Zapraszamy do lektury źródła wiedzy o naszej szkole, czyli Siódemkowej gazetki. Szczegóły znajdują się w zakładce "gazetka szkolna"
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Mało nas, mało nas do pieczenia chleba......ale spróbujemy!

18.06 klasa Ib wybrała się do Piekarni Piec na warsztaty piekarskie. Po wejściu do pracowni, uczniowie zostali ubrani w szykowne czepki i fartuszki. Panie prowadzące warsztaty wyjaśniły gdzie się znajdujemy oraz co będziemy robić. Każdy uczeń dostał kawałek ciasta drożdżowego, z którego miały powstać drożdżówki. Najpierw dzieci formowały placuszki z ciasta, następnie je wałkowały, smarowały czekoladą oraz zwijały w ruloniki.

Gdy bułeczki się piekły, my mieliśmy okazję do zwiedzania pozostałych pomieszczeń piekarni. Uczniowie zobaczyli magazyn wypełniony workami z mąką, chłodnię oraz pomieszczenie, w którym pracownicy robią różnego rodzaju wypieki. W całej piekarni unosiła się mieszanka zapachów - świeżo wypiekanego chleba, przypraw oraz mąki. Dzieci wysłuchały opowiadania o tym, jak powstaje zakwas i zaczyn do chleba. Dowiedziały się, jakie składniki można dodać do wypieków oraz jakie są rodzaje zbóż. Po powrocie
do szkoły odbyła się degustacja własnoręcznie zrobionych drożdżówek.  

To było niezwykłe doświadczenie, które uczniowie klasy Ib zapamiętają na długo.

Data dodania: 2024-06-18 20:30:34
Data edycji: 2024-06-18 20:31:17
Ilość wyświetleń: 80
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej