• Odbiór zaświadczeń o szczegółowych wynikach Egzaminu Ósmoklasisty 2022

    • Odbiór zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty 2022

     Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Wojska Polskiego w Krakowie informuje,
     że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty 2022 można
     odebrać w sekretariacie szkoły w dniu 8 lipca 2022r. w godz. 9.00- 13.00.

    • To za nami ...

    • Kolejny rok szkolny za nami. 24 czerwca odbyła się uroczysta akademia z okazji kończącego się roku szkolnego. Starsi koledzy, z klas ósmych, przekazali sztandar szkoły wyróżniającym się uczniom z klas siódmych. Teraz oni będą nas reprezentować na ważnych uroczystościach. Uczniowie klas ósmych pożegnali szkolne mury. W słowno-muzycznym montażu podsumowali ten etap edukacji, złożyli swoim nauczycielom podziękowania.  Wielu uczniów otrzymało wyróżnienia i nagrody.

     Następnie uczniowie z klasy II a zaprosili swoich kolegów z klas I-III w podróż po Polsce. Wakacyjna dekoracja, profesjonalizm młodych aktorów i przepiękne piosenki przeniosły nas myślami nad morze, jeziora i w góry, które już nie mogą doczekać się spotkania z nami.

     Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji i zaprosiła po odbiór świadectw.

     Bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

    • Siódemkowe śniadanie

    • Samorząd uczniowski, w ostatnim dniu nauki zaprosił wszystkich na SIÓDEMKOWE PRZEDWAKACYJNE ŚNIADANIE INTEGRACYJNE !

     Uczniowie i nauczyciele zebrali się na szkolnym boisku. Wspólne śniadanie smakuje o wiele lepiej !

     Więcej zdjęć z wydarzenia znajduje się w zakładce galeria zdjęć - album fotograficzny.

    • Wyśpiewaj lato !

    • We wtorek 21 czerwca odbył się Festiwal Piosenki Wakacyjnej – „WYŚPIEWAJ LATO”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas młodszych. O organizację i przebieg konkursu zadbali nauczyciele pracujący w świetlicy szkolnej.

     Formuła konkursu brzmiała:

     Przygotuj własną piosenką lub innych autorów.

     Zaśpiewaj solo – a capella lub z akompaniamentem.

     Odbierz zasłużone brawa i nagrodę.

     Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !

    • Komunikat

    • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

     24 czerwca – piątek

     Msza Święta w Bazylice O.O. Karmelitów, godz. 8.00 – uczniowie udają się indywidualnie.

     Akademia dla klas IV – VIII godz. 9.15

     Rozdanie świadectw, klasy IV - VIII po zakończeniu akademii.

     Akademia dla klas I – III godz. 11.00

     Rozdanie świadectw, klasy I - III po zakończeniu akademii.

    • W komiksowie

    • 14 czerwca dzieci z klasy Ia udały się do Arteteki na warsztaty pt .”Kreator komiksu”.  Na półkach biblioteki uczniowie odnaleźli nie tylko swoje ulubione komiksy, ale także tradycyjne  książki, gry planszowe i komputerowe. Aby zgłębić tajniki powstawania komiksów,  animatorka przedstawiła krótką prezentację. I wtedy okazało się, że sama również tworzy komiksy!

     Dzieci także chciały spróbować swych sił. Zadanie polegało na: pokolorowaniu komiksu już narysowanego, wymyśleniu jego zakończenia, stworzeniu swojego bohatera lub bohaterki. Dzieci mogły rysować na kartkach, mogły też użyć tabletów graficznych. Emocji było moc! Powstały piękne ilustracje świadczące o sile dziecięcej wyobraźni. Może w niedługiej przyszłości powstaną nowe opowieści?

    • W Rocznicę Pierwszej Komunii

    • W dniu 10.06.2022 r. uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w pielgrzymce z okazji Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Byli w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dziękując za dar Eucharystii i poznali historię Świętej Siostry Faustyny. 

    • Z ostatniej chwili ...

    • Przedstawiamy wyniki  Ogólnopolskiego Konkursu Leksykalnego z Języka Angielskiego Memory Master. Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wyróżnionym uczniom i zapraszamy do udziału  kolejnej edycji.

      

     Klasa IVa

     Jerzy Łomnicki – Laureat II stopnia

     Krzysztof Brodowicz – Laureat II stopnia

     Małgorzata Kurdziel – wyróżnienie

      

     Klasy V

     Zuzanna Stróżycka z kl. Va – Laureat II stopnia

     Kacper Kołodziejczyk z kl. Vb - Laureat II stopnia

     Emilia Bober z kl. Va – wyróżnienie

      

     Klasa VIa

     Krzysztof Łomnicki - Laureat III stopnia

     Klasy VIII

     Weronika Jaskulska z kl. VIIIa – Laureat III stopnia

    • Święto Sportu Szkolnego

    • 3 czerwca uczniowie klas I - VIII  wzięli udział w Święcie Sportu Szkolnego, które odbyło się na stadionie na Placu na Groblach. Rywalizowali w biegu na 60 m, biegu sztafetowym, w skoku z miejsca.

     Rozgrywali mecze piłki nożnej, siatkówki, ringo i "dwóch ogni", brali udział w turnieju gier i zabaw.

     Motywacja była ogromna.I choć nie wszystkim udało się zdobyć medal, to wszyscy mieli okazję zmierzyć się ze sobą i z innymi w uczciwej, sportowej walce. 

     A potem były gratulacje i medale dla najlepszych.

    • W Ćwierćlandzie

    • 1 czerwca dzieci z klasy I a zamieszkały w Ćwierćlandzie. To okrągłe jak naleśnik państwo mieści w sobie cztery krainy: Zieloną, Czerwoną, Żółtą i Niebieską. W każdej mieszkają zielone, czerwone, żółte i niebieskie dzieci oraz dorośli.

     Podzieleni na grupy uczniowie wykonywali różne zadania: przystrajali kolorem swoje krainy, z wykorzystaniem instrumentów muzycznych układali zawołanie-hymn, wymyślali jednokolorowy jadłospis, opracowywali układ taneczny. Podczas zabawy dzieci utożsamiły się ze swoimi krainami, ale też zatęskniły do tych z innych krain. Najpierw osobno, a potem wspólnie zatańczyły swój taniec!

    • Dzień Dziecka z PKP Intercity

    • Klasa 3b w dniu 1 czerwca udała się na Dworzec PKP na zorganizowany z okazji ich święta "Dzień Dziecka z PKP Intercity".

     Organizatorzy przygotowali różne strefy aktywności dla dzieci: sportową, plastyczną, kulinarną, robotykę oraz wiele dodatkowych atrakcji. Spotkanie prowadził Pan Janusz, który aktywizował dzieci do podejmowania różnorodnych działań. Uczniowie pracowali w grupach. Nagrodami za wykonanie zadań były talony na lody lub watę cukrową oraz kolorowe balony.

     W drugiej część spotkania uczniowie udali się na peron, aby obejrzeć różne składy pociągów Intercity. Można było wejść do każdego z nich, usiąść, sprawdzić udogodnienia, zwiedzić kabinę maszynisty, przedział dla dzieci czy osób niepełnosprawnych. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki.

     To była super udana wyprawa!

    • Z ostatniej chwili ...

    • Z radością informujemy, że Michał Peszt uczeń klasy 7b wygrał w swojej kategorii wiekowej (M14-15) zawody triathlonowe 1/8 IM (pływanie - 475m + jazda na rowerze przy mocno niesprzyjających warunkach -22,5km + bieg crossowy 5,250km) w Sierakowie. Był to jego debiut na tym dystansie. Michał wygrał w swojej kategorii wiekowej jako najmłodszy uczestnik całych zawodów.

     Ogromnie cieszymy się również z sukcesów Martyny Peszt, uczennicy klasy 5a  i Miry Peszt uczennicy klasy 3a, które wygrały w swoich kategoriach wiekowych w duathlonie (jazda na rowerze + bieg).

     Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sikcesów !

    • Z ostatniej chwili ...

    • Z radością informujemy, że uczennica klasy 3a Mira Peszt wraz ze swoją drużyną Akademia Młodych Jagielonek awansowała do finału turnieju o Puchar Tymbarku. Jest to najbardziej prestiżowy turniej piłkarski w Polsce dla dzieci. Sam finał rozgrywany jest w Warszawie na Stadionie Narodowym i dostać się do niego może tylko jedna najlepsza drużyna z całego województwa w danym roczniku.

     W rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim Jagielonki wygrały wszystkie mecze, a Mira została wybrana najlepszą piłkarką turnieju.

     Turniej z „Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” organizowany jest przez PZPN od 22 lat. Od 2007, sponsorem głównym Turnieju jest marka Tymbark oraz od 2016 roku sponsorem brązowym jest firma Electrolux. Turniej jest jedną z najszybciej rozwijających się inicjatyw Grassroots w Polsce oraz jest największym w Europie turniejem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych, do lat 8, 10, 12. XXII edycja Turnieju jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

     Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawia, ze w turnieju zagrało już ponad 50 reprezentantów Polski.

     Więcej informacji na stronie: https://www.laczynaspilka.pl/zpodworkanastadion/o-turnieju

    • Czytamy Baśnie Andersena

    • W dniu 18 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania Baśni Andersena-Шкільний Конкурс Виразного Читання Казки Андерсона.

     Uczniowie, przygotowując się do konkursu, mieli możliwość pogłębienia znajomości pięknych baśni Andersena, ćwiczenia płynności czytania, interpretacji tekstu, poprawiania dykcji.

     Konkurs miał charakter międzynarodowy.  Uczestniczyli w nim także uczniowie z Ukrainy, którzy czytali w ojczystym języku.

     A oto wyniki konkursu:

     KLASA 1

     I. Helena Stróżycka

     II. Alitsiia Chaklosh, Darian Gnapowski, Tomasz Olejarz

     III. Emilia Sowa

     ​​​​​​​

     KLASA 2

     I. Julianna Hell, Jan Kalisz

     II. Tymofii Kulko, Kamila Półchłopek

     III. Ewa Kaczmarczyk, Mila Karpenko, Natalia Kowalczyk

          

     KLASA 3

     I. Maria Śliz, Tarchynets Vladyslav

     II. Ada Kahl-Borowska, Lena Konias, Daryna Kurko, Mira Peszt

     III. Antonina Brożek, Yevhen Gubariev , Olaf Koczapski, Viktoriia Melnykova

     Wyróżnienia:

     Orest Falach, Gabriela Jerzyk, Maria Milfort-Mieroszewska, Ivan Nabiulin, Artem Petrov, Iryna Pylypenko, Tymon Sušić, Tymur Valiakhmetov, Danylo Vereketa,

     KLASA 4

     Wyróżnienia:

     Jerzy Łomnicki, Małgorzata Kurdziel, Roksana Prochwicz, Olga Safarova

     Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! 

    • Z ostatniej chwili ...

    • Z radością informujemy, że w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia oraz nagrodę!

     Krzysztof Łomnicki - klasa 6A - nagroda

     Krzysztof Urbanik - wyróżnienie, klasa 1 A

     Jan Kalisz - wyróżnienie, klasa 2 A

     Krzysztof Brodowicz - wyróżnienie, klasa 4A

     Jerzy Łomnicki - wyróżnienie, klasa 4A

     Gabriela Sińczak - wyróżnienie, klasa 7B

     Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

    • Ciekawskie pierwszaki

    • 6 maja dzieci z klasy I a zrealizowały kolejny scenariusz Uniwersytetu Dzieci z cyklu. „ Ciekawskie pierwszaki.” Po wysłuchaniu bajki o problemach leśnych zwierząt, podzielone na grupy dzieci, starały się pomóc w ich rozwiązaniu. Okazało się, że znalezienie kompromisu bez użycia siły to niełatwe zadanie, ale wspólne działanie może dać pożądany efekt.  W podobnym też celu wiele krajów łączy się w większe grupy.

     Uczniowie dowiedzieli się jakie warunki muszą spełniać państwa, aby dostać się do europejskiej rodziny.  Poznali stolicę, zobaczyli flagę i usłyszeli hymn Unii Europejskiej. Samodzielnie prezentowali ciekawe informacje o wybranym kraju. Mieli także okazję spróbować zielonych i czarnych oliwek, oraz greckiego sera.

    • WOLNOŚĆ I OJCZYZNA

    • Już wkrótce będziemy obchodzić Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętniające podpisanie pierwszej polskiej konstytucji. Z tej okazji 29 kwietnia uczniowie z klas 6a i 7b pod kierownictwem swoich wychowawców przygotowali montaż słowno – muzyczny.

     Zaprosili wszystkich zebranych do wspólnego wysłuchania przepięknych pieśni patriotycznych skłaniających do refleksji nad historią naszej ojczyzny. Przypomnieli sylwetki patriotów oraz znaczenie słów Wolność i Ojczyzna.