akcji logo pttk Podróżnik

14 października 2017 w ramach projektu STARS Szkolne Koło PTTK nr 10 "Podróżnik" uczciło Dzień Komisji Narodowej. Najodważniejsi pierwszy raz ruszyli na wyprawę rowerową.

wycieczka wycieczka

Towarzyszył nam Tato jednego z uczestników, a celem wyprawy był podkrakowski Tyniec.

wycieczka wycieczka wycieczka

Jechaliśmy w górę rzeki Wisły pod wiatr, dlatego powrót okazał się dużo łatwiejszy. Aż trudno nam było uwierzyć, że pokonaliśmy w sumie 30 km.

logo akcji

13 października uczniowie tłumnie stawili się w szkole ze swoimi rowerami oraz hulajnogami. Pozowali do wspólnego zdjęcia, które znajdzie się na szkolnym banerze razem z logo Stars - Rowerem do szkoły.

zdjęcie

Stojaki na rowery

logo akcji

We wrześniu ZIKIT zmontował nam wspaniałe, nowe stojaki dla rowerów. Na początku stały prawie puste. Teraz powoli zapełniają się rowerami i hulajnogami.

stojaki stojaki

Na pewno pogoda zachęca uczniów i dorosłych do jazdy rowerem, ale może również rośnie przekonanie, że rower to fajny sposób poruszania się po naszym zatłoczonym mieście ?

stojaki stojaki stojaki

logo akcji

ogłoszenie o konkursie p>ogłoszenie o konkursie


Szkoła Podstawowa nr 7 im.Wojska Polskiego 31-139 Kraków ul.Spasowskiego 8 tel/fax 12 633 74 42