Zapraszamy do lektury źródła wiedzy o naszej szkole, czyli Siódemkowej gazetki. Szczegóły znajdują się w zakładce "gazetka szkolna"
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Stars - rowerem do szkoły

Stars - rowerem do szkoły

Rozpoczął się kolejny rok projektu „STARS Rowerem do szkoły”. Projekt realizowany w latach 2013-2016 jako międzynarodowe przedsięwzięcie wspólnie z dziewięcioma innymi europejskimi miastami, świetnie przyjął się na krakowskim gruncie. Od 2016 r. jest finansowany z budżetu miasta a liczba szkół biorących w nim udział z roku na rok wzrasta.
Generalnym założeniem projektu jest promowanie dojazdów do szkoły rowerem zarówno uczniów jak i ich rodziców i nauczycieli. Podróże odbywane w celu odwożenia dzieci do szkoły stanowią znaczną część podróży wykonywanych przez członków gospodarstw domowych. Skutkiem tego jest zatłoczenie komunikacyjne i wzmożona emisja szkodliwych substancji, zwłaszcza w godzinach szczytu. Nasza szkoła uczestniczy w projekcie od 2018 roku.

 

W dniu 5 lutego 2024 klasy drugie i trzecia uczestniczyły w rowerowym malowaniu koszulek. To dobry sposób, aby zimą nie zapomnieć o projekcie STARS- rowerem do szkoły.

Data dodania: 2024-01-17 13:38:05
Data edycji: 2024-02-08 08:29:08
Ilość wyświetleń: 75
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej