Dyrektor Szkoły oraz Rada Rodziców zapraszają całe rodziny naszych uczniów, przyszłych pierwszaków, wszystkich chętnych na ekologiczny, coroczny piknik, który odbędzie się na szkolnym boisku 20 kwietnia od godz. 10 do 13.00. Czeka mnóstwo atrakcji!
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Sport w naszej szkole

Sport w naszej szkole

Sport w "Nas7ej Siódemce"

Pozalekcyjne zajęcia sportowe prowadzone są dla uczniów klas I - VIII cztery razy w tygodniu po półtorej godziny dla każdej z grup. Dzieciom zaproponowano następujące formy spędzania wolnego czasu:

  • gry i zabawy zespołowe klasy I - III ,
  • judo klasy I - III ,
  • gry i zabawy z elementami gimnastyki korekcyjnej klasy I - III ,
  • siatkówka SKS klasy IV-VIII
  • piłka nożna klasy III-IV

  Prowadzone "SKS-y" cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Średnia liczba uczestników waha się w granicach 200 dzieci.

  Celem prowadzonych zajęć jest:

  • kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku
  • rozwijanie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie i umiejętność dbania o nie
  • kształtowanie wartościowych postaw w oparciu o etykę sportowca tj.: wytrwałość, systematyczność, odpowiedzialność,samodyscyplinę,szacunek dla przeciwnika,zasadę fair play
  • przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym

  Praca z dziećmi podczas sportowych zajęć pozalekcyjnych pozwala również na ich przygotowanie do udziału w zawodach międzyszkolnych, gdzie osiągają sukcesy, a szkoła żyje duchem sportu.

 Wielkim powodzeniem wśród uczniów cieszą się również zajęcia sportowe, które odbywają się w wakacje i ferie zimowe, w ramach programu "Zima w mieście" i "Lato w mieście". Zajęcia prowadzone są trochę inaczej niż zwykłe lekcje wychowania fizycznego. Nauczyciele dążą do tego, aby dzieci stawały się organizatorami zajęć np.decydując o wyborze ulubionej   dyscypliny,gry i zabawy, sędziując, wyłaniając skład. Dla chętnych uczniów dziewcząt i chłopców organizowane są turnieje tenisa stołowego  w grze pojedynczej i podwójnej.

 

   

Data dodania: 2024-01-05 22:05:53
Data edycji: 2024-01-18 15:54:46
Ilość wyświetleń: 218
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej